Astroloji Köşesi

Meral Pala ile Astroloji

2023’te YENGEÇ

YÜKSELEN YENGEÇLER

Dünya görüşünüzü netleştirmeye çalışıyorsunuz…

Not: Öz burcunuzu da okumayı ihmal etmeyiniz…

2022 son çeyreğinde dedikoduya, sinsi davranışlara, kontrol edemediğiniz durumlara direnerek yoruldunuz. Belki rüyalarınız aktif oldu. Ruhsal yıpranmalar yaşamış olabilirsiniz. 13 Ocak sonrası şartlar hafiflemeye başlıyor. Fakat asıl 18 Ocak’tan itibaren Merkür’ün düze dönmesiyle ilişkilerinizde testler, yüzleşmeler sonlanıyor. Zira Merkür de 29 Aralık 2022’den beri OĞLAK’ta geri hareket halinde. İlişkileriniz zıtlaşmalara açık durumda. Size ters düşen fikirlerle mücadeleleriniz olmuştur. Eşiniz ve/veya ortağınızla çokça eskileri kurcalamış olabilirsiniz. 18 Ocak sonrası taşlar daha bir yerine oturacaktır.

Jüpiter Koç Burcu’nda Çıtanız Yükseliyor

20 Aralık 2022’den beri 16 Mayıs’a kadar olan süreçte hayatta ana hedeflerinizi yükseltiyorsunuz. Toplumsal rolünüzde cesur adımlar, yenilikler var. Öne çıkmaya hazırsınız. Mesleğiniz varsa yükselebilirsiniz. Yöneticilik olabilir. Kariyerde şans faktörü yanınızda olacaktır. Ancak özgüvenli tutumlar ilişkilerinizi zora sürebilir. Özellikle 20 Nisan’daki tutulma civarı hayatınızdaki hızlanmayı çok fazla hissedeceksiniz. Aile hayatınız ve ebeveynlerle ilgili açılımlar olması muhtemeldir.

25 Mart’tan itibaren Mars Yengeç’te…

Direksiyona geçiyorsunuz. Görünmez zorlukların bitmesi sizi büyük ölçüde rahatlatacaktır. Ancak yine de savunma gücünüz çok yüksek olmayabilir. Duygularınızla hareket edebilirsiniz. İlişkilerinize yine de dikkatli yaklaşmalısınız. 20 Mayıs’a kadar kendiniz ve ilişkileriniz ön planda olacaktır. Duygusal ve profesyonel ilişkiler gündemin ilk sırasında olacağa benziyor. Evlilik, ortaklık, danışmanlık aldığınız kimseler varsa onlara biraz güdüsel tepkiler verme ihtimali var. 20 Mayıs’ta Mars Aslan Burcu’na geçene kadar haklıyken haksız duruma düşmemeye bakın.

7 Mart’ta Satürn Balık’ta hareket etmeye başlıyor

Hayata bakışınıza yeni bir çerçeve oluşturma zamanları başlıyor. Önümüzdeki 2,5 yıl eğitimler veya ufkunuzu genişletecek uzak yerlere yolculuklarınız olabilir. Dünya görüşünüz bir şekil alıyor. Yazmak, yayınlamak istediğiniz düşünceleriniz olabilir. Bunlara bolca emek verebilirsiniz. Hukuki konularda bir kontrol yaratma çabasına girebilirsiniz.

23 Mart’ta Pluton Kova Burcu’na ilerliyor

Plüton’un Oğlak’taki seyri uzun yıllar (2008’den beri) siz Yengeçleri epey terletti. Hatta tüketti demek yanlış olmaz. Size artık hiç dokunmayacak demiyoruz. Ancak tam karşınızdaki kimselerle, muhaliflerle güç savaşları artık bitiyor diyebiliriz. Kova’da Plüton maddi paylaşımlarda mücadeleye çekecektir. Miras konuları olabilir. Eşin/ortağın maddi kazanç krizlere açık, değişime girebilir. Bu arada bilinç dışında biriken molozlarla savaşabilirsiniz. Geçmişin negatif izlerini arıtmak gerekecektir. Tabii asıl 2024’te bu havayı solumaya başlayacaksınız. Yine de 2023 Mart’ından itibaren kokuyu almaya başlarsınız.

TUTULMALAR

Özellikle Ay tutulmaları duygusal anlamda sizi diğer herkesten daha derin etkiliyordur. Zira Ay yönetimindesiniz.  Ay Tutulmalarının 1-2 ay öncesi ve arası yoğun bir dönem yaşarsanız şaşırmayın.

5 Mayıs 2023’te 15 derece Akrep Burcu’nda AY TUTULMASI

Uranüs’le karşıt tutulma sürprizli bir atmosfere işaret ediyor. Özellikle aşkta veya çocukları olanlar onlarla ilgili virajlara gelebilir. Psikolojik mücadeleler olabilir. Dönüm noktası niteliğinde kararlar çıkabilir. Geleceğe güvenle bakmak istiyorsanız sağlam durmaya bakın. Sabitleriniz kırılacaktır. Yaratıcılığınızı, sezgilerinizi değerlendirin.

20 Nisan 2023’te 29 derece Koç Burcu’nda GÜNEŞ TUTULMASI

Jüpiter ile beraber oluşan bu tutulma iyimserlik ve özgüveninizi yükseltiyor. Sosyal statünüz yenilenebilir. Yeni bir imajla çıkış yapabilirsiniz. Mesleki hırslar ortaya çıkabilir. Gizli kalmış tutkularınız coşacaktır. Heyecanlarınıza teslim olmamalısınız. Zira tutulma yöneticisi Mars Yengeç’te içsel huzursuzluk yaratabilir.

