moon-full-faeries-summer

Bırakmalar Zamanı

2016’nın son Ay tutulması 16 Eylül’de gerçekleşiyor. Tutulmaların hayatımızda dönemeçlerin habercisidir. Zodyağın son burcu Balık’taki bu tutulma bir döngünün sonuna işaret ediyor. Bırakmalar söz konusu olabilir. Aynı zamanda evrenle “bir ve bütün”olmanın önemini hatırlatıyor. Ay tutulmaları daha çok kişisel konuları ve duygu dünyamıza ilişkin gelişmeleri hayatımıza getirir. Etkileri çoğunlukla 1 ay öncesinden veya 1 ay sonra ortaya çıkabilir.

Balık su elementinden değişken nitelikli bir burçtur. Bırakmalar, vazgeçişler ve özveri temasına vurgu yapmaktadır. Ay tutulmaları hayatımızda karar vermeyi gerektiren durumları öne çıkartmaktadır. Belirsizlik taşıyan konular açığa çıkabilir. Seçimler yapmamız gerekebilir. Hayatımızda sonlanmalar ve yeni başlangıçlar olabilir.

 

balikta-ay-tutulmasiBalık burcunda tutulmayla önemsediğimiz bazı şeylerden vazgeçmeler olabilir. Çözülmeler ve elimizden kayıp giden şeyler olabilir. Sezgilerimizle akışa göre hareket etmeye meyilli olabiliriz. Hatta hayalci yönümüze bir meyil söz konusu olabilir. Ay’ın Kiron’la kavuşması incinmişliklerimizi ve şifalanma çabalarını vurguluyor. Evrenin getirdiklerine teslim olabildiğimiz ölçüde iyileşmemiz mümkün olabilir. Öte yandan Güneş Başak’ta realist ve analitik olmaya davet ediyor.  Başak burcu ruh-zihin-beden uyumuna dikkatimizi çekiyor. Bu atmosferde hayaller ve gerçekler arasında bir denge yaratmak durumundayız. Üstelik Mars’ın ışıklara karesi mücadeleden kaçamayacağımızın işareti olarak değerlendirilebilir. Duygu ve mantık çelişkisi güçlü olacaktır. Tutulma anında ufukta İkizler burcunun yükselmesi mantıkçı yönümüzün ağır basacağını gösteriyor. Tutulma anına ait gökyüzünde ait tablo Uranüs-Mars arasında ateş burçları arasında son derece güçlü bir akışkanlık olduğunu gösteriyor. Bu da farkındalık edinmeye ve yeniliklere çok açık olduğumuzun işareti olarak gözükmektedir. Daha önce tecrübe etmediğimiz şeyleri denemek için güçlü bir itilim hissedebiliriz.

Yükselen burca göre kimlerin hangi konularda dönemece geldiğini anlamaya çalışalım:

Yükselen KOÇ için; bilinçaltı çalışmalarla açığa çıkan gerçekler olabilir. Böylece rüyalarla gelen mesajlara dikkat etmekte fayda var. Sezgilerine daha çok güvenebilirler.  Yükselen BOĞA için; sosyal çevreyle ilgili belirsizlikler ortadan kalkabilir. Bazı arkadaşlıklar bitebilir, yenileri başlayabilir. Hayat planları yön değiştirebilir. Yükselen İKİZLER için, kariyere ilişkin kararsız kalınan durumlar netleşmeye doğru gidebilir. Ayaklarını yerden kesmeden yüreğinin sesini de dinleyerek gayet iyi sonuçlara gidilebilir. Yükselen YENGEÇ için, düşünceler netlik kazanıyor, yüksek eğitimle ilgili karasızlıklar çözülebilir. Yeni bir bakış açısı pek çok alanda her şeyin çözümü olabilir. Yükselen ASLAN için, finansal konular ile ortaklaşa yatırım konularında bilinmeyen gerçekler ortaya çıkabilir. Eşin maddi kaynakları açısından da yeni bir dönemin başı olabilir. Yükselen BAŞAK için, ilişkilerinde, evlilik ve ortaklıklarda yeni bir dönüm noktası olabilir. Kararsızlıkları aşmak için mantık ve duyguları dengelemek önemli. Yükselen TERAZİ’nin, gündelik yaşamın içinde ufak tefekmiş gibi gözüken fakat bütün olarak bakılınca oldukça yorucu olan kararsızlıklar bir sona gelebilir. Başta işyerinde yapılanlar olmak üzere fedakârlıklar sonuç vermeye başlayabilir. Yükselen AKREPLER yaratıcı yönlerini verimli kullanmaya doğru adımlara atabilirler. Çocuklarla ilgili çözüm bekleyen konular bir nihayete gelebilir. Aşkta bir dönemeç olabilir. Yükselen YAY için, ebeveynlerle ilgili bir dönemin sonu olabilir.  Ev, yuva ve yerleşime ait konular karara bağlanabilir. Hayatına yeni bir temel atmak üzere bitirilen konular olabilir. Yükselen OĞLAK, yakın çevre, sıkı arkadaşlıklar veya komşularla ilgili konularda çözülmeler olabilir. Zihinde netleşmeler beklenmeli. Eğitime ilişkin belirsiz şartlar neticeye kavuşabilir.  Yükselen KOVA, maddi konularda, gelire ilişkin meselelerde karmaşaya düşmemek için dikkatli olmakta fayda var. Ayrıca değer yargıları değişime son derece açık gözüküyor. Yükselen BALIK için, hayatın bütününe yayılan bir karar almalar süreci olabilir. Bir miktar kafa karışıklığı da mümkündür. Kontrol edemeden elinden kayıp giden şeyler olabilir. Evlilik ve ortaklık için de önemli bir dönemeç olabilir.

Yazının bütün hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden yayımlanamaz.

Sevgilerle,

Meral PALA

14 Eylül 2016

Bu yazının bütün hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden yayımlanamaz.

1 Ekim’de başlayan yeni eğitim dönemi hakkında bilgi için: 

2016-2017 Eğitim Sezonu