Astroloji Köşesi

Meral Pala ile Astroloji

2023’te TERAZİ

YÜKSELEN TERAZİ

İlişkileriniz açısından dikkat çekici bir yıl…

Not: Öz burcunuzu da okumayı ihmal etmeyiniz…

 2023 yılına başlarken ilişkileriniz vurgulanıyor. Jüpiter’le evlilikler, ortaklıklar gündeme geliyor belki. Gelişmeler var. Yeni evlilik, ortaklık kararı alanlar olabilir. Karşınıza pozitif yüklü kimseler çıkabilir. Biraz fazla egoları yüksek kişiliklerle de karşılaşabilirsiniz. İnsan ilişkilerinde, dengeyi sağlamakta ustasınız zaten. Yine fazla ateşli tiplerle karşılaşırsanız fazla baskın olmaları gözünüzü korkutabilir. Onlara uzlaşmacı olmayı siz öğretebilirsiniz.  Aslında 2022’nin son çeyreğinden itibaren kafanız ilişkiler konusunda epey karışmış olabilir. Düşünceleriniz netleştirmekte zorlanıyor gibisiniz. Netice 2023 ilk yarısında karşınıza bilgi ve tecrübe anlamında üst seviye kimselerle karşılaşabilirsiniz. İlişki ve ortak çalışmalardan edineceğiniz tecrübeler var.

Önünüzde koskoca bir 2023 yılı var. Bu yılın en dikkat çekici gökyüzü olaylarından birisi Venüs’ün geri hareketi. Siz de Venüs yönetiminde olduğunuz için bu dönem size çok şey öğretecektir.

Sizi yöneten Venüs’ün burçlarda ilerleyişini buradan takip edebilirsiniz:

VENÜS HAREKETLERİ

3 Ocak 2023’te Venüs Kova’da hareket ediyor. Sizin için keyifli bir atmosfer vadediyor. Hobilere eğilebilir, yaratıcılığınızı değerlendirebilirsiniz. Aşkta yenilikler olabilir. Çocuklarla mutlu olabilirsiniz.

27 Ocak’tan itibaren Venüs Balık’ta rutin hayat içindeki ilişkilerinizde aşırı hassas olabilirsiniz. Çalışıyorsanız işten keyif alıyorsunuz. Fazlasıyla verici olabilirsiniz. İşyerinde doğan aşklar da olabilir. 12-15 Şubat arasında özellikle etrafınızdakilere dikkat kesilin.

20 Şubat sonrası Venüs Koç’ta zararlı çalışıyor. Deplasmanda gibisiniz. İkili ilişkilerde veya varsa ortaklıkta ilişkiler biraz kabalaşabilir. Sizin tarzınız olmayan tavırlar can sıkıcı olabilir. 1-2-3 Mart gibi hızlı başlayan ilişkiler veya ortaklıklar da olabilir.

17 Mart’tan itibaren Venüs Boğa’da yönetici konumunda. Kredi, vergi, burs konularından yana olumlu gelişmeler beklemelisiniz. Ortaklı paylaşımlar öne çıkabilir. Belki bir miras konusu sizden yana gelişebilir. 28-31 Mart arası maddi konularda sürprizler gelişebilir.

11-12 Nisan’da ilişkiler konusunda yeni oluşumlar öne çıkıyor. Fakat 11 Nisan’dan sonra Venüs İkizler’de hareket ederken kafanızda ikili durumlar oluşabilir. Satürn keyifsizlik yaratıyor. Maddi konularda kısıtlanma oluşabilir.  Bu arada uzak seyahatleriniz olabilir. Yenilikçi kimselerle temaslar kurabilirsiniz. Üst seviye eğitimleri düşünebilirsiniz. 3-4 Mayıs tarihlerinde Venüs İkizler’de Neptün’le gerginlik var. İlişkilerde yanılgıya düşmeyin aman. Maddi konularda kontrollü gitmenizde fayda olabilir.

7 Mayıs’tan sonra Venüs Yengeç’te toplumsal alanda duyarlı yanınızla görünüyorsunuz. Mesleki faaliyetlerde kendinizi yaratıcı yönlerinizle gösterebilirsiniz. Ev kurma hedefi oluşabilir. Meslekte kazançlı dönem olabilir.

5 Haziran’dan itibaren Venüs Aslan’da hareket etmeye başlıyor. Hafiften yalpalamalar başlar. 24 Temmuz 2023’te 28 derece Aslan’da gerileme hareketi başlıyor. Kendinizi ve ilişkilerinizi, arkadaşlıkları masaya yatıracağınız günler geliyor. 5 Eylül 2023 tarihinde 12 derece Aslan’da gerileme sona eriyor. Bu tarihten sonra yavaş yavaş taşlar yerine oturacaktır. Bu süreç size atıl kaynaklarınızı ortaya çıkartmaya imkân verebilir. Arkadaş gruplarından bazıları değerini yitirebilir. Hayattan umutlarınız değişiyor.

9 Ekim’den sonra Venüs Başak’ta düşüyor. Bu süreç biraz huzursuz edebilir. Kendinizi kontrolsüz bulabilirsiniz. Duygusal açıdan yorucu bir atmosferle karşılaşabilirsiniz.

