Mars Başak Burcunda

Savaş gezegeni Mars Aslan’dan Başak burcuna ilerliyor. Mücadele konularımızı, hayatta nerede, nasıl, ne tarzda bir mücadele içinde olduğumuzu anlatan Mars bulunduğu burç ve açılarıyla değerlendirilirse enerjimizi kullanma şeklimiz hakkında çok önemli ipuçları vermektedir. Mars Aslan’da hareket ederken hayata bütüncül bir bakış açısıyla baktığımızı, büyük resmi görerek yaratıcı gücümüzü, vizyonumuzu ortaya koyduğumuzu anlatıyor. Egomuzu tatmin etmek için çalışıyorduk. Gururumuzu okşayan konulara enerji harcıyorduk. 18 Ağustos-4 Ekim arasında Mars’ın Başak’ta ilerlemesi hayatımızda detaylara inmeye zemin hazırlıyor. Çok daha makul ve mütevazi bir Mars ile hareket edeceğiz. Aslan döneminde risk alarak, cesaret göstererek başlattığımız konular üzerinde mükemmelleşmeye çalışacağımızı gösteriyor. Kusursuz olmak için çaba sarf edeceğiz. Ayrıntılar üzerinde çok çalışacağız demektir.

Merkür yönetimindeki Başak, zihinsel ve analitik yönümüzü anlatır. Burada başlayan hareketlilik zihnin detaylı araştırmalar yapmaya yöneleceğini gösterir. İnce eleyip sık dokuma zamanları olacaktır. Ayrıntılarla uğraşmaktan  kaçmayacağız. Gerçekçi hareket edebileceğiz. Somut verilere hatta belki istatistiksel kaynaklara dayanarak girişimde bulunabiliriz. Hatta çok risk almayacağımız bir zaman dilimi diyebiliriz. Belki detaylara odaklanırken hayatımızda gecikmeler olabilir. Ayrıntılarda kaybolmamaya bakmalıyız. 21 Ağustos’ta Venüs Başak burcuna ilerliyor. 23 Ağustos’tan itibaren Başak dönemi başlıyor. Güneş de Başak burcuna geçiş yapıyor. Böylelikle hayatımızda başak temaları yoğunlaşacaktır. Zihinselliğimiz iyice artacaktır. 

Bu arada sağlıkla ilgili konulara daha çok eğilebiliriz. Merkür yönetimindeki Başak burcu ruh-zihin-beden arasındaki dengeyi kurmak için çalışacağımızı gösteriyor. Belki yeni spor, beslenme ve zihinsel çalışma konularına eğilebiliriz. Sağlığımızla daha dikkatli ilgileneceğimize şüphe yok. 

Bu arada gökyüzünde Uranüs-Mars arasındaki akışkanlığın maddi dünyada yenilikçi, farklı, sıra dışı konulara ilgi yaratabilir.  30 Ağustos’taki Başak’ta yeniay oluşumu finans piyasalarında yenilikçi hareketleri destekler nitelikte. Ayrıca çalışma hayatında, sağlık ve tarımla alakalı alanlarda ilginç gelişmeler ortaya çıkabilir. 

Ayrıca Eylül’ün ilk yarısında Mars’ın önce Satürn ve sonra Plüto ile üçgen açıları hayatımızda somut gelişmeler elde etmek üzere planlı, stratejik, gerçekçi adımlar atacağımızın işareti. Plüto’nun tetiklenmesi hırslarımızı uyandırabilir. 

Öte yandan Mars’ın Neptün’le karşıtlığı ve Jüpiter’le kare açısı 8-16 Eylül arasında kararsızlık, insiyatif alamamak, çelişkide kalmak gibi durumlara zemin hazırlıyor. Bu tarih aralığında hayati kararlar almamak mantıklı olabilir. Ya da detayları çok iyi analiz ederek harekete geçmek iyi bir seçenek olacaktır. 

Mars Başak’ta hareket ederken zihinselliği yüksek olan burçlar tetikleniyor. Yani değişken Başak, İkizler, Yay, Balık burçlarını oldukça hareketli zamanlar bekliyor. Toprak grubu burçlar için Oğlak, Boğa ve yine Başak çok daha aktif, dinamik bir atmosfere giriyor. Özellikle Başakların hayatında yepyeni başlangıçlar olabilir. Su grubu burçların Yengeç, Akrep, Balık olarak duygusal yönünü gerçekçi olmaya davet edecektir Mars. Hava grubu burçlardan İkizler Mars’tan aldığı kare açıyla zihinselliğini öne çıkartacaktır. Kova ve Teraziler için harekete geçmekte zorlanmalar olabilir. Ateş grubundan Yay burçları ister istemez yoğun bir tempoya girecektir. Aslan ve Koçlar ise yavaşlamak ve daha emin adımlarla ilerlemek durumundalar.

Yükselen burçlara göre hayatımızda hangi yaşam konuları hareketleniyor bunu görmek için videoyu izleyebilirsiniz. 

Mars’ın Başak burcunda hareketi şartların değişken olmaya başladığını ve sonbahara doğru bir adım attığımızı haber veriyor. Bu dönemin hepimizin verimliliğini yükseltmesini dilerim.

Ekim’de yeni eğitim sezonu başlıyor. Sınıf içi ve online çalışmalarımız hakkında bilgi alabilirsiniz:

https://astrolojikosesi.com/2019/05/21/9551/

Sevgilerimle,

Meral Pala

17 Ağustos 2019