Astroloji Köşesi

Meral Pala ile Astroloji

2023’te KOÇ

2023 BURÇLAR

 

YÜKSELEN KOÇLAR

İçsel gücünü keşfetmek üzere inzivaya çekiliyor…

Hayat planları dönüşüyor

Not: Öz burcunuzu da okumayı ihmal etmeyiniz…

Yeni yıla biraz yorgun başlıyorsunuz. Yöneticiniz MARS Kasım’dan beri geri hareket ediyor. Zihnen aktif bir dönem olmuştur. Yakın çevreden kardeşler, kuzenler, yakın arkadaşlar ve komşularla iletişim sıkıntıları yaşanmış olabilir. Alışverişlerde, anlaşmalarda, eğitimde geriye dönük düzeltmeler yapıyor olabilirsiniz. Belki uzun zamandır askıda bekleyen işlerle uğraşıyorsunuz. Ortak paylaşımlar üzerinde çalışmalar uzamış olabilir. İyi haber 13 Ocak’tan itibaren Mars’ın düze dönmesiyle yavaş yavaş rahatlama başlar. Oğlak’ta Merkür geri hareketi de 18 Ocak tarihine kadar mesleki alanda terslikler getirebilir.

Fırsatlar gezegeni Jüpiter Koç burcunda

20 Aralık 2022’den itibaren Jüpiter güven duygunuzu besliyor. 16 Mayıs’a kadar şansınızı iyi değerlendirmelisiniz. Eğitim fırsatları doğabilir. Yabancı kültürlerle temaslarınız olabilir. Yazma-yayınlama işleriyle uğraşıyorsanız akıcı bir süreçtesiniz. Hukuki konularınız varsa eliniz kuvvetli. İlişkilerde açılımlar olabilir. Yılın ortalarına kadar Jüpiter hayatınızı genişletecektir.

25 Mart – 20 Mayıs arasında yönetici gezegeniniz Mars Yengeç’te hareket ediyor. Ev, yuva, yerleşimle ilgili işler olabilir. Bir taşınma ihtimali var. Ebeveynlerle ilgilenme zamanı olabilir. Mesleki faaliyetlerde yönetimle zıt düşme ihtimali olabilir. İkili ilişkilerde duygusal tepkiler görülebilir.

Bu arada 5 Mayıs’ta Akrep’te Ay tutulmasıyla ortaklı paylaşımlarda karar sürecine girilebilir. 20 Nisan’da Koç’ta Güneş tutulması heyecanınızı yükseltecektir. Özellikle maddi konular vurgulanıyor. Yatırımlar olabilir. Hırslar uyanıyor. Dikkatli olmalı. Zira 21 Nisan 2023- 15 Mayıs 2023 arası Merkür BOĞA’da geriliyor. Net kararları 15 Mayıs’tan sonraya bırakmak iyi olur.

16 Mayıs’ta Jüpiter Boğa’ya giriş yapıyor. Maddi konularda güven yaratmak için bir yıllık sürece atım atıyorsunuz.

20 Mayıs-10 Temmuz arasında Mars’ın Aslan’da hareketiyle enerji yükselecektir. Öz güven yükseliyor. Çeşitli atılımlarda bulunabilirsiniz. Aşkta canlılık olabilir. Kendinizi sahnede bulabilirsiniz. Gözler size çevriliyor. Hayattan keyif alacaksınız. Aşkta heyecanlı bir atmosfer olabilir. Çocuklu olanların bu konuda girişimleri olabilir. Geniş resmi görme yetisi yükselecektir.

Temmuz ortasından itibaren Kuzey Ay Düğümü Koç’ta Güney Ay Düğümü Terazi’de hareket etmeye başlıyor. Yaklaşık bir buçuk yıllık dönemde ilişkilerde BEN-BİZ dengesini oluşturmanız gerekecektir.

10 Temmuz-27 Ağustos arasında Mars Başak’ta ilerliyor. Bolca zihinsel çalışma olabilir. Detaylar gündemi meşgul edecektir. Yeteneklerinizi bileyeceksiniz. 20 Temmuz civarında Mars ve Satürn karşı karşıya geliyor. Hareket kabiliyeti azalabilir. Sağlığı kontrol etmek yerinde olur. 22 Ağustos civarında ise Mars-Neptün karşıtlar. Enerjiniz dağılabilir. Kararsızlığa düşebilirsiniz. Sisli atmosferde çok hayati adımlar atmamak gerekir.

