Decide-on-a-Career-Field-Step-1İş ve kariyer yaşamında astroloji

“Astroloji”nin kelime kökeni, etimolojik olarak  Astro (yıldız) ve Loji (bilmek, bilim) kelimelerinden oluşmuştur. Astroloji haritası kişinin doğum anına ve yerine göre çıkartılır. Bu harita kişinin yaşam boyu taşıdığı potansiyeli anlatmaktadır.

Kişiliğin temel yapısı, kişinin hayattaki niyeti, duygu dünyası, sosyal becerileri, mutlu olduğu konular, kişinin mücadele gücü, hayat görüşü, sebatlı olup olmaması, şanslı olduğu ve kazanç elde edebileceği konular, yetenek ve eğilimleri ve daha bir çok yönü yıldız haritası yardımıyla tespit edilebilmektedir.

Bu bilgilerin ışığında öncelikle kişinin meslek tercihlerinde hatta küçük yaşlarda yönlendirilirken  ve iş hayatında pek çok alanda astroloji bilgisi yol göstericidir.

KİŞİSEL YOL AYRIMLARINDAfuture[1]

Kariyer yaşamında önemli dönemeçlere geldiği zamanlarda astroloji haritası aydınlatıcı olabilir. Örneğin kariyerde farklı bir alana kayış düşünüldüğünde veya iş değişikliği yapmak için uygun zaman mıdır?

Kişinin hayatındaki şartları ve trendi belirlerken,  gök haritası önemli bir yol göstericidir.

İNSAN KAYNAKLARI ALANINDApeople[1]

Belirli bir göreve eleman seçiminde kişinin kapasitesinin uygun olup olmadığı astrolojik haritasıyla tespit edilebilir.

Bir çalışma ekibi oluşturulurken uyumlu ve mümkün olan en verimli grubu oluşturmak için astrolojiden yararlanılabilir.

ŞİRKETLERİN POTANSİYELİNİ ANLAMAKstats

Gök haritası şirketler için de çıkartılabilir.

Bu haritayla şirketin önündeki fırsat ve engelleri görmek için bir çalışma yapılabilir. Yatırım kararı alırken, yeni atılımlar yapılacağı zaman gökyüzünün şartları çok önemli ipuçları verir.

ZAMANLAMANIN ÖNEMİ

KRONOSYeni şirket kurarken konuya en uygun ve beklentileri karşılayacak zamanı tespit etmek için gezegenlerden yardım alınabilir.

Şirket yeni bir yatırım kararına giderken veya şirket evliliklerine giderken, zamanlamayı doğru yapmak için yıldız haritasından yararlanılabilir.

YÖNETİCİNİN POTANSİYELİinsan puzzle

Şirket sahiplerinin, ortakların ve yöneticilerinin kişisel haritalarından yola çıkarak şirketin ilerleme kapasitesi tespit edilebilir. Kariyer yaşamının önemli dönemeçlerinde bulunan yönetici ve çeşitli kademelerden farklı kişilerin içinde bulunduğu durumun zaman içerisinde ne yönde gelişme vaat ettiği gösteren haritalar, şirket için de dolaylı olarak açıklayıcı olacaktır.

Şirket ortakların birbirleriyle uyumu hakkında bilgi edinmek için astroloji desteği alınabilir.

EVRENSEL İŞARETLER:

compassGökyüzünde gezegenlerin yerleşimi evrensel şartları göstermektedir. Gökyüzünün görünümü sert bir atmosfere işaret ediyor olabilir. Bu gibi dönemler iş yaşamını ve/veya kişisel yaşam şartlarını da zorlayabilir.

Örneğin bir Venüs geri hareketinde veya sert etkiler altındayken yeni yatırım yapmak yanlış karar olacaktır.

Merkür’ün gerileme döneminde kalıcı bir anlaşma imzalamamaya özen gösterilmelidir. Aksi halde ilerde düzeltmelere ihtiyaç doğması muhtemeldir.

Mars’ın zorlanmaları ileri doğru adımlar atmayı zorlaştırabilir.

Özetle hem bireysel olarak hem de şirketler için gökyüzünün anlattıklarına kulak vermekte fayda vardır.

 Meral Pala

Danışman-Eğitmen Astrolog

Bu yazının bütün hakları saklıdır. Kaynak göstermeden yayımlanamaz.