astro (1)Astrolojide sosyal gezegenler olarak ifade edilen Jüpiter ve Satürn burç değişiklikleriyle hayatımızda uzun vadeli tema değişikliklerine işaret etmekteler.

Sosyal hayatın içindeki duruşumuz-mevkimiz, mesleki faaliyetlerimiz ve uğraşı alanlarımız önemli değişikliklere sahne olacaktır.

Jüpiter, gelişme ve ilerlemeyi anlatan gezegen hayatımızın hangi konularında çalışarak gelişme kaydedeceğimizi gösteriyor. 11 Ağustos 2015’ten 9 Eylül 2016’ya kadar Başak’ta olacak.

Satürn de 19 Eylül’de Yay’a geçiyor, 2017 sonlarına dek Yay’da hareket edecek. Satürn’ün transit ettiği yaşam alanında mutlaka bir çalışma ve inşaat olacaktır. Hangi burç nasıl etkiler altında?

Koçlar ve Yükselen Koçlar, Jüpiter’le becerilerini geliştireceklerini, çeşitli eğitimlerle katılacaklarını ve sıkı bir çalışma temposuna girebileceklerini gösteriyor. Fazla çalışma sağlığı zorlayabilir. Satürn; önlerinde fikirlerini somutlaştıracakları uzunca bir vakit olduğunu gösteriyor. Yüksek öğrenime gidebilirler. Çeşitli sorumluluklara kendi istekleriyle girebilirler. Ancak kaosa düşme riskini akılda tutmak gerek.

Boğalar ve Yükselen Boğalar; hemen her konuda şansı zorlamaktan kaçınmayacaklardır. Jüpiter’le yaratıcı yönlerini ortaya koymaya çalışacaklar. Daha çok zihinsel konularda kendilerini gösterebilirler. Çocuklarla ilgili fırsat yaratabilirler. Satürn, önümüzdeki 3 yıl finansal konulara, vergi ve krediler, miras konularına odaklanacaklarını gösteriyor. Hayalcilikten zarar görebilirler.

İkizler ve Yükselen İkizler için; Jüpiter yeteneklerini geliştirmek için şartları zorlayacağını gösteriyor. Ev-yuva-aile konularına eğilmek durumundalar. Yaşam koşullarını iyileştirmeye uğraşabilirler.  Satürn, karşılarına muhalefet edenler çıkabileceğini gösteriyor. Evlilik ve ilişkileri testten geçireceklerdir. 2017 sonlarında epeyce kendilerini geliştirmiş olduklarını görebilirler. Hedefleri konusunda karasızlıkları aşmaları şartıyla!

Yengeç ve Yükselen Yengeçler için Jüpiter eğitim konusunda yeni açılımlar ve başarı getirebilir. Örneğin yabancı dil kursuna başlayabilirler. Yakın arkadaş, komşu ve kardeşler destekleyici olabilir. Dostlukları gelişebilir. Satürn’le rutin yaşamın yükleri artabilir, işyerinde görevleri artabilir. Ancak gelen sorumluluklardan pek haz etmeyecekler. Hayal gücü gelişiyor. Fakat kafaları karışabilir. Sağlığa dikkat etmekte fayda var.  

Aslan ve Yükselen Aslanlar’a  Jüpiter 2014’ten beri hemen her alanda açılım getirmişti. Bundan böyle yeteneklerini kazanca çevirebilirler, maddi fırsatlar yaratmaya çalışacaklardır. Değer yargılarını didikleyebilirler. Satürn; sorumluluk almaya hazır olduklarını gösteriyor. Ayrıca yaratıcı yönlerini somut hale getirmek için şartları zorluyorlar. Eş veya ortağın kazancıyla ilgili belirsizlik olabilir.

