Astroloji Köşesi

Meral Pala ile Astroloji

2023’te YAY

YÜKSELEN YAY

Jüpiter Koç’ta sizi koruyor…

Arkadaşlıkları tartıyorsunuz

Not: Öz burcunuzu da okumayı ihmal etmeyiniz…

 

2023 yılına biraz yorgun başlıyorsunuz belki. Zira Mars karşıt burcunuzda zıt fikirlerle, muhalefet edenlerle, tartışmalarla enerjiniz zayıfladı belki?  Engellerden yoruldunuz sanki. 13 Ocak sonrası yavaş yavaş ferahlamaya geçersiniz.

Jüpiter’in desteğinizi aldığınızı unutmayın. Bu sizi koruyor. Kendi yönetici gezegeninizle Mayıs ortalarına dek hayatınız genişliyor. Şanslı hissediyorsunuz aslında. Güven duygunuz yükselişe geçiyor. Girişimci yanınız ateşleniyor. Hobilerinizle bir gelişim elde edebilirsiniz. Yeni eğitimlere girebilirsiniz. Gözünüzü karartmaya çok hazır olabilirsiniz. Çocuklar varsa onların hayatında da yeni başlangıçlar olacaktır. Eğitim veya yurtdışı bağlantılı konularda açılımlar beklemek gerek.

16 Mayıs sonrası Jüpiter Boğa’ya ilerliyor.

Yaklaşık 1 yıl boyunca Boğa’da hareket ediyor. Bu yerleşim de size yeteneklerinizden bir değer yaratma şansı verecektir. Bu arada çalışan bir kimse iseniz işyerinde fırsatlar doğabilir. Yükselebilirsiniz. Aslında bütün olarak bakılırsa Uranüs son yıllarda biraz düzeninizi sarsmış olabilir. Beklemediğiniz çalkantılar Jüpiter ile kısmen toparlanacaktır. Çalışmalarınızdan verim almanız büyük bir ihtimal. Çocuklarınızın maddi kaynakları gelişiyor.

Bu arada Oğlak’ta Merkür geri hareketi yeni yıla ilk girişte maddi konularda dikkatli olmanızı öneriyor.

Yıl boyunca Merkür’ün geri hareketleri sizin iş, para, meslek konularında dikkatli olmanızı isteyecektir.

MERKÜR GERİ HAREKETLERİNİ TAKİP EDİN…

29 Aralık 2022-18 Ocak 2023 arası OĞLAK’ta geri hareket halindeyken kaynaklarınızı dikkatli takip etmelisiniz.

21 Nisan 2023- 15 Mayıs 2023 arası BOĞA’da geriliyor. Bu dönemde sağlığınızı ihmal etmeyin. Yeteneklerinizi değerlendirmeye çalışın.

23 Ağustos-15 Eylül arası BAŞAK’ta geriliyor. Bu süreçte kendinizi mesleki alanda ayrıntılarla uğraşırken bulabilirsiniz.

14 Aralık 2023- 3 Ocak 2024 arası Merkür tekrar Oğlak’ta gerilemeye başlıyor. Yay’da son buluyor. Yılın sonuna doğru yine finansal kaynaklarla ilgilenme zamanı. Ek olarak kendiniz ve ilişkileriniz üzerinde sorgulamalarınız olabilir.

 7 Mart’tan sonra SATÜRN BALIK’ta sizi ikili ilişkiler konusunda teste davet edecektir. En dipten bir yapılanmaya hazırlanıyorsunuz. Mesleki alanda sıkışıklık olabilir. Yöneticilerinizle karşı karıya gelme ihtimali var. Meslek ve yerleşimle ilgili ciddi kararlar alabilirsiniz. Bu arada ebeveynlerle ilgili daha bir sorumlu duruma gelebilirsiniz. 2025 ortalarına dek hayatınızda yeni temel atma çalışmaları var. Ciddiyet içindesiniz. Ancak duygularınızı kurutmamaya çalışın. Satürn büyük öğretmendir. Unutmayın. Hayatınıza bir ağırlık, yavaşlama getirebilir. Ne yaşarsanız yaşayın derslerinizi çıkartmayı ihmal etmeyin. İlerde bunun faydasını göreceksiniz. Bariyerlerle karşılaşırsanız bunları aşmanın yolunu bulabilirsiniz. Emin olun.

VENÜS GERİ HAREKETİ SİZE NE GETİRİR?