23 Ağustos-15 Eylül arası BAŞAK’ta Merkür de geriliyor. İhmal edilmiş işleri ele almak ve/veya sağlıkla ilgilenmek iyi olur.

Bu arada 24 Temmuz-5 Eylül aralığında Venüs Aslan’da gerileme hareketi yapıyor. Bir keyifsizlik hissedebilirsiniz. Tereddütler doğabilir. Bu dönemde ilişki ve ortaklıklarda düzenlemeler gerekebilir. Değerlerinizi gözden geçireceksiniz. Çocuklar varsa ilişkilere dikkat etmek gerek. Aşkta sorgulama zamanı belki?

27 Ağustos-12 Ekim aralığında Mars Terazi’de hareket ediyor. Deplasmana çıkmış gibi hissedebilirsiniz. İkili ilişkilerde denge sağlamak önemli olacaktır. Ters düşeceğiniz kimseler olabilir. Hukuki işlere eğilmek gerekebilir.

12 Ekim-24 Kasım arasında Koç’un yöneticisi Mars Akrep’te güçleniyor. Maddi konular ve paylaşımlar için şartlar elverişli olacaktır. 14 Ekim’de Terazi’de Güneş tutulması ilişki ve ortaklıkları vurguluyor. Sıkı pazarlıklar olabilir. Aniden ortaya çıkan krizler hızlıca çözülebilir. 28 Ekim’deki Ay tutulması Boğa burcunda. Bu süreçte finansal konularda bir fırsatla karşılaşılabilirsiniz. 11 Kasım’da Mars’ın Uranüs’le zıt yerleşimi ani gelişmelere zemin hazırlamaktadır. Beklenmedik durumlar ortaya çıkabilir.  Elektrikli bir atmosfer söz konusu olacağa benziyor.

24 Kasım’dan sonra Mars Yay’da hareket ediyor. Yabancı kültürlerle temaslar gelişebilir. Belirli riskleri göze alabilirsiniz. Ancak 24-25-26 Kasım gibi Satürn-Mars sertliği engelleri işaret ediyor. Güvensizlik olabilir. Acele adımlardan kaçınmalısınız.

4 Ocak 2024’e kadar Mars Yay’da uluslararası faaliyetlerle uğraşabilirsiniz. Enerjinizi çoğunlukla eğitim ve hukuksal konulara yöneltebilirsiniz. 2022’nin son çeyreğindeki uğraşılarınız görünür olacaktır.

2023’te Büyük Resim Çok Değişiyor…

7 Mart 2023’ten itibaren Satürn’ün Balık Burcuna ilerleyişi 2025 ortalarına dek Koçları inzivaya davet ediyor. İzole olabilirsiniz. Kontrol edilmesi güç durumlar gelişebilir. Görünmeyen bir el sizi içinize çekebilir. Ruhsal-manevi çalışmalarınız olabilir. Aslında 2025’e kadar olan süreyi bir hazırlık süreci olarak görebilirsiniz. Zira 2025 ortalarından sonra Satürn size somut gelişmeler, yapılanmalar vadediyor.

23 Mart’ta Plüto’nun Kova’ya ilerlemesi 20 yıllık bir dönemin başı. Koçlar ideallerini kökten değiştireceklerdir. Uzun vadeli hayat planları tamamen yeniden oluşum sürecine giriyor. Mesleki gelir kaynakları teknolojinin imkânlarından yararlanacağınız bir dönüşüme giriyor. Hırslarınız büyüyebilir. Uzun bir süreçten bahsediyoruz. Yıllar içinde tablonun değiştiğini daha net görebileceksiniz.

MERKÜR GERİ HAREKETLERİ Uyarıcı Niteliğinde Size Yardımcı Olacaktır

29 Aralık 2022-18 Ocak 2023 arası OĞLAK’ta geri hareket halinde. Meslekte yavaşlıklar olabilir. Hedefleriniz masada olabilir.

21 Nisan 2023- 15 Mayıs 2023 arası BOĞA’da geriliyor. Yatırumlar, gelirler, birikimler açısından şartlar çetin gibi.

23 Ağustos-15 Eylül arası BAŞAK’ta geriliyor. Sağlık için dikkatli olmak gerekir. İş konuları detaylara çekebilir.

14 Aralık 2023- 3 Ocak 2024 arası Oğlak’ta gerileme başlıyor. Yay’da son buluyor. Hedeflerinizde terslikler size hayatı sorgulatabilir.

 

2023’te içsel gücünüzü keşfetmeniz dileğiyle…

 

 

 

 

%d blogcu bunu beğendi: