Kova’da İdealist Dolunay

15 Ağustos perşembe günü Kova burcunda bir dolunay oluşumu var. Güneş Aslan’da ilerlerken benlik duygumuzu parlatmak istediğimiz günlerdeyiz. Üstelik Aslan’da gezegen yığılımı var. Venüs, Merkür, Mars da Aslan burcunda hareket halindeler. Dikkat çekmek, egomuzu tatmin etmek istediğimiz konulara odaklanıyoruz. Bütün kalbimizle, yaratıcılığımızı kullanarak öne çıkıyoruz. Jüpiter’in de geniş bir üçgenle Aslan’daki gezegenleri desteklediğini düşünürsek öz güvenli tutumlarımız aşırı benmerkezciliğe kaymaya çok açık gözükmektedir. Bir anlamda egolarımızın aşırı şişmesi ihtimali de yüksek.

Ay Kova’da Güneş’in tam karşısında alev alev yanan egodan uzaklaşıp, serinkanlı davranmaya davet ediyor.  Özgün, mantıkçı, tarafsız olmak durumundayız. Yakıcı bir benmerkezcilik içindeyken evrensel konulara, egosuzluğa ve adalete dikkatimizi çekiyor. Özgürlükçü ve  aykırı yanımız uyanıyor. Satürn yönetimindeki Kova burcu bizden serin ve mesafeli bir duruş beklemektedir. Ateş  elementinin hükmedici tavrını bir kenara koyup tarafsızlığımızı kullanmak durumundayız. Zihinsel yaratıcılığımız bize yardım edecektir. 

Bu arada Merkür dolunay zamanı retro Uranüs’le stresli açı kurmaktadır. Zodyağın asi elemanı bu kez zihnimizi tetikliyor. Farkındalığımızı yükselten bir atmosferdeyiz. Şaşırtan, şok eden, uyandıran haberler alabiliriz. Kendi başına Boğa’daki Uranüs hayatımızdaki köklenmiş konuları dönüştürmeye zorluyor. Astroloji haritamızda Boğa yönetimindeki yaşam konuları bizi çokça şaşkınlığa düşürüyor. Şimdilerde retro harekete başlaması bizi yorabilir. Özellikle fazla dirençli olmamaya bakmak gerek. 

Dolunay zamanı gökte su elementinin yoksunluğunu hissedeceğiz. Duygu bağı kurmak ve anlayış göstermekte zorlanabiliriz. Duygusuzluğa düşmemek için kuzey ay düğümünün önerisine kulak vermek işimize yarayacaktır. Yengeç’in anaç ve korumacı tutumumuzu açığa çıkartmasına destek olalım. Neptün’le bağ kuran Ay Düğümleri hayatımıza anlayış, fedakarlık, egoyu aşma konusunda destek verecektir.

Venüsyen konuların bugünlerde hayatımızda önem kazandığını da eklemeliyiz. Venüs’le Güneş gökte kavuşum yaparken sevgi, güzellik, aşk, ilişkiler, ortaklıklar, değerler, maddi konular yeni gelişmelere gebe durumda. 

Dolunayla birlikte hayatımızda bitişler ve yeni başlangıçlar olması muhtemeldir. Kova’da dolunay bizden havanın serinliğini talep ediyor. Zihnin yaratıcılığına, yeniliklere ve buluşçu fikirlere ihtiyacımız olacaktır. Egodan uzaklaşıp ideallerimize kanalize olacağız. Astroloji haritamızda kova yönetimindeki yaşam konuları vurgulanıyor. Dönüm noktası niteliğinde adımlar atabiliriz bu alanda. Kova ve Aslan burçlarının 22 derecesinde kişisel noktaları, gezegenleri, arap ve orta noktaları olanlar için daha dikkat çekici gelişmeler beklemek gerekir.

Ülkemizin haritasında Placidus ev sistemine göre dolunay dokuzuncu ev aksına düşmektedir. Tam dolunay oluşurken ufuğa Jüpiter yerleşiyor. Uluslar arası konular, inançlarla ilgili konular, dini kurumlar (camiler, kiliseler, sinagoglar vs), yüksek öğrenim kurumları, üniversite öğretim görevlileri, bilimsel kuruluşlar (Tübitak gibi), yargı, hukuk ve adalet kurumları,  uluslar arası ticaret, yayıncılar, medya-TV,  medya çalışanları, din adamları, uluslar arası iletişim konularında dönüm noktası niteliğinde gelişmelere zemin hazırlanmaktadır.

Kova’da dolunay herkese serinlik, ferahlık, yenilik getirsin.

Sevgiler;

Meral Pala

14 ağustos 2019