24 Temmuz 2023’te -28 derece-Aslan’da gerileme hareketi başlıyor

5 Eylül 2023 tarihinde -12 derece- Aslan’da gerileme sona eriyor.

Bu dönemde üst seviye eğitimler, hukuki işler, yazma-yayınlama faaliyetleri, yurtdışı bağlantılı konular yavaşlayabilir. Belki de durma noktasına gelebilir. Aslında kendinize en çok güvendiğinizi konularda bir ters yüz olma hali yaşanabilir. Bu durumda, durup hayatınıza şöyle bir uzaktan bakın. Muhakkak ters giden bir şeyler vardır. Venüs bunları düzeltmenizi istiyor. Düşüncelerinizi değiştireceğiniz bir süreç olacak gibi duruyor. Verdiğiniz emeklerin karşılığını alacaksınız. Endişeniz olmasın. Gururunuz asla kırılmasın. Parayla ilişkiniz, geliriniz ve ilişkilerdeki durumunuz hakkında bakış açınız değişiyor.

MARS 24 Kasım’da YAY Burcu’nda hareket etmeye başlıyor. Temponuz yükselecektir. 4 Ocak 2024 tarihine kadar hareketine devam ediyor. Bu süreçte coşkunuzu geri kazanmaya başlarsınız. İlk etapta 24-30 Kasım arasında hevesinizi bastıracak bir atmosferle karşılaşabilirsiniz. Zira Mars ile Satürn sert konuşuyorlar. Acele etmeyin.

27-31 Aralık arasında Mars’ın Neptün’le teması sisli havada hedeflerinizi bulanıklaştırabilir, ilerlemenizi yavaşlatabilir.

TUTULMALAR

20 Nisan 2023’te 29 derece Koç Burcu’nda GÜNEŞ TUTULMASI

Jüpiter ile beraber oluşan bu tutulma aşkla yapacağınız yeni uğraşılar getirebilir. Gizli kalmış tutkuyla hareket edebilirsiniz. Yaratıcı yönünüzü çıkartma cesareti geliyor. Somut şeyler ortaya koyuyorsunuz. Sahne sizin. Çocuklarınız varsa onlarla ilgili hızlı gelişmeler olabilir. Aşk hayatınız canlanabilir.

5 Mayıs 2023’te 15 derece Akrep Burcu’nda AY TUTULMASI

Uranüs’le karşıt tutulma uyanışlar getirecektir. Hayal gücünüz, yaratıcılığınız açığa çıkabilir. Rüyalar yoluyla farkındalık edinebilirsiniz. Ruhsal olarak biraz yorucu olabilir. Gizli düşmanlıklar açığa çıkabilir. Elinizden kayıp giden şeyler olabilir. Duygu-mantık ikilemi olabilir.

14 Ekim 2023’te 21 derece Terazi Burcu’nda GÜNEŞ TUTULMASI

Güney Ay düğümü ve Merkür’le birleşen tutulma sosyal ilişkileri öne çıkartıyor. Arkadaşlıklarda yıpranmalar olabilir. Kadın figürler mesleki alanda keyfinizi kaçırabilir. Maddi konular bazı kısıtlanmalara açık gözüküyor. Günün sonunda değerlerinizi epeyce sorgulayacak gibisiniz.

28 Ekim’de 5 derece Boğa Burcu’nda AY TUTULMASI

Rutin yaşam düzeni rahat ve konforlu olacak şekilde organize etme zamanı. İşyerinde huzur ve güven ortamı yaratabilirsiniz. Yeteneklerinizi bir değere dönüştürebileceksiniz. Duygularınıza kapılmadan gerçekçi hareket ederseniz sonuç sizi mutlu edecektir.

 PLÜTON KOVA’ya İLERLİYOR

Mart’tan itibaren 20 yıl devam edecek bir değişimden bahsediyoruz. Bilginizle gücü ele geçirebilirsiniz. Eğitimler yoluyla, yazarak, okuyarak kendinizi dönüştüreceksiniz. Fikirleriniz, bakış açınız özgürleşiyor. İfade biçiminiz değişecektir. Kendine özgü farklı fikirlerinizi çok güçlü ortaya çıkartma zamanları geliyor.  Zihninize fazlaca yükleneceksiniz belki?

 

AY DÜĞÜMLERİ

18 Temmuz’da KOÇ-TERAZİ eksenine kayıyor. Kendinizi sahneye atacağınız bir hava var. Ancak arkadaşlıklarda yıpranma söz konusu olabilir. Çocuk sahibi olmak isteyenler için şartlar uygun olabilir. Çocukları olanlar için de pozitif gelişmeler var.

 

Hayatınıza yeni temeller atacağınız 2023 yılı iyilik ve sağlık getirsin…

 

 

 

 

 

 

 

%d