Astroloji Köşesi

Meral Pala ile Astroloji

2023’te BOĞA

YÜKSELEN BOĞALAR

Yeni Çevreyle Yeni İdealler…

Jüpiter ufkunuzu açıyor bu yıl!

Not: Öz burcunuzu da okumayı ihmal etmeyiniz…

Değişime en dirençli burçlardansınız. Fakat son yıllarda belki de hayatınızın en radikal değişimleri yaşadınız. Konfor alanınızdan çıktınız. Siz de şaşkınsınız herkes de nasıl bu kadar değişebildiğinizi merak ediyor. 2018’den beri Uranüs beklenmedik gelişmeler yaşatıyor. 2025’kadar da Uranüs size sürprizler getirmeye devam edecektir. Sadece Uranüs değil Plüton’un dönüştürücü rolünü derinden hissedeceksiniz. Uzun yıllara yayılan Plüton’un Kova’da yolculuğu hedeflerinizin çok büyük olduğunu gösteriyor. Ciddi bir efor testine girmektesiniz.  Plüton 20 yıl kadar size tutkuyla hareket etmeyi vadediyor.

2022 tutulmaları size önemli dokunuşlar yaptı. 2023 yılında yine tutulmalar kritik dönemeçlere geleceğinizi anlatıyor. Kadersel gelişmeler kapıda.

Mayıs ortalarına dek Jüpiter size gizli gücünüzü kullanma şansı veriyor.

10 Aralık 2022’den beri Venüs Oğlak’taydı size sorumluluk duygusu aşıladı belki. Zihinsel başarıya odaklandınız. Disiplinli vardı. Somut gelişmelere elde etmek için çalıştınız. Verimli bir dönem olmuştur tahminen.

3 Ocak’tan itibaren Venüs Kova’da toplum önünde bilinmeyen yönlerinizle dikkat çekiyorsunuz. Yaratıcı fikirleriniz, sosyal becerileriniz ve idealist yanınız öne çıkacaktır. Mesleki alanda orijinal kimselerle tanışabilirsiniz. Sıra dışı gelişmelere açık olun.

27 Ocak’tan başlayarak Venüs Balık’ta yüceliyor. Sosyal ilişkilere ağırlık veriyorsunuz. Yeni topluluklara katılabilirsiniz. Belki sanat ve/veya yardımseverlik için çalışan gruplar olabilir. Bu dönemde duyarlılığınız yüksek. 14-16 Şubat gibi arkadaş çevrenizden romantik titreşimler alabilirsiniz.

20 Şubat’tan sonra Venüs Koç’ta zararlı çalışıyor. Kontrolsüz hareket etmemelisiniz. Kendinize güvenip düşünmeden adım atmak hayatınızı zora sürebilir. Maddi konularda özellikle dikkatli olmaya bakın.

17 Mart’tan itibaren Venüs Boğa’da kendi burcunuzda hareket ediyor. Yılın en keyifli zamanları olabilir. Sevecenliğinizle sempati toplayacaksınız. Güzelliğinizle göz kamaştırabilirsiniz. Dostluk ve güven ilişkileri kurabilirsiniz. Bu dönem maddi yönden verimli olabilir. 24-31 Mart aralığı ilginç gelişmeler zamanı. Bu tarihleri ajandanıza kaydedin. Her an her şey olabilir!!

11 Nisan’dan sonra Venüs İkizler’de ilerlemeye başlıyor. Sosyal hayatınız hareketli ve arkadaşlarınız çeşitleniyor. Fakat ikili durumlar olabilir. Kararsızlığa düşebilirsiniz. 11-14 Nisan arası ikilemler sizi sıkıştırabilir. İlişkileriniz teste girebilir. Maddi kaynaklarda daralma olabilir. Öte yandan yaratıcı fikirlerinizle kazanç yaratmak için çalışabilirsiniz. Fazla hareket sizi biraz huzursuz edebilir.

20 Nisan 2023’te 29 derece Koç Burcu’nda GÜNEŞ TUTULMASI

Sizdeki yaratıcı kapasiteyi uyandırıyor. Gizli kalmış tutkularınızı ateşliyor.

5 Mayıs 2023’te 15 derece Akrep Burcu’nda AY TUTULMASI sizin karşıt burcunuzda. İlişkilerinizde psikolojik mücadeleye çekilebilirsiniz. Kendinize fazla yüklenmeyin.

7 Mayıs’ta Venüs Yengeç’te hareketine başlıyor. Yeniden güven duygusu oluşuyor. Yakın çevreyle duygu bağları öne çıkabilir. Kardeşler, kuzenler, yakın dostlar sizi saracaktır.

16 MAYIS’ta JÜPİTER BOĞA BURCUNDA

Hayatınızda şans ve fırsatlar beklemelisiniz. İlişkileriniz öne çıkacaktır. Bilginizi geliştirme imkânı doğuyor. Gerek eğitimler gerekse uzak ülkelere seyahatler ufkunuzu açacaktır. Maddi dünyada gelişmeler olabilir. Yabancılarla temaslarınız size açılım vadediyor. Mayıs ayı ortasında özellikle hırslarınız çok büyüyebilir. 17-20 Mayıs aralığına özellikle dikkat! Zira aile ilişkileri sizi çok farklı yönlere fırlatabilir.

