Ay Tutulması fotoğrafı NASA’nın sayfasından alınmıştır.

Bu Hafta Gökyüzü

Güneş Yay Burcunda ilerliyor
Merkür Yay Burcunda gerilemeye devam ediyor
10 Aralık’ta Uranüs düzgün hareketine dönüyor

Tutulmalar her zaman hayatımıza yeni bir pencere açarak yüksek farkındalık ve eski kalıpları değiştirme şansı verir.
Ay tutulmasında, dolunay zamanlarının getirdiği çelişkili atmosfer daha güçlü ve bir o kadar da etkili yaşandığı dönemlerdir.
25 Kasım’da Yay’da oluşan Güneş tutulmasında, tutulmanın yöneticisi Jüpiter’in Boğa’da geri harekette oluşuyla inançları ve değerlerimizi sorgulatarak, kendimize yeni bir hayat görüşü yaratmak üzere tohumlar ektik.

Ay Tutulmaları, duygularımızı yukarı çeker. Değişken nitelikte bir burç olan İkizlerdeki tutulma, sürat ve yayılma getirecektir. Zihinsel ve fikirleri öne çıkaran İkizler burcu, tutulma esnasında Merkür’ün gerileme sürecinde oluşuyla geçmişi gündeme taşıyacaktır. Aynı zamanda Yay’daki tutulma esnasında da Jüpiter’in de geri harekette olduğunu hatırlayalım. Bu tutulma mevsimi bize hep geçmişi hatırlatıyor. Eski fikirleri ve inançları gündeme taşıyor. Güney Ay Düğümünün de Ay ile yakın duruşu yine geçmişin bağlayıcılığını anlatıyor.

İkizler burcu iletişimi anlattığına göre, tutulmada duygularımıza yönelip, iç sesimizin bize neler söylediğini iyi dinlemek gerek. İkizler aynı zamanda hızlı ve hareketli olmayı, uyum sağlamayı getirecektir. Ancak önce sakinleşip, aşırı hareketlilikle sinir sistemini geren etkileri bertaraf etmeye çalışarak, duygularımıza kulak vermemiz gerek. Tutulmayla birlikte eski kalıpların hayatımızda nelerin önünü kestiğini keşfedebiliriz. Duygularımız bize, nelerin sona ermesi gerektiğini söyleyecektir. Tutulmanın güçlü etkisiyle bir takım şeylerin farkına varmak, hayatımıza yeni bir pencere açmamıza, yeni inançlar ve farklı bir hayat görüşü edinmemize fırsat verecektir. Yeter ki iç sesimizi duymaya çalışalım.

10 Aralık’ta saat 16:32’de oluşacak tutulma tam Ay doğar, Güneş batarken gerçekleşiyor. Bu saatlerde bir ruhsal bir çalışmayla sakinleşip, zihinsel yoğunlaşmayla, kendi içimizdeki bilgiye ulaşmaya çalışmalıyız. İkizler burcundaki bir tutulmada algımız son derece açık olacaktır, bundan yararlanmak gerek.
Bu Ay tutulmasında en çok etkilenecekler, 9-10-11 Haziran’da doğan İkizler Burcu ve 9-10-11 Aralık’ta doğan Yay Burcundan kişiler olacaktır. 18 derece İkizler ve Yay burçlarında kişisel gezegenleri yükseleni veya haritanın önemli noktaları bulunanlar da etkiye açık olacaklardır.

İyimser duygularla dolu bir hafta dileğiyle

Meral PALA

astrolojikosesi@hotmail.com

Bu yazının bütün hakları saklıdır. İzinsiz yayınlanamaz.