Astroloji Köşesi

Meral Pala ile Astroloji

2023’te BAŞAK

YÜKSELEN BAŞAK

Satürn Mart’tan sonra ilişkileri vurguluyor sınırlar çizdirtiyor…

Not: Öz burcunuzu da okumayı ihmal etmeyiniz…

2022 Kasım’ından beri çokça hareket ediyor olabilirsiniz. Özellikle hayattaki ana hedeflerinizle ilgili kafa karışıklığı olmuş olabilir. Kendinizi tartışmaların ortasında buldunuz muhtemelen. Toplum hayatınız belki mesleğinizle ilişkili karışık durumlar olmuştur. Kararsızlıklarınız olduysa yeni yıla başlarken biraz durup dinlenin. Gerginliğinizi hafifletmeye çalışın. Hayati kararlarınızı öteleyin. Zira Mars İkizlerde Kasım’dan beri geriliyor. 13 Ocak’ta Mars düze dönüyor. Muhtemelen kışkırtan kişilerle karşılaşıyorsunuz. Belki otorite figürleri size baskı yaratıyor. Mesleki faaliyet olmasa bile bağlı olduğunuz büyük bir sistem vardır mutlaka. En azından resmi kurumlarla ilişkileriniz enerjinizi tüketiyor olabilir. Üstelik 29 Aralık’tan beri Merkür de Oğlak’ta geri hareket ediyor. 18 Ocak’ta Merkür düzeliyor. Sakince izleyin, araştırın, olayları tartın. 18 Ocak sonrası çok daha akıcı bir hava yakalarsınız. Harekete geçmek için bu dönemi kollamakta fayda var. Bu arada ruh-zihin-beden dengesini asla ihmal etmeyin. Yaratıcılığınızı keşfedin.

Yönetici gezegeninizin 2023’te geri hareket edeceği tarihleri not edebilirsiniz. Zira bu dönemleri kuluçka dönemi olarak düşünmeniz iyi olur.

Merkür’ün geri hareketleri şöyle:

29 Aralık 2022-18 Ocak 2023 arası OĞLAK’ta geri hareket halinde

Merkür Oğlak’ta gerilerken yaratıcı yönünüzü elle tutulur bir şekle getirmek için uğraşabilirsiniz. Aşk hayatını masaya yatırabilirsiniz. Çocuklar varsa onlarla ilgili uğraştırıcı konular çıkabilir. Hayatta keyif aldığınız şeyleri yapılandırmayı düşünebilirsiniz. Belki hobilerinizi bir kariyere çevirme fikri olabilir. Eski bir hobiye dönüş yapabilirsiniz mesela.

21 Nisan 2023- 15 Mayıs 2023 arası BOĞA’da geriliyor.

Merkür Boğa’da gerilerken Nisan-Mayıs civarı eğitim hayatınız varsa bu konuda yavaşlama, sorgulama, gözden geçirme zamanı olabilir. Yabancılarla temaslarınızda aksaklık olabilir. Uzak yolculuklar engele takılabilir. Hukuki konularda bir takım düzeltmeler yapabilirsiniz. Günün sonunda düşüncelerinize sağlam bir destek aradığınızı fark edeceksiniz. Bunu sağladığınız zaman rahata erersiniz.

23 Ağustos-15 Eylül arası BAŞAK’ta geriliyor. Merkür Başak’ta gerilerken Ağustos-Eylül gibi kendinizi sorguya çekeceksiniz muhtemelen. Kendinize eleştirilerde bulunabilirsiniz. Ancak bu eleştirileri karşınızda bulunan kişilere mesela, eşinize, ortağınıza vs yansıtma durumu da olabilir. Tartışma çıkabilir. Sağlığınıza mutlaka özen gösterin. Kendinize iyi davranın. Belki bir imaj yenileme zamanı da olabilir. Yanlış anlaşılmaya açıksınız.

14 Aralık 2023- 3 Ocak 2024 arası Merkür Oğlak’ta gerileme başlıyor. Yay’da son buluyor. Yaratıcı kapasitenizi çalıştırmaya bakmalısınız. Güven duygunuzu yükseltecek şeyler bulun. Ebeveynlerle ilişkili konuları ihmal etmeyin.

 

2023’te Başaklar için en önemli gelişme 7 Mart’ta SATÜRN’ün BALIK Burcu’na girişi…

Kendinize ve ilişkilerinize emek vereceğiniz bir 3 yıl var önünüzde. Hayatın gerçekleriyle yüz yüzesiniz. Derlenip toparlanmak için bolca vaktiniz olacaktır. Zaman zaman engellendiğinizi düşünebilirsiniz. Gerçekçi bir kişisiniz. Ancak Satürn Balık’ta ilerlerken 2026’lara kadar bir endişe yaratabilirsiniz. Kontrollü olmak durumundasınız. Kendinizi çok fazla kasmayın. Belki ilişkilerde sınırlarınızı çizeceksiniz. Mesela konu fedakârlıksa ayarında olunca daha güzel olur. Kendinizi kurban edercesine olmamalı bu. İlişkiler deyince duygusal, profesyonel, aile ilişkisi her türden ilişkiyi düşünebilirsiniz. Evli olanlar evliliği irdeleyebilir, evli olmayanlar ise evlilik yolunda ilerleyebilir.

