Astroloji Köşesi

Meral Pala ile Astroloji

2023’te İKİZLER

YÜKSELEN İKİZLER

Yılın ilk yarısında geleceğe dair umudunuz yüksek

Satürn size testler getiriyor…

Not: Öz burcunuzu da okumayı ihmal etmeyiniz…

2022’nin son çeyreğinde kendinize çok yüklenmiş olabilirsiniz. İlişkiler, eğitim, sağlık, alışverişler gibi pek çok alanda geriye dönük düzeltmeler bıktırıcı olmuş olabilir. Aksilikler peş peşe sinir sisteminizi yıpratmıştır. Zira 30 Ekim’den beri Mars sizin burcunuzda geri hareket ediyor. Güzel haber 13 Ocak’ta Mars düze dönüyor. Artık gevşemeye bakın. Yavaş yavaş rahatlamaya başlarsınız. Yeni yıla yeni umutlarla başlıyorsunuz.

JÜPİTER KOÇ’ta size sosyal çevrenizden gelecek fırsatları vadediyor. Yeni arkadaşlıklarla yeni idealler edinebilirsiniz. Yabancı kültürlerden arkadaşlarınız olabilir. Mesleki kazançlarınızda gelişme beklemelisiniz.  16 Mayıs’a kadar Jüpiter arkadaşlardan, sosyal çevrenizden gelen destekleri anlatıyor. Fırsatları iyi değerlendirmeye bakmalısınız.

16 Mayıs’tan sonrası JÜPİTER BOĞA burcuna giriş yapıyor…

Güven duygusunu besleyebilirsiniz. Uranüs ruhsal seviyede uyanışlar getiriyor. Belki son 3-4 yıldan beri huzursuzluk var. Jüpiter taşların yerine oturmasına imkan verebilir. Maddi konularla ilgili endişeleri aşmaya çalışabilirsiniz. İyimserlik ve inançla her şeyin üstesinden gelebileceğinizi görmeye çalışın.

 

Yönetici gezegeniniz Merkür hakkında…

Merkür’ün geri hareketleri yıl içinde hayatınızda yavaşlamalar getirecektir. 2023’te toprak burçlarında geriliyor. Çoğunlukla somut şeyler ortaya koymaya çalıştığınız alanlarda geriye dönük düzeltmeler gerekli olacaktır. Yanlış anlaşmalara karşı bu dönemlere dikkat edin. Maddi konuları dikkatle takip etmeniz gereken süreçler olarak da bakılabilir. Önemli kararlarınızı bu dönemlere denk getirmemeye çalışabilirsiniz. Kalıcı anlaşmalar, imzalar, evlilikler Merkür’ün retro zamanlarında sonradan problem getirebiliyor. Mesela bir kontrat imzalamak veya ev-araba gibi önemli şeyler satın almak için uygun değildir. Bilgisayar, telefon, araba gibi teknolojik aletlerdeki de Merkür geri giderken almamaya çalışın.

2023’te MERKÜR GERİ HAREKETLERİ

29 Aralık 2022-18 Ocak 2023 arası OĞLAK’ta geri hareket halindeyken ortak paylaşımlar, vergiler, krediler, miras gibi konularda çalışmalarınız yoğunlaşabilir. Eşiniz varsa onun gelir durumunda aksak durumlar olabilir. Ayrıca ruh dünyanızda bir şekilde geri plana atılmış veya görmezden geldiğiniz, üstüne örtü çektiğiniz duygular batmaya başlarsa şaşırmayın. Üstüne gidip aydınlatmaya çalışabilirsiniz.

21 Nisan 2023- 15 Mayıs 2023 arası Merkür BOĞA’da geriliyor. Geçmişte dikkatinizden kaçanlar gündeme gelebilir. Sinsi davranan kişilere karşı uyanabilirsiniz. Maddi kaynaklarınızı dikkatli takip etmelisiniz. Bu arada bilinçaltı aktif olacaktır. Belki de yaratıcı yeteneklerinizi açığa çıkartabileceğiniz bir süreç olabilir. Hayal gücünüzü, estetik duygunuzu serbest bırakmaya çalışın.

Merkür 23 Ağustos-15 Eylül arası BAŞAK’ta geriliyor. Evde rutin kullandığınız alet-edevatın bozulması can sıkıcı olabilir. Evle ilgili tamiratlar sizi biraz yorabilir. Aile içi iletişime dikkat etmelisiniz. Özellikle ebeveynlerle yanlış anlaşmalara meydan vermemeye çalışın. Aile geçmişinizi araştırmaya girişebilirsiniz.

