owlGüneş Akrep’e geçiyor.

Önümüzdeki 1 aylık dönemde Akrep’in yoğun ve derin duygusallığını hayatın her köşesinde hissedeceğiz. Astroloji haritamızda Akrep yönetimindeki yaşam konuları öne çıkacak, daha doğrusu yoğun mücadeleye açılacak. Psikolojik savaşlara açık olacağız. İstemesek de bu tür savaşlara maruz kalabiliriz.  Esrarlı bir atmosferde olacağız, gizemli havayı her yerde hissedebiliriz. Tutku, ihtiras, hırs hayatımıza hakim olabilir. Duygularımızı inciteni affetmeyi pek düşünmeyeceğimiz kesin:)

Duygularımızın törpülenmemiş yanlarıyla karşılaşabiliriz. Kin, nefret, intikam temaları etrafı sarabilir.
Bu süreçte bilinçaltındaki korkularımızla hesaplaşmaya girişebiliriz.
Akrep’in iyileştirici ve dönüştürücü gücünden yararlanmaya bakmalıyız.

Akrep astrolojide “ölüm ve yeniden doğum”u sembolize etmektedir. Tam da bu dönemde, sonbaharın tam ortasında doğanın ölümüne şahit olmaktayız. Sararıp dökülerek toprağa karışan yaprakların yeniden doğumunu yeni başlangıçların müjdecisi “Koç” zamanında görmekteyiz. 

Bu arada Mars’ın arka planda neler yaptığına da bakmalıyız. 12 Kasım’a değin Başak’ta mücadelelemizden somut sonuçlar elde etme çabaları olacaktır. Detaylar gözden kaçmaz. Eleştirel ve biraz da incitici olmaya yatkın olabiliriz, dikkat!
12 Kasım sonrası Mars Terazi’ye geçiyor; daha ılımlı, uyumlu, dengeli hareket etme gayretinde olabiliriz. Olayları diplomatik yollardan çözüme götürebiliriz.
27 Ekim’de Akrep-Boğa aksındaki dolunay duyguların tavan yapacağını fakat bir yanımızla sade, basit ve gerçekçi olmaya çalışacağımızı göstermekte.

Akrep döneminin, hayatımızda bizi zorlayan konuların krizlere dönüşmeden, bilgelikle gerekli dönüşümü gerçekleştirme imkanı vermesi dileğiyle…

Meral Pala

23 Ekim 2015

Bu yazının bütün hakları saklıdır. Kaynak göstermeden yayımlanamaz.