Astroloji Köşesi

Meral Pala ile Astroloji

2023’te KOVA

YÜKSELEN KOVA

Maddi konularda çalışma yapma zamanları…

Not: Öz burcunuzu da okumayı ihmal etmeyiniz…

Satürn ile 2021 ve 2022 ‘de ciddi sınavlar yaşadınız. Aslında insanlığın sınavıydı. 2021 başı Jüpiter’le beraber Satürn herkesin zihnine yeni bir takım fikirler ekti. En önde siz Kovalar görevli gibiydiniz. İlişkileriniz öne çıkan konulardandır. 2022’de Satürn Uranüs’le birlik oldu. İniş çıkışlı dönemlere çekildik. Yalnız Kovalar değil tüm sabit burçlar (Boğa-Aslan-Akrep-Kova) elektrik akımına kapılır gibi sarsıntılar yaşadı. Yine Kovalar akıl ve mantıkla işin içinden çıktılar. Zorlansanız da hep dik durmaya çalıştınız. Bu arada ideallerinizi hayat geçirmeye çalıştınız belki. Sıkışmalarla beraber başardıklarınızı düşünün. İlerleyen yıllarda belki bu süreçte deneyimlediklerinize ‘İYİ Kİ’ diyeceksiniz. Henüz bunu net göremiyor olabilirsiniz.  Uranüs Boğa’da bir süre daha (2025’e kadar) elektriklenmeler getirecektir. Gerçeği Satürn Kova’da sizi resmen büyüttü, olgunlaştırdı, toparladı. Daha mart ayına kadar Satürn Kova’da ilerlemeye devam ediyor. Kova’nın son 10 gününde doğanlar ve Kova burcu’nda son 10 derecede yükseleni ve kişisel gezegenleri olanlar için öğretiler devam ediyor.

Kovalar son 2 yılda başlattıklarınız zamanla anlam kazanacaktır. Hiç merak etmeyin.

7 Mart 2023 tarihinde Satürn Balık Burcu’na ilerliyor.

Farkı hissedeceksiniz. Yeteneklerinizden bir değer yaratma zamanı başlıyor. En baş değeriniz hayal gücünüz ve anlayış kabiliyetiniz. Bunlar size maddi kazanç sağlayabilir. Maddi konularda yapılanma, disiplin ve sorumluluk artışı geliyor. Finansal konularda çalışmalarınız olacaktır. Belki para biriktirecek geleceğe yatırım yapacaksınız. İdeallerinizi gerçekleştirmeye çalışacaksınız. Yönetici gezegeniniz 18 Haziran-4 Kasım arasında gerileme hareketi yapıyor. Bu dönemde tereddütler, sorgulama, geri adımlar olabilir. 20-23 Temmuz arası Satürn, Mars ile karşı karşıya geliyor. İkili durumlar sizi seçim yapmak zorunda bırakabilir.

23 Mart’ta Plüton Kova Burcu’nda

Yılın en dikkat çekici gökyüzü değişimi gerçekleşiyor. Sadece bu yılın değil önümüzdeki 20 yılın temasını anlatıyor. Dönüştürücü Plüton bütün evrenin kökten değişimini sembolize ediyor. Siz Kovalar kendiniz evrilirken insanlığa büyük katkılarınız olacaktır. Bütünün eşitliği için mücadele vereceksiniz belki. Bilginizle ve buluşçu zekânızla öne çıkabileceksiniz. Yenilikçi, devrimci, sıra dışı özellikleriniz vurgulanacaktır. Bilimde, teknolojide, sosyal yapının değişiminde öncü kuvvet sizler olabilirsiniz. Bilgi sizin gücünüz olacaktır. Unutmayın!

16 Mayıs’a kadar Jüpiter Koç Burcu’nda

Size yeni fikirler geliştirme şansı veriyor. Hem de çok hızlıca mesela ticari alanda fikirler geliştirebilirsiniz. Eğitimler olabilir hayatınızda. Hem eğitim alabilir hem de eğitim verme ihtimali olabilir. Yakın çevrenizden kardeş, kuzen, arkadaşlar beraber girişimlerde bulunabilirsiniz.  Onlardan destek görebilirsiniz. Karşılıklı birbirinize destekçi durumunda olabilirsiniz. Kısa mesafe yolculuklardan çok şey kazanabilirsiniz. Hem bilgi hem de maddi olarak artılarınız olacak gibi gözüküyor.

Zaten tutulmalar ve Ay düğümleri de Koç-Terazi eksenine kayıyor. Zihinsel olarak çok aktif olacağınız zamanlar başlıyor.

Bu arada 16 Mayıs’tan sonra Jüpiter Boğa’ya geçiyor…

Aile, yuva, yerleşim ve ailenin sahip olduğu maddi değerler öne çıkacak gibi düşünebilirsiniz.

16-20 Mayıs arasında Jüpiter ile Plüton sabit burçlarda gerginleşiyor. Bu günlerde fazla abartılı bir tempo ve talepkâr davranışlar olabilir. Güç savaşları büyüyebilir. Aile sırları ortaya çıkabilir. 20 Mayıs’ta Mars bu tabloyu daha da alevlendiriyor. Zıtlaşmalar, karşıt cepheden ataklar gelebilir. Sakin ve kontrollü olmaya çalışın. Sezgilerinize güvenin. İlişkilerinize dikkat edin.

