İkizler‘de HALKALI Güneş Tutulması

Önemli Not: Bu sayfaya abone olarak gönderileri erken alabilirsiniz!

Sisli atmosfer, ikili durumlar ve kararsızlık bu döneme damgasını vuruyor. Halkalı Güneş tutulması bolca skandalı beraberinde getirebilir. Zihnimizi netleştirmekte zorlanıyoruz. Güvensizliklerimiz olabilir. Ayağımızın altından yerin kayması rahatsızlık veriyor.

İkizler burcunun 20 derecesinde oluşan Güneş tutulması astroloji haritamızda özellikle 20 derece civarı değişken burçlarda gezegen ve/veya kişisel noktaları olanları tetikliyor. 10 Haziran, 10 Aralık, 10 Eylül ve 10 Şubat civarında doğanlar için hayattaki niyetleri konusunda etkili olabilir.

Retro Merkür yönetimindeki bu Güneş tutulması niyetlerimiz konusunda karmaşa yaratıyor. Aslında olgunlaşmamış fikirler var. Üstelik Neptün etkisi karmaşayı katmerli duruma getiriyor. Bu arada retro-Satürn, tutulma derecesine 20 derece İkizler’e gevşek bir üçgen kuruyor. Sosyal alanda, yapılanmayı bir düzene ihtiyaç olduğunu anlıyoruz. Hem kişisel olarak sınırlarımızı yeniden çizmek gerekiyor. Hem de sosyal düzenlemelerin ele alınması alınacaktır.

İkizler burcunun temsil ettiği haberleşme, iletişim ve bilgi akışı konularında yanlışlık, aksaklık ve gecikmeler olabilir. Bilgi akışının çok çeşitlenip hızlandığı bir dönemdeyiz. Ancak gelen bilgilerin çoğunlukla güvenilir olmadığını deneyimliyoruz. Hatta bilgi kirliliğinden ciddi zarar görüyoruz. Bilgi yığınlarının altında eziliyoruz adeta. Dualite İkizlerin en belirgin yanıdır. Hemen her şeye çift yönlü, tarafsız bakmaya çalışır. Yığılı bilgiler altında bolca kararsızlık var hayatımızda.

Aslında bu pandemi sürecinde sadece bilgi akışı değil hayatın akışı hızlandı ve yön değiştirdi. Bir yandan alışkın olduğumuz, bildiğimiz şeyler çok yavaşladı hatta durma noktasına geldik. Öte yandan hayatımız farklı yönlerden hızlandı. Bu dönemde en çok doğru ve güvenilir bir bilginin eksikliği rahatsız ediyor. Teyide muhtaç bilgiler hayatımızı zorluyor.

Bu tutulma sezonunda iletişim kazalarına açığız. Zihnimiz sisli, dağılmaya çok müsait. Aklımızı netleştirmekte, fikrimizi anlatmakta zorlanabiliriz. Unutkanlıklarımız olabilir. Dalgınlık yapabiliriz. Önemli kararları 23 Haziran sonrasına bırakmak akıllıca olacaktır.

Kâğıt, evrak, imza işleriyle uğraşabiliriz. Önceden yaptığımız anlaşmalar,  atılmış imzalar sorun yaratabilir. Ticareti faaliyetler, alım-satım konuları, aracılık faaliyetleri sıkıntılı olabilir.

Ayrıca eğitim-öğretim alanında belirsizlikler olabilir. Kararsızlık yaşayabiliriz. Bu arada yakın çevremizdeki kimseler kardeşler, kuzenler, yakın arkadaşlar ve komşularımızla ilişkilerimizi gözden geçirmek gerekebilir.

Yollarda, ulaşımda, yolculuklarda dikkatli olmak gerek.  Yola çıkanlar araç kontrollerini ihmal etmemeli. Riske atmaya gelmez.

Uranüs/Mars orta noktasına Merkür’ün düşmesi elektrikli bir atmosfere işaret ediyor. Sinir sistemine aşırı yüklenmemek önemli gözükmektedir.

Güneş ve Ay’ın, Mars’la orta noktasına düşen Venüs egoyu, arzularımızı duygularla besliyoruz.

Ay ile Venüs’ün sınırların dışında hareket ettiğini de dikkate alırsak duygusal olarak huzursuz hissedilebiliriz.

Ay’ın yedinci (Al Dirah) durağında oluşan bu tutulma kendimizi küçük şeylerle mutlu edebileceğimizi, dış dünyadan izole olarak aile ve yakın çevreyle bağları güçlendirmeye imkân verebilir.

Tutulma esnasında Merkür’ün Bellatrix yıldızıyla beraber oluşu başarmak için büyük potansiyel veriyor. Ancak başarma yolunda insanın ruhunun uzun ve zorlu yoldan geçeceği gerçeğini de anlatıyor.

Ülkemizin haritasında

Onikinci eve düşen bu Güneş tutulması hapishaneler, hastaneler, akıl hastalarının bulunduğu yerleri vurgulayabilir. Toplumun gözünün önünde bulunmayan ve tecrit edilmiş yerler dikkat çekici duruma gelebilir. Yardımseverlik ve hayır işleri için çalışan kurumlar öne çıkabilir. Gizli topluluklar gündeme gelebilir.

Ayrıca ülkemizin haritasında MC noktası 16 derece Balık, tutulma buraya kare açı kuruyor. Medium Coeli (MC) noktası devlet kurumunu ve devletin yönetimi-yöneticileri, aristokrat kesim, yöneticiler, ülkenin hedefleri ve amaçlarını anlatır. Ayrıca ülkenin genel imajını temsil etmektedir. Bu alanda bir karmaşa olabilir.

13 derece Boğa’daki Uranüs ülkemizin haritasında tepe noktası(yönetim ve yöneticiler) ile rahat iletişim kurmaktadır. Beklenmedik yenilikçi hareketler beklenebilir. Ayrıca tepe noktasındaki Balık arketipi sularla, denizlerle, gazlarla, ilaçlarla ilgilidir. Bu konular aniden gündeme oturabilir. Marmara Denizindeki müsilaj sorunu da bununla ilişkilidir. Sosyal alanda radikal hareketler, ani değişim ve dönüşümler gündeme gelebilir. Tutulma etkisiyle anarşi olayları, yeni ideolojiler, aydınlanma, bireysellik hareketleri tetiklenebilir. Bilimsel buluşlar ve keşiflere bir vurgu olabilir.

Tutulma yaşanırken ülkemizde ufuk çizgisinde Terazi burcu yükseliyor. Diplomasiyi, siyaseti, hukuku, evlilik kurumuna ait konuları gündeme taşıyor. Terazi ülkemizin dördüncü evi olması itibariyle vatan toprağı ve tarımla ilişkili konuları gündeme getiriyor. Ayrıca devlete karşıt durumlar söz konusu olabilir.

Son söz olarak bu tutulma sezgi ve hayal gücünü kullanacağımızı gösteriyor. Hayalciliğe düşmemek önemli. Bilinçaltı aktifleşiyor. Sözlerimizi tartmayı unutmamalıyız. Ayrıca tutamayacağımız sözleri vermemeliyiz.

Tüm burçlar için olası etkileri ayrıca yayınlayacağım.

Herkese sağduyulu davranabilmeyi dilerim.

Meral Pala