Starry_Night_Over_the_RhoneMars Balık

MARS burç değiştirmeye hazırlanıyor, Kova’dan BALIK burcuna geçiş yapacak. Mars mücadele, savaş gezegeni bizim hangi konularda mücadele verdiğimizi, bizi nelerin motive ettiğini, nasıl bir mücadele içinde olduğumuzu gösteriyor.Gezegenlerin yeni bir burca girmeden önceki, 29 derecede açısız hareket ettikleri zamanlar hayatımızda değişik, kendine özgü yollar keşfettiğimiz zamanlardır. Mars’ın bugün (11 Ocak 2015) 29 derece Kova’da hareketi yaratıcı zekamızla bizi ideallerimize götüren yeni yollar bulabileceğimizi gösteriyor.

Mars, 12 Ocak saat 12:21’de su elementinden değişken özellikler gösteren BALIK Burcuna ilerliyor. 20 Şubat tarihine dek Mars burada, her ne kadar gerçekçi olmaya uğraşsak da, duygularımızın hareketlerimize yön vereceğini gösteriyor. İçinde bulunduğumuz Oğlak döneminde ve 20 Ocak’tan itibaren başlayacak Kova dönemi gerçekçi ve mantıkçı

olmaya çalıştığımız zamanlarda Mars Balık’ta bir bocalama ve şaşkınlık yaratabilir. Mars’ın Balık’taki yerleşimi yaratıcılığımızı, hayal gücümüzü, fantezi dünyamızı tetikleyici olabilir. Fakat diğer taraftan hayal gücünün yüksek seyretmesi aşırı hayalcilik, gerçekçi olamamak gibi riskleri de beraberinde getirmektedir. Astroloji haritamızda Balık Burcunun yönetimindeki yaşam alanı fedakarlık yaptığımız hatta kendimizden vazgeçtiğimiz konuları gösterir. Sınırlarımızı çizmekte zorlandığımız bu alan en çok dış etkiye açık olan temaları da anlatır. Mazlum ve kurban psikolojisine girdiğimiz alan yine burasıdır.

Mars gezegeni Balık’ta hareketi boyunca hayatımıza hedef belirlemek ve yön tayininde zorlanma getirebilir. Belirli bir hedefe kilitlenememek, sık sık değişikliğe gitmek yorucu ve yıpratıcı olabilir. İleri doğru cesur adımlar atabilmek, netlik yaratabilmek özlediğimiz şeyler haline gelebilir.

Bu arada Mars’ın Balık’ta hareketinin ilk haftasında Satürn’le sert kareye ve Neptün’le de kavuşuma gidiyor olması bir yandan belirsizlikler artarken diğer yandan engellerle karşılaşmayı, mücadele gerektiren şartlar oluşabileceğini gösteriyor. Din ve inançlarla ilgili konularda gerginlikler de söz konusu. Şu anda zaten Fransa’da ve dünyanın çeşitli yerlerinde bunu yaşıyoruz. Yön bulmakta zorlandığımız bir dönemde Satürn baskı kurarak korku yaratabilir. Engellenme duygusu ve güven kaybı yaşatabilir.

Bu süreçte;

Yükselen Koçlar için , bilinçaltı aktif olacak, ruhsal konularda, yaratıcılık alanında aktif olabilirler. Gizemli atmosfer ve ilerisini net göremedikleri konular yorucu olabilir. Yükselen Boğalar, hayalinde yeni hayat planları oluşturabilirler. Topluma faydalı olacak yardımseverlik işlerinde faal olabilirler. Sosyal çevrelerinde aktif roller üstlenebilirler. Yükselen İkizlerin, hayattaki hedefleriyle kariyer konusunda için mücadele vermeleri gerekebilir. Yükselen Yengecin, uzak ülkelere seyahat planları varsa değişikliğe gidebilirler, eğitim ve hukuka ilişkin belirsizlikler yorabilir. Hayata bakışlarını sorgulamaları söz konusu. Yükselen Aslan için, bilinçdışının karanlık yönünün aktif olması ruhsal konulara yöneltebilir. Maddi paylaşım konularıyla ilgili mücadele olabilir. Yükselen Başaklar, ilişki ve ortaklıklarına odaklanmaya çalışacaklar. Fakat muhtemelen karşılarında belirsiz şeyler söyleyen kişiler bulabilirler. Bunlardan sıkılıp, yorulabilirler. Yükselen Teraziler, sağlıkla ilgili konulara kanalize olmaları gerekebilir. Rutin yaşam şartlarında değişime gitmek için epeyce uğraşmak durumunda kalabilirler.Yükselen Akreplerin, çocuklarla ilgili uğraşıları olabilir. Hayal gücüyle yaratıcılık açısından verimli olabilirler. Yükselen Yaylar ev-aile-yuva konularına odaklanmaya çalışacaklardır. Bu alanlarda fazlaca enerji sarf edebilirler. kariyer alanında risklere karşı dikkatli olmalılar. Yükselen Oğlağın,  kardeş, arkadaş, komşu gibi yakın çevrelerindeki kişilerle ilgili işlere ağırlık vermeleri gerekebilir. Alış verişlerde, ticari işlerde  acele karar vermemeliler. Yükselen Kovanın, maddi konuları rayına oturtmakla ilgili çalışmaları olabilir. Finansal konularda hatalara karşı tedbirli olmalılar. Yükselen Balıklar hayal gücünün çok üst seviyede çalıştığını fark edebilirler. Romantizme eğilimleri yükselebilir. Sanatçı Balıklar bu  dönemde verimli olacaklardır. Sağlık ve ilişkiler konusu da önemli gündem maddeleri olabilir. Ayaklarını yerden kesmemeleri önemli olacak.

Natal Haritalarında Mars Balık’ta yer alan bir kaç ünlü; Che Guevara, Van Gogh, Michelangelo,  Bob Dylan, , David Beckham, Marilyn Monroe, Paris Hilton, Tina Turner, Elizabeth Taylor.

Herkesin Mars Balık sürecinde doğru adımları atabilmesi temennisiyle;)

Sevgilerle,

Meral PALA

D.M.A.

Not: Yazının başındaki resim renkleri adeta birbirinin içinde eriten, Mars’ı Balık Burcunda olan Van Gogh’a aittir.

Yazının bütün hakları saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden yayımlanamaz.