Leo+Mars

MARS ASLAN’da

Savaş gezegeni Mars astrolojide arzuyu, hırsı, tutkuyu, herhangi bir şeyi yapma gücümüzü anlatır. Doğum haritamızda bulunduğu konum cesaretimizi, savaşma ve kendimizi savunma kapasitemizi, bir konuda harekete geçerken nasıl motive olduğumuzu, mücadele konularını ve hayatta nerede nasıl bir mücadele vereceğimizi anlatır.  Astroloji haritasında bir tür ateşleyici güç, gerekli enerjiyi sağlayan yakıt gibi düşünülebilir. Öfke ve kızgınlıkları ortaya çıkartan sebepleri Mars anlatmaktadır. Hastalıklarla mücadelelerde yine Mars’ın kendini ifade edebilir durumda olması önemlidir.

Mars düşük olduğu Yengeç’ten ayrılıp ateş elementinden Aslan burcuna ilerlerken yaratıcı kapasiteyi ortaya koyma ve yönetme arzusunu ateşliyor. 14 Temmuz’dan beri Mars’ın Yengeç’te ilerlediği süreçte cesareti toplayıp harekete geçmekte oldukça zorlandık. Duygularla ve geçmişin, anıların etkisiyle harekete geçtiğimizi ve özellikle ailevi konularda büyük ölçüde duygusal yıpranmalar yaşadığımızı söyleyebiliriz. Eril güç Mars maskülen Aslan Burcu’nda oldukça dominant bir enerjiyi sembolize ediyor. Mars, 28 Ağustos’tan 15 Ekim tarihine dek sabit ve inatçı bir atmosferde olacağımızı anlatıyor. Liderlik mücadelesi, hayatımızdaki lider pozisyondakilerle savaş, onur ve gurur mücadeleleri söz konusu olabilir. Kuvvetlerin baskın olma isteği büyük mücadeleleri getirebilir. Bu dönemde ego çatışmaları kaçınılmaz olsa gerek. Hükmetme arzusu ve “ben” duygusunun yükselişiyle yakıcı ve yıkıcı olmamaya dikkat etmek gerek. Sakin kalmaya çalışmak bu süreci yönetirken önemli olacaktır. Aksi halde agresif tutumların düşünmeden ortaya çıkışı zorlanmalara sebep olabilir.

Aslan Burcu kişisel astrolojik haritada hangi yaşam alanını yönetiyorsa bu alanda transit eden Mars bir hareket, aksiyon, kendini gösterme arzusu, yaratıcılığını sergileme ve kişinin gururunu tatmin eden konularda mücadeleler getirecektir. Ancak 6-10 Eylül arasındaki süreçte iki malefik (kötücül) gezegenin, Mars’ın Satürn ile gergin kare açıya girmesi hareket kabiliyetimizin kısıtlanacağını anlatıyor. Psikolojik baskı altında sıkışma ve daralmalar söz konusu olabilir. Aynı dönemde Mars’ın Ay’ın düğümleriyle etkileşimi de kadersel olarak kaçınılmaz gelişmeleri beraberinde getirebilir. 26-30 Eylül aralığında Venüs’ün Akrep’te bulunması Mars’la sert açılar içine girmesiyle ilişkiler ve maddi konular iyice zorlanmaya neden olabilir, tutku ve ihtiraslar yıkıcı olabilir. Aslan burcunun yer aldığı yaşam alanı astrolojide hayatta kendimizi yaratıcı biçimde ifade edebildiğimiz, egomuzu tatmin eden, parlamak “1 numara” olmak istediğimiz ve aynı zamanda hayatta keyif aldığımız konuları da anlatmaktadır. Bu alanda risk alarak, hırsla ve mücadeleyle kendimizi oldukça gösterişçi bir tarzda ortaya koyacağımız bir dönem başlıyor.

Ülkemizin haritasında, Mars’ın Aslan Burcuna geçişi Placidus ev sistemine göre  3. Evi harekete geçiriyor. Ülkede ticaret hayatı, ülke içi ulaşım, medya, iletişim, propoganda ve eğitim kurumları, medya, internet, telefon, gazete ve her türlü yayın aracı ve yayınlar, komşu ülkeler ve ülkenin hareket kabiliyeti bu evle sembolize edilmektedir. Saydığımız konularda büyük mücadeleler beklenebilir.