14 Aralık 2023’te Oğlak’ta gerileme başlıyor

3 Ocak 2024’te 22 derece Yay’da son buluyor. Bu dönemde yine ortaklı paylaşımlar, vergi, kredi, burs gibi konular üzerine eğilmek gerekebilir. 2023 başında yaşadığınız duygusal yüzleşmeler tekrar önünüze çıkabilir. Eş ve/veya ortağınızla 26-27-28 Aralık tamamen iletişime odaklanın. Zira yanlış anlaşılabilirsiniz.

2023 TUTULMALARI

20 Nisan 2023’te 29 derece Koç Burcu’nda GÜNEŞ TUTULMASI

Sizin için yeni çevreyle beraber yeni idealler getiriyor. İçinizdeki umutlar yeşeriyor. Heyecanla yeni hayat planları yaratabilirsiniz.

5 Mayıs 2023’te 15 derece Akrep Burcu’nda AY TUTULMASI

Rutin akan düzeni değiştirme kararı alabilirsiniz. İş hayatınızda sonlanmalar ve yeni başlangıçlar olabilir. Kritik kararlara varmanız an meselesi. Ruh sağlığınıza özen göstermelisiniz bu 2-3 ay.

14 Ekim 2023’te 21 derece Terazi Burcu’nda GÜNEŞ TUTULMASI

Yeni aşklar, yeni ilişkiler doğabilir. Her şey çok hızlı gelişecektir. Çocuklarla ilgili ani kararlar alınabilir. Yaratıcılığınızı maksimum seviyede kullanabilirsiniz.

28 Ekim’de 5 derece Boğa Burcu’nda AY TUTULMASI

İyimser duygulara sahip olabilirsiniz. Fedakârlıklarınız olabilir. Maddi konularda kontrolsüz davranmamaya çalışın. Hayal gücünüzü yaratıcı alanda çalıştırmaya bakın.

AY DÜĞÜMLERİ

Temmuz ortası Koç-Terazi eksenine geçiyor. 2025 Ocak ayına dek Sosyal çevreyle birlikte hareket etmek sizin açınızdan verimli olacaktır. İleriye yönelik ideallerinizi öne çekme zamanı olabilir. Kişisel ilişkilerde, aşkta uyum yakalamak için uğraşmanız gerekebilir. Çocuklarla ilgili kararlarda zorlanabilirsiniz.

VENÜS 24 Temmuz’dan 5 Eylül’e kadar Aslan’da gerileme hareketi yapıyor. Yakın çevreden kardeş, kuzen veya arkadaşlarla ilişkileriniz soru işaretlerine açık olacaktır. Komşularla iletişimde özenli olun. Tarafsız düşünmekte zorlanabilirsiniz. Eskiden yarım bırakılmış eğitimler, yazılar, anlaşmalar varsa onları gündeme alabilirsiniz.

SATÜRN 7 Mart’an itibaren Balık’ta hareketine başlıyor. Hayatınızın dümenini kontrol altında almaya çalışabilirsiniz. 2025 ortalarına dek temponuz yüksek olacağa benzer. Kariyeri olanlar bu alanda kontrol kurmaya çalışacaktır. Somut beklentileriniz var. Duygularınızı kontrol etmek istiyorsunuz belki? Aslında normal akan bir seyir var. Olduğu kadarıyla onu bir kalıba oturtmaya çalışabilirsiniz. Aşırıya kaçmayın.

Aile, yuva ve ikili ilişkiler ana temalarınız olacaktır. Hepsi teste açıklar. İş ve yer değişiklikleri olabilir.

MART ayında Plüto’nun Kova’ya ilerleyişi dünya görüşünüz değişiyor. Bu 20 yıllık bir değişim. Hemen fark etmeseniz de yıllar içerisinde düşünce yapınız tümden değişecektir. Hayat felsfeniz, inanç sisteminiz üzerinde çok çalışma var. Hayatınızda bir dönüşümü siz de arzu ediyorsunuz. Siz İkizler burçları değişime her zaman açıksınız zaten. Yabancı kültürlerle bol temas halinde olabilirsiniz. Bazen zorlanma, bolca öğrenme olacaktır.

 

2023’ten itibaren Plüton’nun dönüştürücü titreşimlerini hissetmek size iyi gelecektir…

Yolunuz açık olsun.

 

%d