Öte yandan toplumsal hayatın içinde kendinizi daha fazla otorite kullanırken bulabilirsiniz. Uzun yıllara yayılacak bir gelişme bu dediğim. Mesleki hayatınız varsa bu alanda daha verimli olabileceksiniz. Belki 2020’den beri çok çalıştınız artık bir terfiyi hak ettiniz.

Plüton 2023 Mart’tan sonra 20 yıllık süreçte yeteneklerinizi bir güce dönüştürmeye davet edecektir. İş hayatında dönüşümler olabilir. Rutin hayatınızdan özgürleşmeye, değişime açık olacaksınız.  Yaratıcı fikirlerinizi kullanacağınız zamanlar başlıyor.

16 Mayıs’a kadar Jüpiter Koç’ta maddi konularda fırsat vadediyor. Ortak paylaşımlar, eşin geliri, miras gibi konularda açılımlar olabilir. Şansınızı iyi kullanmalısınız.

16 Mayıs’tan sonra Jüpiter Boğa’ya geçiyor. Bu yerleşim size yurtdışı kaynaklı fırsatlar getirebilir. Ya da üst seviye eğitimler alabilirsiniz. Zihninizde bir genişleme olacaktır. Düşünce şekliniz maddiyat odaklı fakat daha geniş bir bakış açısı yakalarsınız. Yalnız 20-27 Mayıs aralığında kontrol edemediğiniz şartlar üzücü olabilir.

Bu arada 2023’te Aslan’da Venüs gerilemesi var. 24 Temmuz-5 Eylül aralığında içinizde yatan gizli gücü keşfetmeye çalışın. Yaratıcılığınız kullanmaya çalışabilirsiniz. Rüyalar, sezgiler açılabilir. Ruhsal çalışmalar yapabilirseniz harika olur. Kontrol edilemez şartlar gelişebilir. Rahat olmaya, duygularınızı serbest bırakmaya ve akışa teslim olmaya bakın.

Mars Başak’ta hareket ederken (10 Temmuz’dan 27 Ağustos’a kadar Mars sizin burcunuzda) aktif olabilirsiniz. Yeni başlangıçlar olacaktır hayatınızda. Ancak 19-21 Temmuz arasına dikkat edin. Zira Mars ve Satürn karşıt yerleşimde sizi yavaşlatabilir.  Enerjinizi bastıran gelişmeler olabilir. Sabırlı olmaya çalışın. İlişkiler, evlilik, ortaklıklar açısından testler ve kararlar oluşabilir. Yol ayrımlarına geliyorsunuz.

2023’te TUTULMALAR

20 Nisan 2023’te 29 derece Koç Burcu’nda GÜNEŞ TUTULMASI

Jüpiter ile beraber oluşan bu tutulma maddi paylaşımlar, eşin geliri ve miras konularına vurgu getiriyor. İmkânlarınız genişleyebilir.

5 Mayıs 2023’te 15 derece Akrep Burcu’nda AY TUTULMASI

Uranüs’le karşıt tutulma zihninizde şimşekler çaktırabilir. Yakın çevreyle bağları kopartabilirsiniz. Sabit fikirleriniz değişebilir.

14 Ekim 2023’te 21 derece Terazi Burcu’nda GÜNEŞ TUTULMASI

Gelir-gider dengesini kurmanız gerekebilir. Venüs-Satürn zıt yerleşimi kaynaklarda sıkışma ve keyifsizlik yaratabilir. Hızlı gelişmeler var. Bu tutulma engelleri hızlıca aşmayı vadediyor.

28 Ekim’de 5 derece Boğa Burcu’nda AY TUTULMASI

Jüpiter’le beraber Ay tutuluyor. Fırsatlar var. Ancak yabancılarla, yurtdışıyla temaslarınız varsa bir takım tercihler yapmanız gerekebilir. Eğitim alanında ve hukuksal işlerde yol ayrımlarınız olabilir.

AY DÜĞÜMLERİ

Temmuz’da KOÇ-TERAZİ ekseninde finansal kaynaklar üzerine eğileceğiniz 1,5 yıllık bir süreç var önünüzde. Maddi-manevi her anlamda bir dönemin sonu ve yeni bir sürecin başlangıcı olacaktır.

2023 yılı size yeteneklerinizi en iyi şekilde değerlendirme şansı versin…

 

 

%d