Kritik derece: 29

Doğum haritasında anaretik 29 derecelerde bulunan gezegenler kişinin yaşamında öğrenilmesi gereken bir ders veya tamamlanması gereken bir işi anlattığı gibi son derece sıra dışı bir yetenek olarak da karşımıza çıkabilmektedir.

Örneğin Mariyn Monreo’nun Venüs’ü 29 derece Koç Burcundadır. Son derece sıra dışı bir kişilik olan Salvador Dali’nin haritasında Uranüs 29 derece Yay burcunda yer alır. Prens Charles’ın haritasında Uranüs 29 derece İkizler’de, Jüpiter 29 derece Yay’dadır. İngiltere kraliyetinin sıra dışı kral adayı olarak haritasında 29 derecelerde gezegenler ona karmik yükler getiriyor. Bir sanatçı olarak Sezen Aksu’nun Venüs 29 derece Aslan burcundadır. Yazar Ayşe Kulin’in Merkür 29 derece Başak’tadır. Barış Manço’nun Kiron 29 derece Aslan’da onun yaratıcı gücüyle ne kadar çok kişiye ilham olduğunu anlatır. Harry Potter serisini yazan JK Rowling’in Merkür 29 derece Aslan’da yer almaktadır.  Fransa lideri Emmanuel Macron’un Güneş’i 29 derece Yay burcunda yer almaktadır.

Yazar Henry Miller’ın Venüs 29 Oğlak, Satürn kariyer gezegeni 29 derece Başak’ta aralarında tam bir üçgen açı bulunmaktadır. Senarist ve yönetmen Ferzan Özpetek’in 29 derece Akrep’te Jüpiter’i duyguları derinleştirdiğinin göstergesi. Kendini insanlığa hizmete adamış Rahibe Teresa’nın Merkür Başak’ta son derecededir. Frida Kahlo Ay Boğa burcunda 29 derecede güven duygusunu kazanmak için önemli bir efor sarf etmiş olmalı. 

Böyle sayısız örnek 29 derecelerde gezegenleri olanları dikkat çekici bir yaşam öyküsüyle karşımız çıkartmaktadır. 

Ayrıca transit eden gezegenler 29 dereye ulaştıklarında önemli adımlar attırtabilir. Keza ilerletim haritalarında, yıllık güneş dönüşü haritalarda 29 derecede yer alan gezegenler o yılın bizim için önemli gelişmeler vadettiğini anlatmaktadır.

Sevgiler,

Meral Pala

22 Nisan 2019