sagittarius-mythology

3 Aralık 02:22’de 11 derece Yay Burcunda AY yenileniyor. Yay’da yeni ay hayat bilgimizi geliştirme imkânı sunuyor. Öğrenmeye çok açık olduğumuz bir dönemdeyiz. Hayatı tecrübe etmek adına daha çok risk alacağımız bir süreç  olabilir. Ancak hemen her konuda iyimserlikle abartıya varan yaklaşımlar ortaya çıkabilir. Yeni bilgilerle ilerleme şansımız olabilir. Merakımızı çeken konularda eğitimler almaya yönelebiliriz. Ancak Yay, ateş elementinden değişken bir burç oluşuyla hevesli ve değişken bir atmosfer yaratıyor. Coşkuyla birden fazla alana yayılma eğilimi olabilir. Odak noktasının farklı yönlere kayması başarı şansımızı zayıflatabilir.

Bu arada uzak yolculuklar vasıtasıyla ufkumuz açılabilir. Hayata karşı filozofik bir yaklaşım içinde olabiliriz. Yay’ın yönetici gezegeninin Yengeç’te geri harekette oluşuyla duygusal atmosferde içimize bakma eğiliminde olacağız.  İçimizdeki bilgeliği ortaya çıkartabiliriz. Ev, aile ve özellikle anneye ilişkin konular üzerinde geçmişe yoğunlaşmaolabilir.

Yeni ay oluşurken ufukta(Türkiye’de) Terazi burcu yükseliyor; eşitlik, denge, uyum arayışı olacaktır. İlişkiler ve ortaklıklar vurgu kazanıyor. Terazi’nin yöneticisi Oğlak’taki Venüs ile Jüpiter’in karşıt duruşu karşımızdakilerden abartılı taleplerde bulunabileceğimizin işaretçisi. İlişkilerimizde duygulara teslim olmakla mesafeli duruşumuzu korumak arasında kararsız kalabiliriz. Ne kadar duygularımızı kontrol etmek istesek de yufka yürekli yanımız baskın gelebilir. Korumacı, anaç özelliklerimiz ön plana çıkabilir.

Jüpiter’in sembolünde olduğu gibi ruhsal ve manevi yanımız maddi dünyanın ilkelerine baskın gelecektir.

Astroloji haritamızda Yay Burcu yönetimindeki yaşam alanı (ev) taze bir ruhla heyecana ve gelişmeye açık duruyor. Ufuk açıcı tecrübeler edinebiliriz. Cesaret ve inançla hareket edebiliriz.

Bu kez yeni ay hepimize YAY’ın cömertliğini, bilgeliğini, geniş görüşlülüğünü aşılasın…

Meral PALA

CMA

Bu yazının bütün hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden yayımlanamaz.