eclipsesHayatımızda gelişmeleri hızlandıran, olayları açığa çıkartan, vurguyu arttıran çok önemli gök olayları Güneş ve Ay Tutulmaları ile Ay’ın Düğümlerinin burç değiştirmeleri yıl içinde dönüm noktaları olarak değerlendirilmeli.

Güneş Tutulmaları Balık-Başak eksenine kayıyor!

Güneş ve Ay Tutulmaları

20 Mart 2015’te 29 derece Balık’ta Tam Güneş Tutulması

Zodyağın en son noktasında bir tutulma tam bir dönüm noktasına işaret ediyor. Çok önemli bırakmalar, vazgeçmeler ve yepyeni başlangıçlara hazırlık dönemi olacaktır. Duyguların gücü önemli olacak. B. Brady’e göre, grup çalışmalarında ve kişisel ilişkilerde ani bir başarı beklenebilir. İlişkilerde, aşkta mutluluk ve yaratıcı ifadenin  ortaya çıkması muhtemel.

4 Nisan 2015’te 14 derece Terazide  Tam Ay Tutulması

Gökyüzünde fazlaca ateş vurgusunun olduğu günlerde ikili ilişkiler vasıtasıyla, en çok da evlilikler, ortaklıklar aracılığıyla tecrübe edeceğimiz bir tutulma. “Ben” duygusunu “biz”duygusuyla dengelemeyi öğreneceğiz.

13 Eylül 2015’te 20 derece Başak’ta Parçalı Güneş Tutulması

“Her şey ayrıntıda saklıdır” yargısına varacağımız bir tutulma. Sıkı çalışma, verimli ve üretken olmanın önemine vurgu var. B.Brady’e göre güç ve enerjinin yüksek bir stresle ortay çıkması mümkün. Olaylar büyük bir çaba gerektirebilir. Hastalık veya kaza ihtimali olabilir. Endişe ve takıntılı düşüncelere yatkınlık olabilir.

28 Eylül 2015’ta, 4 derece Koç’ta Tam Ay Tutulması

Bu yıl tutulmaların hayatımıza getirdiği en önemli konu dengelerin tutması. Bu konu çok önemli ve gerekli. Bu yıl iyi çalışmamız gerekiyor. Cesaret ve ataklık muhakkak etrafımızdakileri gözeterek olmalı.

AY DÜĞÜMLERİ:

13 Kasım’da Güney Düğüm Balık, Kuzey Düğüm Başak Burcuna ilerliyor.

2015’in Kasım ortalarına dek ilişkiler, ortaklıklar, sanata ve hukuka ilişkin konular deneyim kazanmaya ve gelişime açık olacak. Diplomasi gerektiren, eşitlik ve denge prensibinin öne çıktığı konular hayatımızda olumlu gelişmeler kaydedecektir. Cesurca riske atıldığımız bireysel girişimlerimiz yorucu ve yıpratıcı olabilir. Ego ön plana çıkacağı, benlik vurgusunun dikkat çektiği alanlarda mücadeleye açık olabiliriz.

13 Kasım’dan sonra 1,5 yıllık süreçte yani 2017 Mayıs ayına dek Ay’ın Düğümleri Başak-Balık ekseninde hareket edecek. Güney Düğüm Balık Burcunda duygu dünyamızı, hassasiyetlerimizi son derece kırılgan hale getirecek. Kendimizden vazgeçerek bir şeyler feda ettiğimiz alanda yorulup yıprandığımızı görebiliriz. Aşırı duygusal olmanın, fazla empati kurmanın getirdiği zorluklar olabilir.  Kayıplara her zamankinden daha fazla açık olabiliriz. Dağılmaya, çözülmeye müsait bir atmosfer olacaktır. Yaratıcı yönümüzü, hayal gücümüzü kullandığımız yerde hayalcilik ve gerçekçi olamama durumu olabilir. İç görü yeteneğimizi kullanırken gerçek dünyadan kopmamak lazım.

Kuzey Düğüm Başak’ta bize gerçekçi olmayı öğretecektir. Detaylara zaman ayırmak gerektiğini ve bundan fayda sağlayacağımızı görebiliriz. Dakik ve planlı olmanın getirisi yüksek olacaktır. İyi organize olmayı başardığımız sürece gelişip ilerleyeceğiz. İş hayatımızda yoğunluk ve geniş kitlelere hizmet vermeyi deneyimlemek mümkün olabilir. Sağlığımız için daha iyi şeyler yapmaya, ruh-beden-zihin dengesini sağlamaya yönelik çabalarımız olabilir. Duygulara kapılmadan mantıkla hareket etmenin çok büyük faydası olacaktır.

Bütün hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden yayımlanamaz.

Meral PALA

D.M.A.