Ay Tutulması-2013

Öncelikle Yükselen burcunuza göre okuyunuz!

Koç: Fikirlerin ve görüşlerinin açığa çıkma zamanı olabilir. Eğitim alanında bir karar vermeleri gerekebilir. Ancak değişken şartlar zihinsel karmaşa ve kararsızlık yaratabilir. Bilinç dışı etkiler sisli bir atmosfer yaratıyor. Yolculuklarda dikkatli olmaları önemli. Ailevi konular öne çıkabilir, uzun vadede yaratıcılık gelişecektir.

Boğa: Maddi konularda özellikle ortaklaşa paylaşımlarda bir dönemeç olabilir. Risk almaktan hoşlanmayan Boğalar, genişleme arzusuyla ortaklıklarda geniş düşünerek riske yönelebilirler. Ancak mantık onları temkinli olmaya davet ediyor. Değer yargıları değişiyor. Yakın çevreyle ilgili duygusal dalgalanma olabilir. Yerleşim konusu sonuçlanabilir.

İkizler: Evlilik ve ortaklıklara ilişkin bir karar verme noktasında olabilirler. Hayatta ki hedeflerinin belirsizliği onları ilişkiler açısından zorluyor. Mantıklı davranmaya yatkınlar ancak değer yargıları dalgalanmaya açık duruyor, yaratıcı fikirleri kendilerini ifade etmeye yardım edecektir.

Yengeç: Rutin yaşamın şartları gerginlik yaratabilir. Kontrol edemedikleri şartlar düşüncelerini netleştirmekte zorlayabilir. Bilinç altında gizli kalmış düşünceler açığa çıkabilir. Bilgi ve yetenekler görünürlük kazanabilir. Hayata karşı tepkilerinde duygusal dalgalanmalar görülebilir. Sağlık konusuna önem vermeleri gerekir.

Aslan: Bilgi ve yaratıcılıklarını açığa çıkartmanın eşiğinde bulunuyorlar. Sosyal çevrelerinde dedikodu niteliğindeki bilgiler açığa çıkabilir, gerginlik oluşabilir. Bazı çevrelerle ilişkilerini gözden geçirip sonlandırma gereği olabilir. Aşkta karar verme zamanı diyebiliriz. Maddi konularla ilgili belirsizlik ruhen yorucu olabilir. Hayatta önemli testlerle karşılaşıyorlar, sonuçta ortaya yepyeni bir kimlik çıkacaktır.

Başak: Hayattaki hedefler ve kariyere ilişkin konularda çok fazla yöne dağılmak herhangi bir konuda odaklanmayı güçleştiriyor. Belirli bir alanda uzmanlık kazanma gereği ortaya çıkıyor. İlişkilerinde belirsizlikler zihinsel karmaşa yaratıyor, hayatlarında yön bulmakta zorlanabilirler. Temelden bir değişim söz konusu olabilir. Sosyal çevreniz değişimden ağırlıklı olarak etkileniyor.

Terazi: Rutin yaşamın içinde netleştiremedikleri konular gerginlik sebebi olabilir. Çok farklı konulara dağılmak odaklanma problemi yaratıyor. Sinir sistemini rahatlatma konusunu acilen ele almakta fayda var. Yakın çevreyle ilgili sürpriz gelişmeler olabilir. Eğitimle ilgili konularda bir karar vermeniz gerek. Neticede hayattaki hedeflerinizi değiştirip büyütüyorsunuz.

Akrep: Maddi konular bir karar vermeyi gerektiriyor. Kaynaklarla ilgili bir değişim sürecinden bahsetmek gerekir. Ancak net olmayan noktalar can sıkıcı olabilir, kararlarınızı geciktirebilir. Ahlaki değer yargılarınız yenilenecektir. Uzun vadede hayat görüşünüz ve hedefleriniz kabuk değiştiriyor.

Yay: İlişkiler vasıtasıyla değişim sürecindeler. Özellikle evlilik ve/veya ortaklık alanlarında karar verme zamanı olabilir. Partner ile zihinsel paylaşım arıyorlar. Ancak karşı tarafın değişen düşüncelerini ortaya koyması, fikir olarak zıtlık oluşturuyor, ruh halindeki karmaşayla birleşince iletişimde sağlıksız bir zemin oluşuyor. Sonuç olarak paylaşım halindeki maddi konularda problem olabilir. Uzun vadede hayat felsefeleri değişimde.

Oğlak: Bilinçaltında gizli kalmış düşünceler ortaya çıkmaya başlıyor. Rutin düzenin değişim zamanları. Ancak zihinsel netleşme pek kolay olmayabilir. İş ortamındaki gerginlik her şeyin tetikleyicisi olabilir. Özgürlük ihtiyacıyla hayata yaklaşımlarında büyük dönüşümler yaşanıyor. Partnerlerle ilişkilerinde dalgalanma olabilir. Sağlığa özen göstermeli.

Kova: Sosyal çevreleri değişim sürecinde bulunuyor. Yaratıcı ifadelerini ortaya çıkartmanın mücadelesini veriyorlar. Maddi konuların netleşmemesi can sıkıcı olabilir. Fakat bu durum yaratıcı hayal gücünü zorlamaya zemin hazırlıyor. Manevi değerler, radikal değişimlere yön veriyor. Uzun vadeye yayılan süreçte iş ve partner ilişkileri en önemli değişim alanları.

Balık: Hayatlarında bu denli çok yönlülük varken belirli aralıklarla radikal değişiklikler yapmak kaçınılmaz olacaktır. Bu dönemde hayattaki hedeflerinde önemli bir değişim olabilir. Ailenizle fikir alış verişleriyle hayatınızda yepyeni bir sayfa açabilirsiniz. Hayal gücünün sınırları yok. Fakat ayaklarınızı fazla yerden kesmemeye bakın. Aksi halde sabitlenmekte sıkıntı yaşanabilir. Duygularını ifade edebilmek mutluluk verecektir.

Meral PALA

22 Mayıs 2013

ÖNEMLİ NOT:

2013 Sonbahar’da başlayacak yeni eğitim dönemi hakkında bilgi için:

http://astrolojikosesi.com/2013/05/04/astroloji-egitimi/