TUTULMALAR

20 Nisan 2023’te 29 derece Koç Burcu’nda GÜNEŞ TUTULMASI

Jüpiter ile beraber oluşan bu tutulma zihninizde parlayan yepyeni oluşumlara işaret ediyor. Son derece naif ve iyimser düşünebilirsiniz. Cesurca ortaya koyacağınız fikirleriniz var.  Bu tutulma yaratıcı kapasitenizi uyandırıyor. Sizin bir çıkış noktanız olabilir. Dipteki sanatsal kapasite bir ifade bulacaktır. Bir iletişim ağına-network- katılabilirsiniz. Eğitim almak-eğitim vermek gibi gelişmeler olabilir. Anlaşmalar yapabilir, imzalar atabilirsiniz. Ticari konular olabilir. Bir gayrimenkul alım-satım işiniz olabilir.

5 Mayıs 2023’te 15 derece Akrep Burcu’nda AY TUTULMASI

Uranüs’le karşıt tutulma toplumsal hayatınızda, mesleki alanda beklenmedik gelişmelere işaret ediyor. Uyanışlar ve psikolojik mücadeleye çekiyor. Sabitleriniz kırılıyor. Sağlam durmak, sakin ve gerçekçi olmak gerek. Tercihler yapmak durumunda olabilirsiniz. Ebeveynlerle ilgili konular da olabilir. Duygulara yenilmemeli, mantıkçı tarafınızı konuşturmalısınız.

14 Ekim 2023’te 21 derece Terazi Burcu’nda GÜNEŞ TUTULMASI

Güney Ay düğümü ve Merkür’le birleşen tutulma üst seviye eğitimler, uluslararası anlaşmalar ve hukuki işlemlerde mantıkla ve uyumlu hareket etmeye davet ediyor. Başak’taki Venüs yönetiminde bu tutulma ortaklı gayrimenkuller konusunu öne çıkartabilir. Venüs-Satürn zıt yerleşimi baskı ve bir karar zamanını işaret ediyor. Alternatif fikirlere şans vermek, yaratıcı düşünmek sizi rahatlatır. Engelleri hızlıca aşmanız mümkün.

28 Ekim’de 5 derece Boğa Burcu’nda AY TUTULMASI

Jüpiter’le beraber Ay tutuluyor. Sizin dördüncü evinize denk düşen bu tutulma aile ve mesleki konular arasında seçim yapmaya, kararlar almaya davet ediyor. Duygu-mantık kararsızlığı yaşanabilir. Güvenmekle şüphe duymak arasında ikilemde kalabilirsiniz. Aileden gelen maddi kaynaklar ve gayrimenkul konusu öne çıkabilir. Bolluk yaşanabilir.

Temmuz ortasında Kuzey düğüm Koç’ta, Güney düğüm Terazi’de hareket etmeye başlıyor.

Zihinsel olarak aktiviteniz yükseliyor. Pratik bilginiz genişleyecektir. Üst seviye eğitimler duraksamaya açık olabilir. Yabancı kültürlerle temaslarınız varsa bir takım dengelerin oturtulması gerekecek demektir. Bu arada hukuki konularda tavizler vermeniz kaçınılmaz olabilir. Dünya görüşünüz tarafsızlık, eşitlik ve adalet yönünde hareket etmek. Bunu geliştirmek daha genele yaymak durumundasınız. Birey olarak kendi fikirlerinizle başkalarınınkini bir dengeye oturtmak gerekecektir. BENİM FİKRİM BUDUR demek yerine DİĞERLERİNİN FİKİRLERİ NEDİR bunu dikkatle takip etmek durumundasınız.

VENÜS GERİLEMESİ

Karşıt burcunuzda yaşanan bu süreç ilişkilerinizde problemleri açığa çıkartabilir. Evlilik ve ortaklıklar gündeminizde ana tema olabilir. 24 Temmuz 2023’te 28 derece Aslan’da gerileme hareketi başlıyor. 5 Eylül 2023 tarihinde 12 derece Aslan’da gerileme sona eriyor.

MERKÜR GERİ HAREKETLERİ

29 Aralık 2022-18 Ocak 2023 arası OĞLAK’ta geri hareket halindeyken gizli kalmış gerçekleri kurcalayabilirsiniz.

21 Nisan 2023- 15 Mayıs 2023 arası BOĞA’da geriliyor. Aile ilişkilerinde güvensizlik yaşanabilir.

23 Ağustos-15 Eylül arası BAŞAK’ta geriliyor. Ortak paylaşımlarda, eşin gelirinde problem olabilir. Krediler ve vergileri dikkatli takip etmelisiniz.

14 Aralık 2023- 3 Ocak 2024 arası Oğlak’ta gerileme başlıyor. Yay’da son buluyor. Arkadaşlıklarda sinsi tutumlar gün yüzüne çıkabilir.

 

2023 yılı ideallerinize kavuşma fırsatı getirsin…

%d