Önemli Not: Bu sayfaya ücretsiz abone olarak gönderileri erken alabilirsiniz!

Balık’ta hülyalı gibi bir yeniay doğuyor…

Fotoğraf Katarzyna Załużna'ya ittir.

13 Mart Cumartesi günü saat 13:20 sularında Balık Burcunda bir yeniay doğuyor.

Venüs ve Neptün eşliğinde oluşan bu yeniay egoyu aşma, yüklerden arınma ve geçmişi bırakma zamanı olacaktır. Zira bir sonraki yeniay Koç burcunda yeni bir benlik yaratmaya davet ediyor olacak. Şimdilerde Balık dönemini bir sonlanma zamanı olarak görebiliriz. Güneş’in Zodyak’taki  1 yıllık döngüsünün son durağı Balıktır. Bir yıl boyunca Güneş burçlar kuşağında 12 burcu dolaşarak helezonik döngüsünü gerçekleştirir.

Önümüzdeki günlerde Güneş Koç’a girerken yeni bir döngü başlayacak. Dolayısıyla Balık dönemini yaşarken hayatımızda bir kapanış söz konusudur. Son burç Balık insanın tekamülünün son evresini sembolize etmektedir. Bir anlamda insanın en gelişmiş versiyonunu Balık temsil eder. Bu yeniayla birlikte hepimiz egoyu aşarak evrenle birlik içinde ve bütünün bir parçası olduğumuza dair bir anlayış oluşturuyoruz.

Balık burcunun sembolünde ters istikamette yüzen iki balık bulunmaktadır. Bunlar gelişkin ve ilkel iki farklı Balık doğasını anlatmaktadır. Bir dualite-ikilik söz konusudur. Bir yanımız üst düzey merhamet, anlayış, özveriye açıktır. Teslimiyet duygusuyla bütünün içinde akışkan olabildiğimiz ölçüde önümüzde yeni olasılıklar açılacaktır. Diğer yanımız şartları kontrol etmeye, tutunmaya, sabitlenmeye çalışabilir. Bu taktirde kaosa sürüklenmeye, kendine acımaya, kurban gibi hissetmeye açık durumdayız. Hakikatlerden uzaklaşmaya mahkum olabiliriz. Seçim size ait!

Balık’ta yeniay’ın Neptün ve yücelmiş Venüs’le birlikte doğması empati gücünün katmerli olduğunu anlatıyor. Başkalarının acılarını derinden hissediyoruz. Ancak kötücül duyguları da çekmeye meyilliyiz. Kendimizden vazgeçip bir başkasına kendini adayabiliriz. Egoyu aşmanın bir başka görünümü, olumsuz yönde benlikten kaçış olabilir. Hayallere saklanmaya çalışabiliriz. Diğerlerinin etkisi altında kalmaya fazlaca yatkınız. Sezgi gücü maksimum seviyelerde. Bu dönemde sağlıklı duyguları besleyebilirsek hislere güvenebiliriz.

Hayal gücünü besleyen bir atmosferde olduğumuzun altını çizelim. Yaratıcı konularla uğraşanlar ve sanatçılar için verimli bir dönem olacaktır. Ancak hayalcilikle hayal gücü arasında ince bir çizgi bulunmaktadır. Aşırılıklara gitmek gerçeklerden uzaklaşmaya sebep olabilir. Sisli-puslu bir havada olduğumuzu da unutmayalım. Neyse ki Kova’da yerleşen Merkür, Satürn ve Jüpiter mantıkçı olmaya yardım edecektir. Mars’ın da İkizlerde yerleşimi akılcı olabileceğimizin işareti.

Yeniay bizlere mistik bir atmosfer sunuyor. Ruhsal-meditatif çalışmalarda derinlere gidebilir, yaratıcı yönümüzü genişletebiliriz. Maneviyatımız yükseliyor. Öte yandan kırılganlığımız tepe yapmış durumda. Duygusal olarak incinmeye de açık zamanlardayız.

Ülkemizin haritasında tepe noktasına oldukça yakın oluşan bu yeniay yepyeni bir  imaj vadediyor. Ülke olarak belki de ana hedeflerimizle ilgili çok yeni bir vizyon söz konusu olabilir? Eskiyi bırakmak, vazgeçmek, değiştirmek gerek.

Balık burcundaki yeniay tüm insanlığa birlik ve bütünlük içinde olduğumuz konusunda yeni bir bilinç oluşumuna vasıta olmasını diliyorum. Balık burcundaki yeniay hepimize mutluluk getirsin.

Sevgiler,

Meral Pala 

9 Mart 2021