Yeni Tohumlar Ekiliyor

Önemli Not: Bu sayfaya abone olarak gönderileri erken alabilirsiniz!

Boğa arketipi asırlık bir çınar ağacına yaslanmak gibi güvenle sırtımızı yasladığımız şeyleri anlatır. İçinde bulunduğumuz 2021’de yıl boyunca Uranüs’le Satürn’ün sert temasları hep güvendiğimiz kökleri sallıyor. Belki aniden ayağımızın altındaki halı çekilmiş gibi hissediyoruz. Köklerimiz yerinden oynuyor ve şimdilerde yeni köklere sarılmak için çabalıyoruz.

11 Mayıs Salı günü Boğa burcunda yeniayın doğuşu yeniden güven oluşturma çabalarımız sembolize ediyor. Ay Boğa burcunda yenilenirken yücelmektedir.

Şimdi sabırla yetiştirmek üzere yeni tohumlar ekme zamanı. Boğa iyicil Venüs yönetiminde. Geleceğimiz için huzurlu, barışçıl ve güzel bir atmosfer yaratmak istiyoruz. Yeni ay zamanı Neptün’den gelen dostane titreşimler var. Biraz kalbimizin sesine, sezgilerimize kulak vermekte fayda var. Hayal gücünü serbest bırakmalıyız. Evrenin akışına teslim olmak iyi olur.

Ay Boğa’da yenilenirken dönüştüren büyük güç Plüto’yla akışkanlık yaratıyor. Bu yerleşim artık eski güvenli topraklardan ayrılmaya hazır olduğumuzu göstermektedir.

Yeniay doğarken ülkemizde ufuk çizgisinde değişken ve iyimser Yay burcu var.  Yeni ufuklara yelken açmaya, yeni deneyimlere açığız demektir. Fanatizme eğilim de olabilir. Dinsel, hukuksal ve akademik konular gündeme gelebilir. Ayrıca uluslararası konular olabilir. Jüpiter’in Kova’dan Balığa geçmek üzere olması idealizmin, rasyonel aklın, buluşçu zekânın sembolüdür.

Satürn ve Merkür arasında rahat enerji akışı fikirlerimizi bir çerçeveye oturtma imkânı veriyor. Zihinsel olarak disipline girebiliriz. İletişimde etkili, verimli, uzlaşmacı bir ortam var.

Mars ve Kiron arasındaki sert görünüm reddedilme duygusunun benlikte açtığı yaralarla mücadele ettiğimizi anlatmaktadır. Karanlık ve dürtüsel yanımız bizi zorluyor olabilir. İçsel bir çatışma söz konusu. Anılar cesaretimizi kırabilir. Bu dünyada asıl var olma sebebimizi görmeye çalışmalıyız. Sıkışmış duyguları salıvermek cesareti toparlamaya yardım edecektir.

Yeniay oluşurken ışıklar ve Jüpiter orta noktasına Kiron’un yerleşimi yeni ekilen tohumlarla büyüme arzuları benlikteki yarayı öne çıkartmaktadır. Bu konuda çalışma yapmak kaçınılmaz.

Bu arada 11 derece İkizler Yay eksenindeki Ay Düğümleri Kiron, Mars ve Uranüs’le kadersel bağlantı içinde bulunuyor.

Boğa’da yeniay ülkemizin haritasında Venüs/Jüpiter orta noktasıyla temas kurmaktadır. Finansal kaynaklarımız ve ülkenin yer altı zenginlikleri konusunda bir açılım getirebilir. Ayrıca gizli ilişkiler, yer altı faaliyetleri gündeme oturabilir. Aslında 27 Nisan’da Akrep Dolunayı oluşurken Sırlar Açığa çıkıyor’ başlıklı yazımda yine benzer temalara değinmiştim.

Kişisel astroloji haritamızda Boğa burcunun 21 derecesini içine alan yaşam alanı(ev) bu dönemde yeni tohumlar ekmeye hazırlanıyor. Hatta belki çoktan yenilikler başladı bile…

Boğa burcunda yenileenn Ay ile neden yeni bir çınar ağacımız olmasın?

Herkesin güveneceği yolu aklıyla, zihniyle bulması ve istediği çınar ağacına kavuşması dileğiyle…

Meral Pala   

11 Mayıs 2021