Astroloji Köşesi

Meral Pala ile Astroloji

2023’te BALIK

YÜKSELEN BALIK

2023’te izolasyon sona eriyor…

Not: Öz burcunuzu da okumayı ihmal etmeyiniz…

Değişimi en fazla hisseden sizsiniz. Satürn’ün 7 Mart’tan itibaren burcunuza gelmesi hayatınıza bambaşka bir boyut getiriyor. 2020 Nisan’dan itibaren dış dünyaya kapalı bir dönem yaşamış olmalısınız. Pandemi sürecine denk gelen bu tarihte çoğu kişi içeri çekildi. Gerçi endişe ve korkuyla karışık huzursuz atmosfer bütün insanlığı pençesine aldı. Ancak siz Balıklar bu kapalılığı daha derinden yaşadınız. Şartlarınız pandemi olmasa bile izolasyon gerektiriyordu muhtemelen. Bekleme odasında gibiydiniz. Bu 2,5 yıllık zaman dilimini bir hazırlık evresi gibi düşünebilirsiniz. Bolca içsel sorgulama yaptınız belki. Elinizde olmayan şartlar sizi akıntıyla bir yerlere sürüklemiş olabilir. 2023 yılıyla birlikte kendinizi, kimliğinizi, ilişkilerinizi öne alabilirsiniz. Disiplin ve sorumluluklar geliyor. Sınırlarınızı çizmeye başlıyorsunuz. Kafanızdaki düşüncelerden hayata sarılışınıza, dış görünüşünüze, imajınıza kadar bir çok yönden yapılanmaya girmektesiniz. Hayatın kumandasını ele alıyorsunuz. Son yıllarda kumanda başkalarındaydı. Siz seyirci gibiydiniz. Artık ‘’hayatın içinde ben varım’’ diyebileceksiniz. Mart’tan itibaren kendiniz ve ilişkileriniz vurgulanacaktır. Toparlanma zamanları olacaktır. Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeye çalışacaksınız. Aslında sadece 2023 yılı için değil Şubat 2026’ya kadar Balık’ta hareket ediyor. Bu yıl Balığın ilk haftasında doğmuş olanlar ve Balık Burcu’nun ilk 8 derecesinde yükseleni, kişisel gezegenleri yer alanlar için daha fark edilir gelişmeler var.

Bu arada 18 Haziran’da 4 Kasım tarihine kadar Satürn gerileme hareketi yapıyor. Bu 4,5 aylık dönemde geriye bakıp düzelteceğiniz konular olabilir.

2022’nin son 2-3 ayı da zihninizdeki sorularla epey yıpratmış olabilir. Zira Mars İkizler’de geriliyor. 13 Ocak’ta bu gerileme tamamlanıyor. Kendi içinizde çözmeye çalıştığınız onlarca sorunu cevabı yavaş yavaş ortaya çıkacaktır.

Yöneticiniz Jüpiter Koç’ta

16 Mayıs’a kadar Jüpiter maddi konularda yeni gelişmeler vadediyor. Girişimleriniz olabilir. Cesur adımlar atabilirseniz fırsatlar yaratabilirsiniz. Parlak yaratıcı fikirlerle kendi işinizi başlatabilirsiniz. Maddi konuların olumlu yönde gelişebileceği bir yıl olacağını söylemek mümkün. Zira sizin açınızdan Ay düğümleri ve tutulmalar özgüven duygusunu parlatacağınızı ve kaynaklarınızı genişleteceğinizi anlatıyor.

16 Mayıs’tan itibaren Jüpiter Boğa’ya ilerliyor.

Zihninizi genişleten, bilginizi büyüten bir atmosfer olacağa benziyor. Eğitimler olabilir belki bir yabancı dil eğitimi gündeme gelebilir. İyimser düşünceler gelişiyor. Bilginizi, yaymak, paylaşmak için şartlar olumlu gözüküyor. Yakın çevreniz, kardeşler, kuzenler, yakın arkadaşlarla birbirinizi destekleyici olabilirsiniz. Bu Jüpiter Boğa sürecinde sabit fikirlerinizi abartmayın.

Ancak 2024 Mayıs arasında gündelik hayatın içinde gerilmeye müsait şartlar olabilir. Esnek olmaya çalışın. Sabit davranmak işinizi zora sürer. Gurur yapmayın. Kontrol edemeyebilirsiniz.

Bu arada 4 Eylül’de 15 derece Boğa’da gerileme hareketine başlıyor. 31 Aralık tarihinde 5 derece Boğa’da düze dönüyor. Bu gerileme zamanı sabit fikirlerin değişmeye başlaması mümkündür. Belki öğrenme süreçleri yavaşlamaya girebilir.