8 Kasım’da itibaren Venüs Terazi’de yönetici konumunda. Nihayet kendi burcunuzda ilerliyor. Kendinizi iyi ve güzel hissedeceksiniz. Hayatınızda bir ahenk yaratma zamanı. Cazibenizle etrafınızdakileri etkileyebilirsiniz. Evren size torpil yapıyor sanki. Hayat keyifli olacaktır. İlişkilerde rüzgâr sizden yana esiyor. Maddi kaynaklarınız iyileşebilir. Yalnız 2-4 Aralık civarı hırslarınıza yenilmeyin lütfen. Bir çuval incir berbat olmasın.

4 Aralık’tan itibaren Venüs Akrep’te zararlı konuma geçiyor. Maddi konularda hırs yapmaya meyil edebilirsiniz. 18-20 Aralık arası Venüs-Uranüs karşıtlar. Aniden gelişen finansal krizler olabilir. İlişkiler açısından kopartıcı bir hava var.

29 Aralık’tan sonra Venüs Yay’da hareket etmeye başlıyor. Bu sizin için sosyalleşmeye açık olacağınızın işareti. Eğitimlere ve ticari konulara, alışverişe heves edebilirsiniz.

2023 TUTULMALARI

20 Nisan 2023’te 29 derece Koç Burcu’nda GÜNEŞ TUTULMASI

Jüpiter ile beraber oluşan bu tutulma iyimserlik, cesaret ve özgüveni yükseltiyor. İlişkilerinizi vurguluyor. Tutkulu beraberlikler için bir başlangıç noktası.

5 Mayıs 2023’te 15 derece Akrep Burcu’nda AY TUTULMASI

Uranüs’le karşıt tutulmayla finansal alanda beklenmedik gelişmeler oluşabilir. Hırslara kapılmak zarar getirebilir. Derin duygularınızı yaratıcı ifadeye dönüştürmeye çalışın.

14 Ekim 2023’te 21 derece Terazi Burcu’nda GÜNEŞ TUTULMASI

Size yeni bir kimlik, yeni bir imaj vadediyor. Güney Ay düğümü ve Merkür’le birleşen tutulma ilişkileri, evlilik ve ortaklıkları öne getirecek gibi duruyor. Hızlı gelişmeler var. Güç savaşları olabilir. Çözümleri çabuk bulmanız mümkün.

28 Ekim’de 5 derece Boğa Burcu’nda AY TUTULMASI

Jüpiter’le beraber Ay tutuluyor. Maddi paylaşımlar konusunda size somut gelişmeler vadediyor. Kredi veya burs başvurunuz varsa olumlu sonuçlanabilir. Güven ihtiyacınızı giderecek gelişmeler var.

AY DÜĞÜMLERİ

Temmuz’da KOÇ-TERAZİ eksenine kayıyor. 1,5 yıllık süreçte BEN-SEN teması vurgulanacaktır. İlişkiler, evlilik ve ortaklıklar gelişmeye açık. Kendinizi dengede tutmanız önemli.

MART AYINA DİKKAT

Hem Satürn hem de Plüton burç değiştiriyor.

Satürn sizden çok çalışmanızı isteyecektir. Özveriyle çalışabilirsiniz. Yöneticilik pozisyonlarına gelebilirsiniz. Ancak doz aşımına dikkat edin. Psikolojik yıpranmalara dikkat edin. Ruh-zihin-beden dengesini kollamalısınız.

Plüton yaratıcılığınızı kullanmanızı öneriyor. Plüton 20 yıllık bir değişimin başında bulunduğumuzun anlatıyor. Belki hobilerinize ağırlık vereceksiniz. Bundan güç elde edebilirsiniz. Çocuklar bu süreçte sizi dönüştürebilecektir. Adım adım kendinizdeki dönüşümü fark edeceksiniz.

Bu arada 16 Mayıs’ta Jüpiter Boğa’ya ilerledikten sonra 1 yıl boyu, maddi kaynaklarınız açısından olumlu gelişmeler beklemelisiniz. Özellikle paylaşımlar, miras, kredi ve burs konularında şanslı olabilirsiniz. 20 -27 Mayıs arasında arkadaşlarınızın itici gücüyle büyük mücadelelere girebilirsiniz. Fazla talepkâr tutumlar maddi konularda gerginlik yaratabilir.

25 Mart-20 Mayıs arasında mesleki/toplumsal alanda, göz önünde yaptığınız şeylerde duygusal hareket etmemeye çalışın. Zira Mars Yengeç’te sizi tetikliyor.

MERKÜR GERİ HAREKETLERİ’ni takip etmeniz için aşağıya bakınız…

29 Aralık 2022-18 Ocak 2023 arası OĞLAK’ta geri hareket halindeyken evle veya ebeveynlerle bir takım aksak durumlar oluşabilir.

21 Nisan 2023- 15 Mayıs 2023 arası BOĞA’da geriliyor. Bilinçaltındaki güvensizlikler uyanıyor. Değersizlik duygusuna düşmemeye bakın.

23 Ağustos-15 Eylül arası BAŞAK’ta geriliyor. Zihninizde onlarca soru biriktirmiş olabilirsiniz. Bunları irdelemekten yorulabilirsiniz. Kontrolü kaybetmemeye bakmalısınız.

14 Aralık 2023- 3 Ocak 2024 arası Oğlak’ta gerileme başlıyor. Yay’da son buluyor. Evin içinde aksayan şeyler aralıklı olarak tekrar ediyor. Sizi uyarıyor. Zihninizde sorgulamalar var. Kökten çözümler bulmak gerekir.

 

%d blogcu bunu beğendi: