Çiğdem Acarsoy-Astroloji

Değerli okuyucularım, astroloji öğrencisi sevgili Çiğdem ACARSOY’un kendi sayfasında yazdığı düşüncelerini olduğu gibi burada paylaşmak isterim:)

Meral Pala.

“Hayat uzun bir yolculuk ve bu yolculuktaki amaçlarımızdan birinin kendimizi geliştirmek olduğunu düşünenlerdenim. Y kuşağına da hitap edebilmek amacı ile onların dilinden anlatmak istersek; yeni versiyonumuzu, hatta bir üst sürümümüzü yüklemek, belki update etmek, ne desek olur :)

Yakin bir arkadaşımla konuşurken fark ettim ki, isteklerimin sonuna hep bir “ama” koymuşum.. Hâlbuki ben Ama larimdan kurtulduğumu sanırdım. Meğerse hala kurtulamadıklarım varmış. Bunu fark eder etmez hemen harekete geçtim. Senelerdir istediğim fakat bir sürü ama larla önüme çektiğim setlerden kurtulup. Sevgili arkadaşım Astrolog Meral Pala’yi aradım ve Astroloji dersleri almak istediğimi söyledim. Bu çok uzun bir yolculuktu, fakat malum en uzun yolculuklar bile ilk adımla baslar. Bizde ilk adımlarımızı sevgi ve heyecanla atmaya başladık. Astroloji çokta uzak olmadığım bir konu olmasına rağmen henüz ilk derslerde bakış açımı nasıl değiştirdiğine inanamadım. Resmin tamamını görmek gibi bir şey. Bazı davranışlarını eleştirdiğim insanların haritalarına bakınca, o donanımlarla geldiklerinin, kök salamadığı ve duygusal olmadığını düşündüğüm kişilerin bu yönünün tabiatında olduğunu, hayat planlarının bu olduğunu görünce yaratıcı gücün büyüklüğüne bir kez daha hayran kaldım. İslam da Astrolojinin yerini inceleyince de şaşkınlığım daha da arttı. Bakış açım daha zenginleşti, kişileri daha iyi anlamama ve herkesi olduğu gibi kabul etmeme, dahası olduğu gibi sevmeme sebep oldu. Astroloji henüz yolun başında bana bunları katıyorsa, yolun sonu beni daha da çok heyecanlandırıyor. Ve bana yol arkadaşlığı yapan sevgili arkadaşım, Astrologum, Öğretmenim MERAL PALA ya çok teşekkür ederim”.

Cigdem ACARSOY

10 Temmuz 2013

http://mutlulukkosesi.com/2013/07/10/astroloji-hayatin-neresinde/