Mars Terazide Geriliyor

7 Aralık 2013 tarihinden itibaren Terazi’de zararlı konumda hareket eden Mars yaklaşık 2,5 ay sürecek gerileme hareketine başlıyor. 1 Mart-20 Mayıs arasında Terazi’de gerileme hareketini tamamladıktan sonra 26 Temmuz tarihinde Akrep Burcu’na ilerliyor.

Gerileme sürecindeyken daha önce bastırılmış kızgınlık ve öfkeyi içselleştirme ve kendimize yöneltme riski taşıyoruz. Terazi’de rekabet edebilme kapasitesini yitiren Mars dışa vurulamayan, kontrol altında tutmaya çalıştığımız enerjiyi kendimize zarar verecek şekilde kullanmamıza zemin hazırlıyor. Harekete geçmekte zorlanmalar yaşayabiliriz. Zamanında tepkimizi gösteremediğimiz noktalarda hırslanıp olmaması gereken şekilde veya kaybetmek pahasına anlamsız mücadelelere girebiliriz. Kararsızlıktan dolayı kaçırdıklarımız olabilir. Bu durumda kendimizi suçlama eğilimine girebilir, cesaretimizi kaybedebiliriz. Fiziksel canlılığımızı korumakta zorlanabiliriz. Ödün vermekle alakalı önemli tecrübeler kazanabileceğimiz bir sürece giriyoruz. Daha önce kabullenmekte zorlandığımız dengeleri içimize sindirebiliriz. Nisan ayında şartlar özellikle çetin gözüküyor. 15 Nisan’da ki Ay Tutulması ile 29 Nisan’da Güneş Tutulması sürprizlere zemin hazırlıyor.

Mars gerilerken bu süreci nasıl yaşayacağımızı anlamak için Mars’ın kişisel astroloji haritamızda bulunduğu yaşam alanı bizi mücadeleye götüren konuları anlatmaktadır. Terazi’de transit eden Mars astroloji haritamızda Terazi Burcu’nun hangi yaşam alanını temsil ettiğine göre olayların cereyan ettiği konuları sembolize etmektedir. Mars yönetiminde bulunan evler (Koç ve Akrep yönetimindeki evler) ise bu sürecin bitiminde ne gibi sonuçlar beklemek gerektiğine işaret edecektir.

Gerileme sürecinde;

Yükselen Koçlar; ilişkileri, evlilik ve ortaklıklarıyla ilgili sorgulamaya girebilirler. Konuşup anlaşarak sorunu çözümlemeyi denemek işe yarayabilir. Sağlığa ilişkin riskler olabilir. Ortaklaşa paylaşımlarda gözden kaçabilecek noktalara dikkat edilmeli.

Yükselen Boğalar için; kontrol edemedikleri gelişmeler olabilir. Rutin hayatın içinde küçük detaylara odaklanmak gerekebilir. İşyerinde ilişkiler bir mücadele alanı olarak gözüküyor. Sağlığa ilişkin detayları ihmal etmemekte fayda var.  Evlilik ve ortaklıklar sorgulanıyor.

Yükselen İkizler; yaratıcı kapasitelerini kullandıkları onlara gurur tatmini sağladıkları konularda uğraşı gerekebilir. Çocuklara ilişkin işler zaman alabilir. Sosyal çevreyle birlikte hayattan beklentiler değişime açık duruyor. İşyeri değişimi gündeme gelebilir, acele etmemekte fayda var. Sağlığa dikkat.

Yükselen Yengeçler; eve, yuvaya, aileye odaklanmaları gerekebilir. Evde estetik çalışmalar yapılabilir. Hayattaki hedeflerini değiştirebilirler. Kariyer alanında beklenmedik gelişmelere hazırlıklı olmakta fayda var. Yaratıcılık gerektiren işlerde zamana ihtiyaç olacaktır. Benliği arkaya almak işe yarayabilir.

Yükselen Aslanlar için; yakın çevre, kardeşler, arkadaşlar ve komşularla ilişkilerde sorgulamalar gündeme gelebilir. Eğitim alanında geriye dönük düzeltmeler söz konusu olabilir. Yuvaya ilişkin temelden bir yenilenme gerekebilir. Hayata çok daha farklı bir pencereden bakmaya başlayabilirler.

Yükselen Başaklar; maddi konularda dengeyi bulmak için uğraşı vermek önemli gözüküyor. Özellikle ortalaşa paylaşımlar beklenmedik gelişmelere açık duruyor. Yakın dost olarak gördüklerinizin hayal kırıklığına sebep olması fikirlerinizi kökten dönüştürebilir. Kısa mesafe gidilen yollar da dikkat gerekiyor.

Yükselen Teraziler; kendilerine bir çeki düzen vermek için ne yapılması gerektiğini araştırabilirler. İmaj değişikliğine gidebilirler. İlişkilerde ve ortaklıklarda tepkileri ortaya koymakta kararsızlıklar yıpratıcı olabilir. Maddi kaynakların değişmesi olası fakat aceleyle atılan adımlar zarar getirebilir.

Yükselen Akrepler; sisli atmosferde kontrol edemedikleri şartları düzeltme çabası sonuçsuz kalabilir. Sağlığa ilişkin konular gündeme gelebilir. Hayatın rutin akışında ve özellikle işyerinde değişimler çok hızlı biçimde gerçekleşebilir. Sonuçta hayata karşı duruşları dönüşebilecektir.

Yükselen Yaylar için; arkadaşlıkları masaya yatırma gereği olabilir. Geleceği yeniden planlamak kaçınılmaz gözüküyor. Kişisel yaratıcılığın farkındalığı sıra dışı bir dışavurumu da beraberinde getirebilir. Benlik duygusunu dengelemeyi öğrenebilirler.  Ruhsal manada değişim var.

Yükselen Oğlaklar; hayattaki hedeflerini irdelemeye yönelebilirler. Temel ihtiyaçların toplumsal rolleriyle dengelenme çabası olacaktır. Mesleki alanda değişim ve toplumdaki duruşlarını yenilemek adına hazırlıklar yapılabilir. Uzun vadeli hayat planlarıyla beraber sosyal çevre de değişebilecektir.

Yükselen Kovalar; hayat felsefelerini sorgulama ihtiyacı doğabilir. Yenilikçi fikirler yepyeni bir hayat görüşü edinmeye yöneltebilecektir. Eğitimde eksikleri tamamlama zamanı olabilir. Toplum içinde ki duruşlarını köklü biçimde değiştirecek şartlar oluşuyor.

Yükselen Balıklar;  ortaklaşa paylaşımlarda bir mücadele gereği olabilir. Maddi konularda sürpriz gelişmeler denge, eşitlik ve adalet arayışına yöneltiyor. Farklı bir hayat görüşü yaratmak kaçınılmaz gözüküyor. Girişimcilik doğal bir yetenek olarak ilginç bir biçimde açığa çıkabilir.

Daha önce Mars’ın Terazi’de seyrinin ortaya çıkartacağı tabloyu anlattığım yazımı tekrar okumak isterseniz: http://astrolojikosesi.com/2013/11/28/mars-terazide/

Meral PALA

CMA

24 Şubat 2014

Bütün hakları saklıdır. Kaynak göstermeden yayımlanamaz.