Zihin Aktif 

31 Mart’tan itibaren Mars’ın burç değişikliği mücadele verdiğimiz konuları ve mücadele şeklimizde değişiklik getiriyor. Fikirler ön plana çıkıyor. Sesimizi duyurmak için gayret edeceğiz. Zihinsel alanda faaliyet başlıyor. Akılcı ve tarafsız düşünmeye ağırlık vereceğimiz zamanlar başlıyor. Herhangi bir konuda fikrimizi ortaya koymak için elverişli şartlar oluşuyor. Mesela bir kitap yazmak, bir blog oluşturmak için adımlar atılabilir. Ayrıca eğitim-öğretim alanında yeni kararlar alınabilir. Entelektüel alanda bilgimizi geliştirmek için arzu duyabiliriz. Meraklı ve öğrenmeye açık bir iklim var. Ayrıca ticari konularda alım-satım işlerinde atak ve girişimci olunabilir. Sosyal alanda bolca fikir paylaşımları olabilir. Zaman zaman fikirler çatışabilir.  

Ancak İkizler burcunun yönetici gezegeni Merkür 17 Nisan’a dek zararlı olduğu Balık’ta ilerliyor. Bu atmosferde sesimiz halen boğuk çıkabilir. 17 Nisan’dan itibaren Merkür Koç burcuna geçiyor. 6 Mayıs’a dek gökte Mars ve Merkür’ün birbirini ağırlaması sesimizi çok daha gür bir şekilde çıkartma imkanı verecektir. 

Bu arada İkizler burcunun ikili durumlar getirebileceğinin altını çizmeliyiz. Özellikle 25-26-27 Nisan tarihlerinde gökte Mars ve Neptün’ün sert yerleşimi kararsızlıklar getirebilir. Ayrıca 5-8 Mayıs arasında Mars-Jüpiter zıt yerleşimi altında belli bir konuda zihnimizi netleştirmekte zorlanabiliriz. Önemli kararlar almak gerekebilir. Sinir sistemini zorlayan durumlar ortaya çıkabilir. 

Mars İkizler’de hareket ederken en başta İkizler olmak üzere hava grubu burçlardan Kova ve Teraziler içinde sosyal ve zihinsel alanda fikirlerle ön plana çıkma imkanı getiriyor. Ancak Yay, Balık ve Başak burçlarının tartışmaya zorlandığı durumlar gelişebilir. Çatışmacı tutumlar sergileyebilirler. 

16 Mayıs’tan itibaren Mars Yengeç burcunda ilerlemeye başlıyor. Bu tarihe dek çok yönlü düşünebilme yeteneğimizi en geliştirici şekilde kullanabilmek dileğiyle.

Bu dönemin burçlara neler getirebileceğini You Tube, Meral Pala ile Astroloji kanalımda izleyebilirsiniz.

Sevgilerle,

Meral Pala