Yay'da DolunayYAY’da DOLUNAY

2 Haziran Salı akşam saatlerinde, 19:18’de Yay Burcu’da dolunay yaşayacağız. Gökyüzü ışıkları Güneş ve Ay’ın tam zıt yerleşimde olmaları dönüm noktası niteliğinde ikilemler, bitişler ve başlangıçlara işaret ediyor. Dolunay zamanları genelikle önümüze karar vermeyi gerektirektiren durumlar getirmektedir. Bu kez astrolji haritamızda Yay ve İkizler burcu yönetimindeki yaşam alanları aktif durumdalar. Yay arketipi bilginin en üst oktavını sembolize ediyor. İkizler arketipi ise pratik ve yüzeysel bilgiyi anlatmaktadır, tarafsız ve mantıkçı olmanın sembolüdür. Ancak her ikisi de zihinsellikle, eğitimle ve bilgiyi yaymakla ilgilidir.  Bu atmosferde pek çok bilginin ortaya çıkışına şahit olabiliriz. Retro Merkür geçmişe ait konuları gündeme taşıyor. Mars’la beraber fikirlerde tartışmaya açık epey bir gerginlik atmosferi var. Çift vücutlu burçlarda oluşan bu karşıtlık, ikircikli atmosferi daha bir vurguluyor. Kararsızlık halini en yoğun biçimde hissedebiliriz.

Neptün’ün de bu dolunay zamanı Güneş ve Ay’a stresli açıları, ortalığa saçılan bilgilerin hangisi doğru hangisi yanlış karar vermekte zorlanacağımızı gösteriyor. Zihnimiz karışabilir, mantık silsilesi kurmakta, neyin doğru neyin yanlış olduğunun ayırdına varmakta sıkıntı olabilir. Belirsizliklerle dolu, sisli bir atmosferden bahsetmek yanlış olmaz.

Yay’da Dolunay’ın netlik kazandığı saatlerde Ankara’da Yay burcu yükseliyor. Herşeyin abartılı seyretmesi muhtemeldir. Hukuk ve uluslararası meseleler öne çıkabilir. Genel olarak riske atılmaya hevesli olabilir, mantıkçı davranmakta zorlanabiliriz. Fanatizme eğilimin de yüksek olacağının altını çizmek gerek. Diğer yandan Uranüs ve Jüpiter arasındaki rahat enerji akışı yenilenme ve aydınlanmaya doğru güçlü adımlar atmamıza imkan verecektir.

Bu kez dolunayda hayatımıza dair önemli kararlar verirken, hataya düşmemek için zaman kazanmaya bakmak ve kontrolü arttırmaya çalışmak isabetli olacaktır. Bu atmosferde her duyduğumuza inanmamak, ilk akla geleni yapmamak da iyi fikir olabilir.

Yay ve/veya İkizler’in 11-12-13 derecelerine kişisel gezegenleri, yükseleni, astroloji haritasının önemli noktaları denk gelen kişilerin bugünlerde bir dönemeçte olduğunu düşünebiliriz. Zihinsel olarak çok aktif olabilir ve kritik kararlara imza atabilirler. Ancak gerçekçi olmaya çalışmaları gerek. Yanıltıcı bilgilere maruz kalabileceklerini hatırlatmakta fayda var.

Yay Burcu’nda dolunayın hepimiz için güzel değişimlere araç olması dileğiyle…

Meral PALA

31 Mayıs 2015

Önemli Not: Yaz dönemi atölye çalışmalarımız hakkında bilgi edinin:
http://astrolojikosesi.com/2015/05/21/isleyen-demir-isildar/