imageBu kez dolunay ASLAN Burcunda gerçekleşiyor.
Gökyüzünde Güneş ve Ay’ın zıt yerleşimi bilinç ve güdüsel yanımız arasında bir dengeye gelmeyi zorunlu kılmaktadır. İkilemlere açık oluruz. AY, gökyüzünde ‘tam’ görünürken, hayatımızda bir dönemece gelindiğinin işaretidir. Bir karar aşamasına geldiğimiz konular olabilir. Hayatımızda bitişler ve yeni başlangıçlar sözkonusu olabilir.

Bu dönemde astroloji haritamızda Aslan ve Kova yönetimindeki yaşam alanları kararsızlıklara açık duruyor. Duygu-mantık arasında yaşanan çelişki stres kaynağı olabilir.
24 Ocak Pazar günü, saat 03:45’te, Kova-Aslan aksında oluşan bu dolunay, evrensel manada iletişimin, özgün yaratımların, hümanist değerlerin vurgulandığı zamanlarda kişisel yaratıcılık ve tatmin duygusunun öne çıkabileceğini işaret ediyor. Kişisel yaratımlar bireye ego tatmini sağlarken topluma, evrene, bütüne yarayacak bir şekle bürünebilir. Yaratıcı güçler ortak bir paydada buluşarak bir bütünlük ortaya çıkabilir.

Ülkemizde dolunay anında ufukta Yay Burcuyla birlikte Satürn gezegeni yükseliyor. Özellkikle Ankara için çıkartılan haritada Satürn tam yükselenle kavuşuyor ki bu görünüm somut gelişmeleri işaret etmekte. Retro Jüpiter’in Ay Düğümleriyle sıkı teması ülkece önemli bir dönemeçte olduğumuzun göstergesi.
Retro Merkür’ün Plüto’la sıkı kavuşumu eski kemikleşmiş fikirlerin dönüşmesinin mümkün olduğunu fakat açık olmayan bir gündemin varlığını da anlatıyor. Derin pazarlıklar söz konusu olabilir fakat Uranüs’ün etkisiyle, gelişen diyaloglar pamuk ipliğine bağlı duruyor. Bir anda tansiyonun yükselmesi iletişimde ani kopmalara da açık gözüküyor… Üstü örtülü düşünceler, gizli anlaşmalar olabilir.
Öte yandan Satürn-Uranüs arasında rahat enerji akışı eskiyle yeniyi harmanlamanın pek ala mümkün olabileceğini anlatıyor. Hayatımızda yeni yapılanmalar neden olmasın?
3 derece Aslan’da gerçekleşen Dolunay, kalbimizin sesine kulak verirken mantıklı olmayı da bırakmayacağımızı anlatıyor gibi.

Kova’nın ayrıcalıklı statüsüne ulaşbilmenin yolu Aslan’ın gururunu törpülemesinden geçiyor olabilir?

Meral Pala

Bu yazının bütün hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden yayımlanamaz.