Başak ve Yükselen Başaklar Ağustos’un 11’inden itibaren hemen her şeyi abartma eğiliminde olabilirler. Özellikle zihinsel olarak aktif bir dönem olabilir. Ağaçları görmekten ormanı görememe riski doğabilir. Satürn, hayatlarına yeni bir temel atmaya zorluyor. Ev-iş konularında köklü değişiklikler gündeme gelebilir. Aileyle ilgili sorumluluklar gelişebilir. Ancak psikolojik bir baskı hissedebilirler.

Terazi ve Yükselen Teraziler için Jüpiter hayal gücünü ve yaratıcılığı genişletiyor. Ruhsal konularda çalışmaları olabilir. Şüphecilikten kaynaklı psikolojik olarak bir huzursuzluk söz konusu olabilir. Satürn eğitim konusuna eğilmelerini söylüyor. İlginç fikirleri hayal gücüyle birleştirerek verimli çalışmalar ortaya çıkartabilirler. Sağlıkla ilgili konularda ihmalci olmamaları gerekir.

Akrep ve Yükselen Akrepler için Jüpiter, sosyal çevreyi geliştirmeleri için fırsatlar sunuyor. Yeni çalışma gruplarına girebilirler. Umutlarını gerçekleştirmek için kafa yoracaklardır. Arkadaşlardan destek görebilirler. Satürn, maddi konuları güvence altına almak için uğraşacaklarını gösteriyor. Yatırım yapabilirler. Çocuklarla ilgili konularda uyanık olmalarında, farkındalık geliştirmelerinde fayda var.

Yay ve Yükselen Yaylar’a Jüpiter, kariyer alanında ilerleme vaat ediyor. Fikirlerini yaymaya çalışacaklardır. Hayattaki hedefleri konusunda çıtayı yükseltiyorlar. Satürn; hemen her alanda statülerini yükseltmelerini sağlayabilir. Bu bir yeniden yapılanma süreci olacak. Somut şeyler inşa etme vaktidir. Ev ve aileyle ilgili fedakârlık yapmaları gerekebilir. Gerçekçi olmaktan uzaklaşmamaları önemli gözüküyor.

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar Jüpiter, yurtdışıyla ilgili fırsatlar söz konusu olabilir. Üniversite veya daha yüksek eğitimlere gidebilirler. Hayat görüşlerini genişletmeye çalışıyorlar. Ancak kararsızlıklara düşmeleri ilerlemeyi kısıtlayabilir. Satürn kontrol edemedikleri şartlar getirebilir. Kendilerini izole edilmiş gibi hissedebilirler. Zihinsel zorlanmalara tedbir almak gerek.

Kova ve Yükselen Kovalar’a Jüpiter, maddi fırsatlar getirebilir. Özellikle bir ortakla yapacakları işlerden kazançlı çıkabilirler. Başkalarından maddi kaynak sağlayabilirler. Satürn; yeni bir gelecek inşa etmeye hazırlıyor. Sosyal arenada sorumluluk alabilirler. Arkadaşlarıyla birlikte çeşitli projeler vs yapabilirler. Mesleki kazançlarını geliştirme çabası olabilir.  Belirsiz koşulları bertaraf etmeleri gerekiyor.

Balık ve Yükselen Balıklar hayata pembe gözlüklerle bakıyorlar. Bolca iyimserlik ve özveri olabilir. Jüpiter, ilişki- evlilik-ortaklık konularında gelişmeler vaat ediyor. Ancak hayalcilikten sakınmaları gerekiyor. Jüpiter gerçekçi olmaya davet ediyor. Her şeyi abartma eğilimleri olabilir. Satürn, kendilerini bir testten geçirmeye zorluyor. Toplumsal arenada mevkileri yükselebilir, kariyerde terfi edebilirler. Aslında hayatın hemen her alanında sorumluluktan almaları kaçınılmaz gözüküyor

Sevgilerle,

Meral Pala

Bu yazının bütün hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden yayımlanamaz.

 Eylül’de başlayan eğitimlerimiz hakkında bilgi edinin:

http://astrolojikosesi.com/2015/06/19/guz-donemi-egitimi/