Astroloji Köşesi

Meral Pala ile Astroloji

2023’te OĞLAK

YÜKSELEN OĞLAK

Bilginizi, Tecrübenizi Paylaşma Zamanı…

Not: Öz burcunuzu da okumayı ihmal etmeyiniz…

2008’den beri dönüşümün onlarca türünü yaşamış olabilirsiniz. Kendinizi sil baştan inşa etmek için çok çaba harcadınız. Hep çalışkansınız. Elle tutulur sonuçlar elde etmeyi seviyorsunuz. Uzun yıllara yayılan emekleriniz sizi mutlu edecektir. Plüton sizi 2008’den beri güçlendirmiştir.

23 Mart’ta Plüton Kova’ya ilerliyor

Sizin burcunuzu terk ediyor. Hayatınızda büyük değişimi hissedeceksiniz. Bilginizle gücü elinize alabileceksiniz. Son 14 yılda büyük mücadelelerden geçtiniz. Bu size bir değer yaratma imkânı verecektir. Tecrübelerinizle teknolojinin imkânlarını kullanarak yeni bir takım kaynaklar yaratabilirsiniz. Ancak Plüton’un önümüzdeki yıllarda iki kere Oğlağa geri dönüşü olacak. O vakit eksik kalmış detaylar üzerinde çalışabileceksiniz.

Jüpiter Koç Burcu’nda

16 Mayıs’a kadar olan süreçte hayatınızın ritmi epey yüksek olacaktır. Gözünüzü karartıp cesur adımlar atmak durumundasınız. Temkinli doğanızı zorlayacak bir atmosfer var. Evde hararetli bir hava olabilir. Hızlı kararlar almanız gerekiyor. Mesleki konular ve ilişkileriniz yüksek temponuzdan gerilebilir. Temelden başlayarak hayatınızda bir genişleme beklemelisiniz. Ailede güveni tazeleyen bir dönem olabilir.

Yönetici gezegeniniz 2023’te Balık burcuna ilerliyor.

Sizi destekleyen şartlar oluşuyor. Yakın çevrenizden, kardeşler, kuzenler, yakın dostlarla işbirliği içinde olabilirsiniz. Elbirliğiyle fikirlerinizi hayat geçirebileceksiniz. Belki yeri geldiğinde yakın çevrenizdekilerle ilişkileriniz teste girebilir. Zaman içerisinde sabırla ilmek ilmek ördüğünüz bağlar güvene dönüşecektir. Zaten dönmüyorsa emek vermekten vazgeçersiniz. Satürn size eğitimler, ruhsal-zihinsel çalışmalar, ticari alanda faaliyetler getirebilir. El becerilerinizi kullanacağınız konulara girebilirsiniz. Bilgi ve tecrübelerinizi başkalarına aktarabilirsiniz. Eğitimler vermeyi, yazmayı, anlatmayı, paylaşmayı düşünebilirsiniz. Satürn size Mart 2023’ten itibaren 2,5 yıl kadar düşüncelerinizi toparlayıp ele tutulur şeyler ortaya koymanızı öneriyor. İlişkileriniz açısından yapıcı bir dönem olabilir. Evlilik ve ortaklık planlarınız olabilir. Hayalleriniz gerçek olsun. Satürn 18 Haziran’da gerileme hareketine başlıyor. 4 Kasım’ kadar devam ediyor. Bu süreçte planlarınızı gözden geçirebilirsiniz.

Merkür geri hareketlerini önden takip ederek planlarınızı yapmak isteyeceğinizi tahmin ederiz…

29 Aralık 2022-18 Ocak 2023 arası Merkür OĞLAK’ta geri hareket halindeyken kendinizle ve ilişkilerinizle uğraşabilirsiniz. Kendinizi doğru ifade etmeye odaklanmalısınız.

21 Nisan 2023- 15 Mayıs 2023 aralığında Merkür BOĞA’da geriliyor. Yaratıcı yönünüzü keşif zamanıdır. Geçmişte uğraştığınız hobilere ilginiz olabilir. Aşkta eskiler gündeme gelebilir. Çocuk sahibiyseniz eğitim vs sürpriz gelişmelere açık olabilir. Yanlış giden şeyler ortaya çıkabilir. Onları düzeltebilirsiniz.

23 Ağustos-15 Eylül arası Merkür BAŞAK’ta geriliyor. Dünya görüşünüzle ilgili soru işaretleri doğabilir. Eğitim hayatı varsa aksak giden noktalar su yüzüne çıkabilir. Hukuki işler yavaşlayabilir. Yabancılarla ilişkili konularda biraz detaylara boğulabilirsiniz.