Mars Aslan’da ilerlerken ateş grubundan olan burçlar Koç, Aslan ve Yaylar genel olarak risk almaya çok daha hazır olacaklardır. Yeni başlangıçlar için kendilerini hevesli hissederek harekete geçebilirler. Ancak özgüven yükselişi nedeniyle risk kontrolü önemli olacak. Aşırı benmerkezcilikten kaçınmalarında fayda olabilir. Ancak Yay burçlarının kontrol edemedikleri bir ruhsal baskı altında hissetme olasılığı eğitim konuları ve yabancılarla ilişkilerde bir çerçeve belirlemeye zorluyor. Koçlar için nereden kaynaklandığı anlaşılmayan psikolojik gerginlik yaratıcılığı törpüleyebilir. Aslanların hayatlarına yeni temel atma çabası hayata yaklaşımda bir kontrol mekanizması kurabilir.

Hava grubundan İkizler ve Terazilerin Mars’tan aldıkları destekleyici açıyla harekete geçme kapasiteleri yükseliyor. Biraz da gayret gösterebilirlerse hareket kabiliyetleri yükselecektir. Ancak İkizler’in rutin görevlerin baskısından zihinsel yaratıcılığı ortaya koymaları güçleşebilir. Teraziler’in sosyal çevrede liderliğe giden yolu kendi değer yargıları ve maddi imkânları kısıtlayabilir. Kovalar’ın karşıt burcunda yer alacak Mars, muhalefetle karşılaşabileceklerini anlatıyor, sıkı pazarlıklar içine girebilirler. İlişkiler yoluyla farkındalıkları yükseliyor, dengeyi sağlamak için mücadele vermeleri gerekebilir. Karşı tarafın kışkırtıcı etkisi öfke kontrolünü güçleştirebilir. Toplum içindeki duruşunu muhafaza etmenin baskısı ilişkilerinde engelleyici olabilir.

Su grubundan Balıklar’ın sağlığa özen göstermeleri önemli. İş yerinde mücadele gerekebilir veya gündelik hayatın koşullarından kaynaklanan zorlanmalar olabilir. Hayat görüşleri pratik hayatın değişken koşullarını ele alışta zorlanma sebebi olabilir. Yengeçler, maddi konularda riske atılabilirler, kontrollü risk almaları önerilebilir. Gereksiz lüks tüketime yönelim olabilir. Doğuştan getirdikleri liderlik yeteneklerini kullanabilirler. Ancak hayattan keyif alamamanın baskısını hissedebilirler. Akrepler; toplumda liderlik rollerine seçilebilirler. Yöneticilik sıfatını vurgulu biçimde ortaya koyma dönemi olabilir. Hayattaki hedefleri konusunda cesur adımlar atabilirler. Fakat hayata şüpheci ve kontrollü yaklaşımları yolu tıkayabilir.

Toprak grubundan; Boğalar için evde hareketliliğin bol olduğu bir dönem olsa gerek, taşınma veya tamirat vs olabilir. Evdeki güvenliği sağlama almaları önemli. Aileyle ilişkiler konusunda zorlanma hayattaki hedeflerini değiştirebilir. Partner baskısı zorlayıcı olabilir. Başaklar harekete geçmeden önceki ruhsal hazırlık evresindeler. Bilinçaltı faaliyetleri, rüyaları vs aktif olabilir. Kontrol edemedikleri mücadelelerin içine çekilebilirler. Kendini ifade edememenin sıkıntısı olabilir. Oğlaklar’ın ortaklaşa maddi paylaşımlar konusunda mücadele vermesi gerekebilir. Eş veya ortağın maddi sorunları olabilir. Finansal konularda kazanma hırsı ortaya çıkabilir. Kaynaklarını korumaları önemli olacak. Sosyal çevrenin kontrolcü baskısını hissedebilirler.

İçimizdeki cesareti körükleyen bu alev alev yakıcı gücü en iyi, en doğru şekilde değerlendirmek dileğiyle…

ÖNEMLİ NOT: Ekim’de başlayacak Astroloji Eğitimi hakkında bilgi edinmek isterseniz:

http://astrolojikosesi.com/astroloji-egitimi/

Sevgiler;

Meral Pala

CMA

27  Ağustos 2013