25 Ocak’ta Kova burcunda bir yeniay oluşumu var. Kova burcu bireyselliklerin, zihinsel yaratıcılığın ve hümanist yaklaşımların öne çıkışını sembolize ediyor. Bu burç yenilenme ve aydınlanma ile ilişkilendirilir. Sıra dışı olanı anlatmaktadır. Modern ve teknolojik gelişmeler yine bu burçla ilişkilidir. Bu kez yeni ay oluşumu Uranüs’le sıkı bir kare açı içinde bulunuyor.

Boğa burcundaki Uranüs değerlerimizi dönüştürürken gökyüzü ışıkları ileriye baktığımızı ve geçmişle bağları kopartabileceğimizi gösteriyor. Bildiğimiz kalıpların dışına çıkıyoruz ve denenmemişi denemeye hazırız. Hayatımızda yeni yollar keşfediyoruz. Başkaldıran bir atmosfer var. Bağları kopartmaktan gözümüz korkmuyor. Farklı bir düşünce sistemine geçişten bahsedebiliriz. Özgün ve asi yanımız aktif hale geliyor.

Yeni ay doğarken ülkemizde ufuk çizgisinde Terazi burcu yükselmektedir. Bu da bize adalet, uyum ve denge ihtiyacı içinde olduğumuzu işaret etmektedir. Venüs Balık burcunda evrensel değer öne çıkıyor. Neptün-Venüs birleşim halindeler. Anlayış, özveri, duyarlılıklar yükseliyor. Ancak Venüs’le Neptün Mars’la sertlik içindeler. Değerler sistemimiz testlere tabi oluyor. Ayrıca hayatımızda ilişkilerin gerginliğe açık olduğunu düşünmek gerek.

Mars-Neptün sertliği yönsüzlük ve hedef belirleyememe sıkıntısı yaratıyor. Sisli atmosferde yolumuzu kaybetmişlik duygusu oluşabilir.

Kova döneminin ana teması mantıkla hareket etmektir. Tarafsız bakış açısı hayatımızı kolaylaştıracaktır.  Plüton-Satürn-Jüpiter üçlüsü hayatımıza maddi dünyada somut değişimler getiriyor. Bu yeniay zamanı aykırı fikirler oluşuyor. Bildiğimiz yollar artık işlevini yitiriyor.

Ülkemizin astroloji haritasında sekizinci evdeki yeniay uluslar arası kuruluşlardan gelen mali kaynaklarla ilgili gelişmeler yaratabilir.

Uranüs etkisindeki bu yeniay başkaldırılar, devrimler ve yenilikler, ani değişim ve dönüşümler, anarşi olayları, yeni ideolojiler, radikal hareketler, ileri teknoloji konuları ve nükleer enerji, bilimsel buluşlar, keşifler, aydınlanma, faşizm, sağ kanadı temsil eden politikalar, bireysellik hareketleri, patlamaları hayatımıza getirebilir.

Yükselen burçlara göre yeniayın hayatımıza etkilerini You Tube kanalımdan izleyebilirsiniz.

Kova’da yeniay hepimize aydınlanma getirsin.

Sevgiler,

Meral Pala