TUTULMALAR NE ANLATIYOR?

20 Nisan 2023’te 29 derece Koç Burcu’nda GÜNEŞ TUTULMASI

Jüpiter ile beraber oluşan bu tutulma cesareti toplayıp maddi konularda açılım kaydedeceğiniz adımlara işaret ediyor.  Güçlü, özgüvenli hissedebileceğiniz şartlar oluşuyor.

5 Mayıs 2023’te 15 derece Akrep Burcu’nda AY TUTULMASI

Uranüs’le karşıt tutulma zamanı düşünceleriniz yoğun olabilir. Derini algılama gücünüz yükselecektir. Kararlar vermek durumundasınız. Gerçekçi bakmaya çalışın. Yurtdışı ve yabancılarla ilişkili konular vurgulu. Hukuki çalışmalar ve eğitim konuları da seçim yapmaya zorlayabilir.

14 Ekim 2023’te 21 derece Terazi Burcu’nda GÜNEŞ TUTULMASI

Güney Ay düğümü ve Merkür’le birleşen tutulma maddi konularda bir uzlaşmaya davet ediyor. Belki ortak paylaşım konusu olabilir. Uzlaşmacı olmak için çalışılabilir. İkili durumlar var gibi. Eş ve/veya ortağın geliri konu olabilir. Zorlanma görülebilir. Kredi ile vergiler üzerinde dengeleyici adımlar atılabilir.

28 Ekim’de 5 derece Boğa Burcu’nda AY TUTULMASI

Jüpiter’le beraber Ay tutuluyor. Bir tarafınız karamsar düşünce geliştirebilir. Fakat pozitif düşünmek için de pek çok sebep bulabilirsiniz. Artı/eksi iki uçta gidip gelen düşünceler yaratabilirsiniz. Ağırlık olumlu tarafa daha yakın gözüküyor. Şüpheleriniz ve gerçekler arasında gerçekçi tarafı çalıştırmaya bakmalısınız.

 

AY DÜĞÜMLERİ

18 Temmuz’da KOÇ-TERAZİ eksenine kayıyor. Kuzey Ay Düğümü Koç Burcunda, Güney Ay Düğümü Terazi burcunda hareket edecek. Bir buçuk yıllık zaman diliminde zihin aktif olacaktır. Eğitimler, fikirleri geliştirmek ve bilgi paylaşımları en çok ağırlık vereceğiniz alanlar. Kendi orijinal fikirleriniz gelişiyor. Ancak başkalarının fikirleriyle uzlaşmayı-dengelenmeyi göz ardı etmeyin.

 

VENÜS GERİLEMESİ

24 Temmuz-5 Eylül 2023 tarihi arasında Aslan’da Venüs’ün gerileme hareketi var. Rutin bağlantılarınızla veya çalışıyorsanız işyeri arkadaşlarıyla ilişkilere dikkat etmelisiniz. Ego savaşlarına girebilirsiniz. Gururlu davranmamaya bakın, iyimserliği kaybetmeyin. Geniş resmi görmeye çalışın. Sağlık kontrollerini ihmal etmeyin bu arada.

Plüton’un Kova’ya Girişi

Önümüzdeki 20 yılın mücadele konularını anlatıyor. Kolektife hizmet etmek sizi dönüştürecektir. Bilinç altında, ruhsal dünyanızda çalışma var.

MERKÜR GERİ HAREKETLERİ’ni takip ederek yıl boyu planlama yapabilirsiniz…

29 Aralık 2022-18 Ocak 2023 arası OĞLAK’ta geri hareket halindeyken arkadaşlıklarınız mercek altında olabilir. Umutlarınız gösden geçiyor belki…

21 Nisan 2023- 15 Mayıs 2023 arası BOĞA’da geriliyor. Bu dönemde kalıcı imza atmak için ideal zaman değil. Yeni eğitimlere başlamak yerine eskileri tamamlamak daha mantıklı olur.

23 Ağustos-15 Eylül arası BAŞAK’ta geriliyor. Bu süreçte ikili ilişkilerde, ortaklık ve evlilikte iletişim kazalarına dikkatli olmanız iyi olur.

14 Aralık 2023- 3 Ocak 2024 arası Oğlak’ta gerileme başlıyor. Yay’da son buluyor. Hayat amacınızı gerçekleştirme yolunda sorularınız oluşabilir.

 

2023 yılı size hayallerinizi gerçekleştirme gücü versin…

 

 

%d blogcu bunu beğendi: