Akrepte Dolunay

AKREP’te Dolunay

14 Mayıs Çarşamba saat 22:15’te Akrep Burcu’nda dolunay gerçekleşirken derinde gizli kalmış yıpratıcı duyguların su yüzüne çıkacağını gösteriyor. Akrep Burcundaki Ay, medeni insanın üstüne örtü çektiği ihanet, hırs, intikam, şehvet gibi duyguları gündeme getiriyor. Ay’ın Satürn’le kavuşumu sürekli halının altına süpürdüğümüz pislikler gibi görmezden geldiğimiz gizli korkularımızla yüzleşmeye davet ediyor. Endişelerimizle baş etmek için bizi zehirleyen ögeleri hayatımızdan temizlemek kaçınılmaz gözüküyor. Güneş’in Boğa’da yerleşimiyle tam da güven ve huzur arayışının en yükseklerde seyrettiği zamanlarındayız. Hayatımızı sadeleştirmek ve sükûnet içinde olmak istediğimiz bu dönemde geçmişten gelen endişelerin birden gündeme oturması “bu da nereden çıktı” dedirtebilir. Ancak Ay-Satürn kavuşumunun Jüpiter ve Kiron’la yapıcı bağlantılar içinde bulunması iyileşmeye de büyük şans veriyor.

Jüpiter, Türkiye’ye göre dolunay haritasında yükselen burcu yönetiyor ve Yengeç’te yücelimde oldukça etkin durumda. Duygu bağlarının büyüyüp geliştiği ve hayatımıza açılımlar getirdiği bir süreçteyiz aynı zamanda. Kiron’un Balık’ta bulunması da fedakârlıklarımızın kırılganlık yarattığa işaret ediyor. Kiron egoyu yaralayan, burun sürten özellikleriyle yaralıdır ve fakat şifacıdır. Kendimizi iyileştirmek için verdiğimiz büyük mücadelenin sonunda teslim olmayı başarmak ve kişisel olarak kendimizdeki eksiklikleri kabullenmenin önemine vurgu yapmaktadır. Bu dönemde empati kurmak, başkalarına yardım eli uzatabilmek, evrenle bütünleşmek ve en önemlisi akışa uymak iyileştirici olacaktır.

Aslında 5-6 Mayıs’tan beri hayatımızda karşıtlıkların çokça yaşandığı, muhalefet edenlerle karşılaştığımız, ilişkilerde dengelerin bozulduğu bir dönemdeyiz.  Duygularımızla baş etmek zorunda kalacağımız bu dolunay zamanı geçmişimizle yüzleşmeye cesaret edebildiğimiz ölçüde hayatımızda aşama kaydedeceğiz. Gerçekçi olmak ve hayatımızda kalıcı kılmak istediklerimizle değişmesi gerekenleri değiştirerek dengelenmeye çalışmak kilit davranış olacaktır. Dönüşmek bir doğum gerçekleştirmek gibi bir miktar yorucu ve acı verici olabilir. Fakat sonucu her şeye değer…

Mutluluk dileklerimle:)

Meral PALA

13 Mayıs 2014

 Yeşilköy

Bu yazının bütün hakları saklıdır. Kaynak göstermeden yayımlanamaz.

ÖNEMLİ NOT: 2014-2015 döneminde astroloji eğitimleri hakkında bilgi edinmek isterseniz linki tıklayınız:

http://astrolojikosesi.com/astroloji-egitimi/