14 Aralık 2023- 3 Ocak 2024 arası Oğlak’ta gerileme başlıyor. Yay’da son buluyor. Kendinizi daha iyi ifade edecek yollar arayacaksınız belki. Aralık ayının son haftasında kontrol edemediğiniz şartlar olabilir. Tartışmalar girmemeye bakmalısınız.

Jüpiter 16 Mayıs’ta Boğa’ya İlerliyor

Sizin için maddi dünyada büyümenize imkân veren şartlar oluşacaktır. Yaratıcı kapasiteniz artıyor. Hayattan keyif alabileceksiniz. Aşkta gelişmeler beklemelisiniz. Çocuklarınız varsa onların şartları iyiye gidebilir. Hobilerinizden gelir yaratabilirsiniz. 27 Mayıs 2024’e kadar Jüpiter Boğa’da hareket ediyor. Şansınızı değerlendirmelisiniz.

Ancak 16-20 Mayıs arasında Jüpiter-Plüton sertliği var gökte. Maddi hırslarla yaratıcılığınızı zorlayabilirsiniz. 20 Mayıs civarı Mars bu tabloyu alevlendiriyor. Zira Mars 20 Mayıs’ta Aslan’a ilerliyor. 27 Mayıs’a kadar gökte Mars-Plüton ve Jüpiter arasında sert bir bir T-Kare oluşuyor. Sabit burçlar arasında inatçı bir mücadele var. Maddi paylaşımlarla ilgili sert güç savaşlarına girebilirsiniz. 10 Haziran’a kadar azalarak devam eden mücadeleyi uzun vadeli gelecek planlarınız üzerinde yoğunlaşarak rahatlatabilirsiniz.

VENÜS GERİ HAREKETİ

Sizin için maddi paylaşımlarla ilgili uğraştırıcı bir dönem olabilir. Miras konusu öne çıkabilir. Eşin veya ortağın gelirinde sorunlar görülebilir. Bu arada ön plana, sahneye çıkmakla ilgili kaygılarınızı aşmaya çalışabilirsiniz. Gururunuzu kırmaya çalışın, yanlış yapmaktan korkmayın. Ana hayat planlarınızı, belki kariyere ait umutlarınızı sorgulayacaksınız?

24 Temmuz 2023’te 28 derece Aslan’da gerileme hareketi başlıyor

5 Eylül 2023 tarihinde 12 derece Aslan’da gerileme sona eriyor.

TUTULMALAR

20 Nisan 2023’te 29 derece Koç Burcu’nda GÜNEŞ TUTULMASI

Yuvada iyimser bir hava getiriyor. Aileden maddi destek alabilirsiniz. En dipte yer alan tutkunuz ateşleniyor. Yaratım gücünüzü kullanmaya çalışın.

5 Mayıs 2023’te 15 derece Akrep Burcu’nda AY TUTULMASI

Uranüs’le karşıt bu tutulma civarı ileriye dönük planlarınız konusunda bir dönüm noktası olabilir. Arkadaş çevrenizle ilgili uyanışlar var. Psikolojik bir mücadeleye çekilebilirsiniz. Sabitleriniz kırılıyor.

14 Ekim 2023’te 21 derece Terazi Burcu’nda GÜNEŞ TUTULMASI

Otoritelerle veya mesleki alanda ilişkileri dengelenmeye davet ediyor. Başak’taki Venüs ile Satürn zıt yerleşimi zihninizi kurcalayan sorular yaratabilir. Bu tutulma engelleri hızlıca aşmayı da vadediyor.

28 Ekim’de 5 derece Boğa Burcu’nda AY TUTULMASI

Jüpiter’le beraber Ay tutuluyor. Hayatın keyifli yanını yaşamak istiyorsanız yaratıcı yanınıza güvenmek durumundasınız. İlerisi için şüpheleri bir tarafa bırakmalısınız belki de? Çocuklarla köklenme duygusunu yaşayabilirsiniz.

AY DÜĞÜMLERİ

18 Temmuz’da KOÇ-TERAZİ eksenine kayıyor. Kuzey Ay Düğümü Koç Burcunda, Güney Ay Düğümü Terazi burcunda hareket edecek. Aileniz size enerji aşılıyor. Güven duygunuzu besliyor. Toplumsal ve mesleki alanda ilişkilerde tavizler vermek durumundasınız. Endişelenmeyin. Dengeler yerine oturacaktır.

2023’te şans faktörünü iyi değerlendirmeniz dileğiyle…

 

%d