burning-passionVenüs Akrep’te

30 Aralık tarihine dek derin duygular yaşamaya hazır olalım. Sevgide, aşkta tutku, kin, nefret, aşırı sahiplenme ve kontrol gibi rafine edilmemiş duygularla yüzleşebiliriz. İlişkilerimizin bütününe yayılan bir rekabet teması hâkim olabilir. Sadece aşkta değil, toplum hayatında tüm ilişkilerimizde fırtınalı bir atmosferde olduğumuzu hissedebiliriz.

Bu süreçte Venüs arketipinin özünde olan uyum ve ahenkten, eşitlik ve adaletten yana pek bir beklenti içine girmemek en doğrusu olur. Venüs’ün değer yargılarımızı da anlattığını dikkate alarak, ilişkilerimizin yanı sıra değerlerimizle ilgili de tabuları yıkabilir, etik kurallara aykırı davranmaya eğilim gösterebiliriz. İstediğimizi elde etmek uğruna ‘her yol mübahtır’ düsturuyla hareket edebilir, kalleşlik ve ispiyonculuk gibi gölge yönlerimizi kullanabiliriz. Sevgide, aşkta derin sularda yüzmeye gidebilir, karşıdakine sağlıksız duygularla bağlanma, duygularını sömürme ve hatta ölümüne sevmek gibi durumlar söz konusu olabilir. Yasak olanın cazibesine rahatça kapılına bilir. Ayrıca Venüs-Neptün bağlantısı duyguların gücünü, empati yeteneğimizi ve kendini adama potansiyelini de açığa çıkartıyor.

Zevklerimizi ve hayatta bize keyif veren şeyleri de anlatan Venüs, gizeme, bilinmeyene olan merakımızın yükseleşini de getirebilir. Sanat ve estetik dünyasında tutkunun rengi koyu kırmızının ve cinsellik ögesinin öne çıktığını görebiliriz.

5 ve 30 Aralık arasında, siyasi ve diplomatik ilişkiler de dahil olmak üzere hayatımızdaki ilişkilerin tamamında tavrın intikamcı ve öç almaya yönelik olabileceğini de unutmamak gerek. Bu arada maddi hırsların vurgu yapma ihtimalinden de söz edilebilir.

Aralık sonuna dek ‘uğruna ölürüm’ dedirten aşklar yaşamak ümidiyle. Tabii ki en sağlıklısından;)

Bu yazının bütün hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden yayımlanamaz.

Meral Pala

6 Aralık 2015

İlişkilerle ilgili astroloji danışmanlığı hakkında bilgi:

http://astrolojikosesi.com/astrolojik-danismanlik/iliski-analizi/