Yaşlı Satürn Baskı Kuruyor

25 Eylül 2018, saat 05:52 sularında Koç Burcunda dolunay oluşuyor.

Hayatımızda yeni virajlara giriyoruz. Karar verilmesi gereken konular olabilir. Tamamlanan şeyler, sonlanmalar ve yeni başlangıçlar olabilir. Üstelik süper hızlı hareket etmek zorunda hissediyoruz. Pozitif bir burç olan Koç yeni başlangıçları sembolize etmektedir.  Dolayısıyla bu kez dolunay zamanı hızlı, aceleci, benmerkezci yönümüz ortaya çıkmak istiyor. Üstelik Koç’un kuru doğasıyla duyguları göstermekten uzağız. Antisosyal tutumlar sergilemeye yatkınlık oldukça fazla gözüküyor. Başkalarından kabul görmek gibi bir düşünce olmayabilir. Sadece arzularımıza göre hareket edebiliriz. ‘’Ben’’ diyebileceğimiz bir alan açmanın derdindeyiz bu kez. En önemlisi bütün bu tavırlar bilinçaltından geliyor.

Oysaki Güneş’in Terazi de yerleşimi ‘’Biz’’olmaya, diğerlerinin ihtiyaçlarını gözetmeye, dengeli davranmaya davet ediyor. Eşitlikçi, adil ve tarafsız olmanın önemi bilince taşınıyor.

Kova’da yerleşen Mars özgürlükçü, idealist ve yaratıcı tarafımızı ortaya koymaya teşvik ediyor. Ay ve Mars arasında oluşan dost açı özgüvenli davranmak konusunda güç veriyor. Ancak Ay ve Kiron’un yakın teması içimizdeki söz dinlemeyen çocuğun incinmeye açık olduğunu anlatıyor. Yaşlı, tecrübeli ve olgun bir ses de bizi kontrol altın almaya, bastırmaya, durdurmaya çalışıyor. Zira Satürn Oğlak’ta gökyüzü ışıklarına ve Kiron’a baskı yaratıyor.

Özetle Son derece kendiliğinden gelişen olayların tam ortasındayız. İçten, doğal ve çocuksu tarafımız ortaya çıkmak istiyor. Ancak herkesin hayat tecrübesi, kökleşmiş gelenekler veya etrafımızdaki yaşlılar-otoriteler saf duyguları kontrol altında tutmaya çalışacak gibi gözüküyor.

Koç Burcundaki dolunay herkese mutluluk getirsin.

Sevgiler;

Meral Pala

24 Eylül 2018

Bütün hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden yayımlanamaz.