Elemeler Yapılıyor

GN

1 Eylül Perşembe günü Başak Burcu’nun 9 derecesinde yeniay bir Güneş tutulmasıyla beraber doğuyor. 2017’nin son Güneş tutulmasının toprak grubundan değişken nitelikli Başak’ta olması analitik bakış açısıyla verimlilik, üretkenlik, saflaştırma üzerine çalışacağımızı gösteriyor. Tutulma hayatın içinde pratik uygulamaya yönelik girişimlere işaret etmekte. Gerçekçi olmaya çalışabiliriz. Ancak gökyüzü ışıklarının Neptün’le karşıt yerleşimde olması hayal ile gerçeği ayırt etmenin kolay olmadığını gösteriyor. Neptün zihinsel dağılmaya, karmaşaya ve belirsizliklere ortam hazırlıyor.

Öte yandan tutulma anında ülkemizde ufuk çizgisinde Akrep yükseliyor. Bu da mücadeleyle gelen dönüşümlere işaret ediyor. Akrep’in yöneticisi Mars Yay’da ve Ay düğümleriyle sıkı kare açılar kuruyor. Mars’ın kuzey bendinde olması gelişme ve ilerleme vadediyor. Fakat Satürn-Mars beraberliği kontrol altında olmayı anlatıyor. Satürn gökyüzü ışıklarına ve Neptün’e de sert kare açılar yapıyor. Bu da disiplinli olmanın önemini göstermektedir. Fakat Neptün’le çok da kolay gözükmüyor.

Tutulmanın lordu Merkür’ün geri hareket ediyor olması çoklukla geçmişe ait konuları gündeme getirecektir. Ancak geri giden Merkür detaylarda boğulma riski yaratmakta. Ayrıca tutulmayı yöneten Merkür’ün Jüpiter’le sıkı kavuşumu hemen her şeyin boyutunu tahmin edilenin çok üstünde büyütebilir. Güneş tutulması yeni başlangıçlara motive etmekle birlikte Merkür’ün geri hareketi herhangi bir konuda adım atarken aceleci olmamak gerektiğini anlatıyor. Bu günleri araştırma ve hazırlık niteliğinde çalışmalarla geçirmek iyi fikir olabilir. Tam olarak düğmeye basma aşamasını 22 Eylül sonrası-Merkür’ün düze dönmesiyle- gerçekleştirmek uygun olacaktır.

Kişisel astrolojik haritada Güneş tutulmasının gerçekleştiği yaşam alanı-ev- birden dikkat çekici gelişmelere sahne olabilir. Hayatımızda uzun zamandır ilgi bekleyen konulara eğilmenin zamanı gelmiş demektir. İlgili konularda ciddi adımlarla gelişen açılımlar beklenebilir. Bir dönüm noktası olarak nitelenecek gelişmeler olabilir. Güneş tutulmaları her zaman için hayatımızda yeni bir çağın başlangıcını anlatır. Özellikle natal haritada kişisel gezegenler ve/veya önemli noktalarla teması varsa etkilenme çok daha güçlü olur.

Bu tutulmada değişken burçların-İkizler, Başak, Yay, Balık- 8, 9 ve 10 derecelerinde öz burcu, yükseleni, kişisel gezegenleri ve önemli noktaları bulunanlar en yoğun etkileri alacaktır.

Başak’ta oluşan bu tutulma çevresel faktörler, doğal kaynaklar, ürün hasadı, yiyecek temini ve halk sağlığı konularını gündeme taşıyabilir. Çiftçiler, sağlık sektöründe çalışanlar ve beslenme uzmanları ile ilgili konular dikkat çekici olabilir. Ülkemize ait haritada üçünce ev konuları tetikleniyor. Nedir bu konular ? Ülkede ticaret hayatı, ülke içi ulaşım, medya, iletişim, haberciler, propoganda ve eğitim kurumları, medya, internet, telefon, gazete ve her türlü yayın aracı ve yayınlar, komşu ülkeler, ülkenin hareket kabiliyetidir. Bu konular hareketliliğe açık olacaktır. Bu arada bu tutulma ülkemizden izlenmiyor, Afrika kıtasının güneyinden izleniyor.

Bu dönemde gerçekçi olmaya çalışırken sapla samanı ayırt etmek zorlu bir iş olabilir. Önümüzdeki 16 Eylül’de Balık’ta Ay tutulması da bizi teslimiyete davet ediyor olacak. Hepimize kolay gelsin diyelim:)

Tutulmanın yükselen burca göre ne gibi etkileri olabilir?

Yükselen KOÇ için; sağlık konusu vurgulu olabilir. Ruh, zihin, beden dengesi önemli olacaktır. İşyerinde değişime açıklar ve rutin hayatın içinde düzenlemeler gerekebilir. Yükselen BOĞA; çocuklarla ilgili konularda önemli kararlar alma aşamasında olabilir. Ayrıca zihinsel yaratıcı kapasite dikkat çekici gelişmeler doğabilir. Yükselen İKİZLER için, ev, yuva, yerleşim meselelerine eğilebilir. Aile ve ebeveynlere ilişkin konular öne çıkabilir. Yükselen YENGEÇ için, zihinsel gerginlikler olabilir. Eğitim hayatı öne çıkabilir. Yakın çevre, kardeşler ve arkadaşlarla ilgili konular önemli hale gelebilir. Yükselen ASLAN için, finansal konular, yatırım işleri önemli gelişmelere açık olabilir. Yeteneklerini farklı bir çalışmayla ortaya koyabilirler. Değer yargılareını gözden geçirip, yeniden belirliyorlar. Yükselen BAŞAK, yeni bir kimlik, yeni bir imaj ve hayat karşı yeni bir bakış açısı edinebilir. Genel sağlık durumuna daha çok dikkat edebilir. İlişkilere bakışı yenileniyor. Yükselen TERAZİ’nin, bilinçaltı aktive oluyor. Kendini, hayatını kontrol edememe endişesi doğabilir.   Hayallerini somutlaştırma yönünde çabaları olabilir. Yükselen AKREP yeni arkadaşlıklara yönelebilir, yeni bir sosyal çevreyle yeni bir hayat planı yaratmaya doğru gidebilir.Toplumsal konular için hizmet vermeye gönüllü olabilir. Yükselen YAY, mesleki alanda, kariyerle ilgili planlamalar yapabilir. Hayattaki ulaşmaya çalıştığı hedefleri gözden geçirebilir. Sosyal kimlik yenilenebilir. Yükselen OĞLAK, ufkunu açacak yeni eğitimler almaya ve/veya uzak yolculuklara çıkmaya karar verebilir. Hukuki konular öne çıkabilir. Yükselen KOVA, bilinçaltına yönelik iyileştirici, saflaştırıcı çalışmaları olabilir. Başkalarıyla ortak kazanç elde etmeye yönelik çalışmalar gündeme gelebilir Yükselen BALIK, ikili ilişkiler, evlilik ve/veya ortaklıkta yeni bir sayfa açılabilir. İyice ölçüp tartmadan hızlı kararlar almaktan kaçınmak önemli olacaktır.

Yazının bütün hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden yayımlanamaz.

Sevgilerle,

Meral PALA

29 Ağustos 2016

Ekim 2016’da başlayan astroloji eğitimi hakkında bilgi aşağıdadır, tıklayınız : 

2016-2017 Eğitim Sezonu