11-17 Temmuz Haftası

15 Temmuz’da Dolunay…

11 Temmuz Pazartesi
günü; yeni haftaya başlarken öğlen saatlerine kadar Ay; Akrep burcunda boşlukta hareket ediyor. 12:48’den itibaren Ay Yay burcunda ilerlemeye başlıyor. Bu saatten sonra günümüz daha verimli olmaya başlayacaktır. Uranüs’ün Koç burcundaki gerilemeye başladığı bu günlerde içsel bir aydınlanma, devrim niteliğinde değişiklikleri getirebilir. Hayatımızdaki eski kalıpları yıkma eğiliminde olabiliriz, perspektifimizi yeniden oluşturmaya başlayabiliriz. Ay’ın ile Uranüs ile oluşturacağı rahat açı özgürleşme isteğimizi yükseltecektir. İyimser bir bakış açısıyla kişisel özelliklerimizin farkına varabilir, yeni bir hayat görüşü oluşturmaya yönelik ilk adımları atabiliriz. Cesaretimizin üst seviyelerde oluşu maceraya atılma isteği yaratabilir. Merkür-Mars arasındaki iletişim biraz çabayla kendimizi rahatça ifade etmemize yardım edecektir.

12 Temmuz Salı günü; Ay Yay burcunda ilerlemeye devam ediyor. Ancak 15:22’de Merkür ile kolaylık veren üçgen ve Mars ile farkındalık kazandıran karşıt açıları kurduktan sonra boşluğa düşüyor. Bu ana kadar gün boyu yaratıcı fikirlerimizi cesurca ortaya koyabiliriz. Gurur duyduğumuz konularda kendimizi ifade etme isteğimiz yükselecektir. Bu arada yabancı kültürlerden egomuzu okşayacak haberler alabiliriz.

13 Temmuz Çarşamba günü; akşam saatlerine dek Ay, Yay burcunda açısız ilerliyor. Tüm gün boyunca eğitim konularıyla alakalı işlerimizi veya yurtdışıyla ilişkili konuları yahut hukuki mevzuları gözden geçirmek için uygun bir zaman olacaktır. Fakat Ay’ın Yay burcunda olduğunu unutmayalım, biraz fazlaca rahat geniş ve gereğinden çok iyimserlik hâkim olabilir. Saat 17:15 sularında Ay Oğlak burcuna ilerliyor. Bu saatlerden itibaren sorumluluk bilincimiz yükselecektir. Çok daha planlı ve organize olabiliriz. Plüton ile yakın duran Ay, duygulara derinlik katabilir. Değişim ve dönüşüm arzusu yükselebilir. Güç elde etmeye yönelik adımlar atılabilir. Mesleki konuları ön plana alabiliriz. Ay –Neptün arasındaki ilişki merhamet duygularını ortaya çıkartmanın biraz çaba gerektireceğini anlatıyor. Bu arada Oğlak burcuna girdiğinden itibaren Dolunay atmosferi hissedilecektir.

14 Temmuz Perşembe günü; Ay gün boyunca Oğlak’ta ilerliyor. Hassasiyetlere karşı koyarak iş odaklı olabiliriz. Sorumlulukların farkındalığı çok yüksek olarak hissedilecektir. İlişkilerimizdeki korumacı, sıcak ve anaç yaklaşımları mesafeli ve biraz da soğuk duygularla bastırabiliriz. İlişkiler son derece hassas bir süreçten geçiyor, kırılganlıklara çok açık olduğunu unutmayalım. Mesafeli yaklaşımlar ilişkilere zarar verebilir.

15 Temmuz Cuma sabah 09:41 itibariyle ‘Dolunay’ teması keskinleşiyor. Duygu –mantık çatışması en üst düzeyde hissedilecektir. Karar vermekte zorlandığımız konular bir gerginlik kaynağı olabilir. Özellikle mesleki konular ile ailevi-duygusal içerikli konular bizi bir karar vermeye zorluyor. Ancak dolunay’ın netleşmemize yardım edeceğini unutmayalım. Bu enerjiyle kararlarımız belirginleşebilecektir. Bu arada tam dolunay anından başlayarak Ay boşlukta hareket ediyor olacak. Bu açısız kalma hali durumu biraz güçleştirebilir. Saat 23:31 itibariyle Ay; Kova burcuna geçiyor. Bu noktadan sonra kendimizi çok daha özgürleşmiş bulabiliriz.

16 Temmuz Cumartesi; Ay tüm gün Kova Burcunda ilerliyor. Uranüs ile kuracağı 60 derecelik açı orijinal ve daha önce hiç denememiş olanı deneme isteklerimizi ortaya çıkartacaktır. Her zamankinden farklı olmak için çaba sarf edebiliriz. Bunları yapmaktaki amacımız, kendimize yepyeni bir perspektif yaratma güdüsü olacaktır. Kimliğimizi sıra dışı biçimde ortaya koyabiliriz. Kalıpları yıkma arzusu bir tür başkaldırı olarak kendini hissettirebilir.

17 Temmuz Pazar; Ay bugün Kova burcunda ilerliyor. Mars-Ay arasında oluşan üçgen sayesinde, düşüncelerimizi ortaya koymak için can atabiliriz. Özellikle yaratıcı fikirler rahatlıkla ortaya çıkabilir. Ayrıca bugün sosyal açıdan hızlı bir gün olabilir. Arkadaşlarımızla birlikteliklerimiz olabilir. Ayrıca kısa yolculuklara çıkabiliriz. Bu arada topluma fayda sağlamaya yönelik hareketler olabilir. Fakat Ay yine 15:24’te Merkür ile 180 derecelik son açıyı kurduktan sonra boşluğa giriyor

Mutlu bir hafta dileğiyle…
Meral PALA
http://www.astrolojikosesi.com

Bu yazının bütün hakları saklıdır.