5 Haziran’da Venüs Aslan’a ilerliyor. Aile içi ilişkiler vurgulanmaya başlıyor. Özellikle 5-12 Haziran aralığında bilinç dışına itilmiş duygular yüzeye çıkabilir. Tümden dönüştürücü deneyimler yaşanabilir. Zira Venüs-Plüto-Jüpiter arasında bağlantı geçmişe götürüyor. Ailede yüzleşmeler yaşanabilir.

Maddi konular ve gayrimenkuller de gündemde öne çıkabilir.

22-23 Haziran’da Venüs-Uranüs karesiyle ilişkiler inceldiği yerden kopabilir. Çalkantılı bir atmosfer oluşabilir.

AY DÜĞÜMLERİ’nin Temmuz ortasında KOÇ-TERAZİ eksenine kayması içinizdeki gizli gücü uyandırıyor. Rutinden sıkılabilirsiniz. Hayal gücünüz yenilikleri araştıracaktır.

24 Temmuz 2023’te -28 derece- Venüs Aslan’da gerileme hareketine başlıyor. Sizin yöneticiniz Venüs. Bu sebeple sizin hayatınızda aile ilişkileri bir sorgulamaya açık olacağa benziyor. 5 Eylül 2023 tarihinde -12 derece- Aslan’da gerileme sona eriyor. Bu süreçte sevgi bağlarıyla ilgili sorgulamalar olacağa benzer. Değerler sistemi dönüşüme giriyor.

9 Ekim’de Venüs Başak’ta hareket ederken irdelemeler devam edecektir. Elemeler yapabilirsiniz. Hayattan keyif almakta zorlanabilirsiniz. Gerçekçi bakışla sizin için eskiden keyifli olan pek çok şey eskisi gibi tat vermeyebilir. Sadece aile ilişkilerde değil aşk hayatınızda veya çocuklarla ilgili olarak da işlevsiz kalmış detaylar gözünüze batacaktır. Kabule geçmek elemeleri rahatça gerçekleştirme imkânı verebilir.

14 Ekim 2023’te 21 derece Terazi Burcu’nda GÜNEŞ TUTULMASI

Size rutin düzende yenilik ve işyeri ilişkilerinde denge kurmayı zorunlu kılabilir. Hızlı gelişen aksamalar aynı hızla da çözülebilir. Böbrekler ve uriner sistemi koruyun.

28 Ekim’de 5 derece Boğa Burcu’nda AY TUTULMASI ile tutku, hırs ve intikam gibi sert duygulara çekilmeyin. Barışçıl doğanızı korumaya bakmalısınız. Duygu-mantık ikilemine girebilirsiniz. Tercihinizi gerçekçilikten yana kullanabilirsiniz.

8 Kasım’da Venüs Terazi’de yönetici konumunda ilerlerken artık daha huzurlu hissedeceksiniz. Dengelenmeye başlıyorsunuz. Zaman zaman huzursuzluk olsa bile artık yeni değerleriniz rutin yaşamınıza ahenk getirecektir. İşyeri ilişkilerinde rahatlama size iyi gelecektir.

4 Aralık’ta Venüs Akrep’te zararlı çalıştığı konuma geçiyor. Bu dönem ikili ilişkilerde eski konularda yüzleşmeler getirebilir. Fazla baskın davranmamaya çalışın.  İlişkilerinizi kontrol etmektense akışa teslim olun. Kıskançlıktan sakının.

29 Aralık’ta Venüs Yay’da hareket etmeye başlıyor. Yeni deneyimlere açık olabilirsiniz. Özgürleşmek en çok arzu ettiğiniz en şey olabilir.

2023’te Sosyal Alanda Çevreniz ve İmajınız Değişiyor…

7 Mart 2023’ten itibaren Satürn’ün Balık Burcuna ilerleyişi 2025 ortalarına dek siz Boğaların umutlarınızı ve ideallerinizi gerçekleştirmeye çalışacağınızın işareti. 2025 ortalarına kadar sosyal çevrenizi tamamen yeniden oluşturabilirsiniz.  Mesleki gelir kaynaklarını yapılandırma zamanı olabilir.

23 Mart’ta Plüto’nun Kova’ya ilerlemesi size 20 yıllık süreçte yepyeni bir rota çizdirecektir. Mesleki alanda dönüşümler var. Güç elde edebilirsiniz. Sosyal kimlikte değişim bekleyebilirsiniz. Yıllar içinde ana hedefler tümüyle değişebilecektir.

 

MERKÜR GERİ HAREKETLERİ Yıl Boyunca Pusulanız Olsun

29 Aralık 2022-18 Ocak 2023 arası OĞLAK’ta geri hareket halindeyken yabancılarla ilişkiler, hukuki işler ve eğitim konusu engellere takılabilir.

21 Nisan 2023- 15 Mayıs 2023 arası BOĞA’da geriliyor. Sağlığınıza dikkat. Kendinizi düzgün anlatmaya çalışın. Değerleriniz masada.

23 Ağustos-15 Eylül arası BAŞAK’ta geriliyor. Aşkta didiklemeler olabilir. Çocukları olanlar düşüncelere dalabilir.

14 Aralık 2023- 3 Ocak 2024 arası Oğlak’ta gerileme başlıyor. Yay’da son buluyor.

 

2023’te ideallerinize doğru yeni yolculuğunuzda bol şans dileğiyle…

 

 

 

 

 

%d