14 Ekim 2023’te 21 derece Terazi Burcu’nda GÜNEŞ TUTULMASI

Güney Ay düğümü ve Merkür’le birleşen tutulma ev-aile-yuva konusunda yeni bir süreci başlatıyor. Aile ilişkilerinde denge arayacaksınız. Başak’taki Venüs yönetiminde bu tutulma endişe ve yalnızlaşma duygusu da verebilir. Bu tutulma engelleri hızlıca aşmayı da vadediyor.

28 Ekim’de 5 derece Boğa Burcu’nda AY TUTULMASI

Jüpiter’le beraber Ay tutuluyor. Hayattan umutlarınız üzerinde düşünebilirsiniz. Güven ihtiyacını hissedeceksiniz muhtemelen. Mesela sağlam arkadaşlarınızı ayrı bir yerde tutabilir gerisini gözden çıkartabilirsiniz. Çokça dalgalanmamak için derin ve yorucu duygulara kaptırmayın sadece.

Zaten 16 Mayıs’tan itibaren JÜPİTER’in BOĞA burcuna girişi size ilerisi için umut verecektir. Sosyal bağlarınızı güven üzerine kurma şansınız olacaktır. Son yıllarda (2018 sonrası) Uranüs umutlarınızı kırdı. Gerçi halen Uranüs’ten bağımsız değilsiniz. Ancak yine de Jüpiter’in getireceği sağlamlık duygusu sizi büyük ölçüde rahatlatır. Çevrenizin desteğini alabilirsiniz. Kendi çabalarınızla ileriye daha güvenle bakabilirsiniz. Mesleki kazançlarınız da verimli olabilir.

Ancak 17-20 Mayıs aralığı oldukça sert bir hava var. Maddi konular yorucu gözüküyor. Değer yargılarını değiştirecek güçte gelişmeler var.

AY DÜĞÜMLERİ

Temmuz’da KOÇ-TERAZİ eksenine geçiyor. Koç sizin toplum önündeki duruşunuzu güçlendiriyor. Tek başına dimdik ayakta durabildiğinizi göstereceksiniz. İç dünyanız incinmiş olsa bile güçlü bir duruş sergileyeceğiniz bir dönem başlıyor. Mesleği olanlar bu alanda gelişme sağlıyor. Ev-aile hayatınızı dengeli tutmanız gerek. Unutmayın aile ilişkileri her şeyin temelinde yatan konu.

VENÜS GERİ HAREKETİ

Para ve değerlerinizi masaya yatıracağınız bir dönemi işaret ediyor. 24 Temmuz 2023’te 28 derece Aslan’da gerileme hareketi başlıyor. 5 Eylül 2023 tarihinde 12 derece Aslan’da gerileme sona eriyor. Belki gelir-gider dengesini korumak kolay olmayabilir. Gelirde gecikme olabilir. Aileden özellikle babadan gelen bir kaynak varsa problemli hale gelebilir. Ağustos ayında harcamalarınıza dikkat etmelisiniz. Gereksiz harcamalara dikkat edin. Lüks tüketime masraf yapabilirsiniz. Bir taraftan da yaratıcılığınızla gelir yaratmayı keşfedebilirsiniz. Sonuçta değerleriniz ve değer yargılarınız değişeceğe benziyor.

Son olarak Mars’ın 27 Ağustos’ta Terazi Burcu’nda ilerleyişi evinizde tamirat işleri getirebilir. Belki bir taşınma olabilir. Yuvada dengeler bozulmasın diyerek öfkenizi bastırabilirsiniz. Ama çok içinize atmayın. 12 Ekim’e kadar yuva ile kariyer hayatına vurgu artıyor. İlişkilere dikkat.

12 Ekim’den itibaren Akrep’te Mars’la hayatın keyifli yönlerine belki aşka çekiliyorsunuz. Hobilere eğilebilirsiniz. Yaratıcı şeyler yapabilirsiniz. Güçlü hissedeceksinizdir.

24 Kasım’dan sonra YAY Burcu’ndaki Mars rutin hayatın stresini atmak için sizi spora, diyete çekebilir. İşlerde genişleme olabilir.

MERKÜR GERİ HAREKETLERİ’ni takip etmek isterseniz…

29 Aralık 2022-18 Ocak 2023 arası OĞLAK’ta geri hareket halindeyken ilişkilerinizde sorunlar çıkabilir. Evlilik ve ortaklıklara dikkat edin.

21 Nisan 2023- 15 Mayıs 2023 arası BOĞA’da geriliyor. Bu dönemde arkadaşlıklar güven sarsıcı durumlara açık olacak gibi.

23 Ağustos-15 Eylül arası BAŞAK’ta geriliyor. Eğitim hayatınız varsa yavaşlama olabilir. Kafanız karışabilir. Alım satımlar için uygun dönem değildir.

14 Aralık 2023- 3 Ocak 2024 arası Oğlak’ta gerileme başlıyor. Yay’da son buluyor. 2023 başı ilişkide ortaklıkta yaşadığınız aksamalar tekrar gündeme gelebilir. Neticede hayatın düzeni değişebilir.

2023 yılı size ve ailenize huzur getirsin…

 

 

%d blogcu bunu beğendi: