Yeni Deneyimlere Hevesliyiz

3 Ocak ile 16 Şubat arasında Mars ateş elementinin değişken nitelikli burcu Yay’da hareket ediyor. Hevesli, dışa dönük ve enerjik bir atmosferde mücadelemizi vereceğiz. Sınırların ötesine geçmeye çalışacağız. Kafesimizden uçmak için çalışacağız. Özgürlükçü bir tutum içinde olacağız.

Cesaretle ve daha çok da iyimser bir bakış açısıyla riske alabilme kabiliyetimiz yükseliyor. Yurt dışı bağlantılılı ve uluslar arası konularda gelişmeler, hukuki işler, eğitimle alakalı konular öne çıkacaktır. Ayrıca felsefi, maneviyatla ilgili ve dinsel konular vurgu kazanıyor. Hayat görüşümüzü ortaya koyma zamanları olabilir.

Fiziksel ve zihinsel olarak çok daha hareketli, dışa dönük ve biraz da yorucu bir atmosfer beklenebilir. Yeni bilgiler öğrenmek ve ufkumuzu genişletmek için önemli miktarda enerji sarf edeceğiz. Mesela ileri düzeyde eğitimler ve/veya yeni bir dil öğrenme arzusu uyanabilir. Uzak seyahatler  yoluyla da bilgimiz ve ufkumuz genişleyebilir.

28 Ocak tarihinde Mars ve Neptün arasında gerginlik oluyor. Neptün kararsız ve yönsüz kalmayı getirebilir. Enerjimiz düşebilir. Sisli atmosferde ilerlemekte zorlanabiliriz. Bu tarihin 1 hafta kadar öncesinden etkilenmeye başlayabiliriz. Kısaca 24-31 Ocak arasında yeni girişimlerde bulunmak çok akılcı olmayacaktır. Beklemek ve önümüzü gördükten sonra harekete geçmek önemli olacaktır. Ayrıca siyatik sinirleri, kalçalar ve uyluklara, üst bacak kısımlarına dikkat etmemizde fayda olacaktır.

Burçlara göre nasıl etkiler altında olabileceğimizi kısa bir videoda anlattım.

Hayata karşı deneyimsel bir yaklaşım içinde olacağız. Maceraya atılmaya açık olacağız. Bu hareketli ve yorucu atmosferi olumlu yönde değerlendirebilmek ümidiyle.

Sevgiler,

Meral Pala

4 Ocak 2020