Astroloji Köşesi

Meral Pala ile Astroloji

2023’te ASLAN

YÜKSELEN ASLAN

O zaman gelsin büyük dönüşümler…

Not: Öz burcunuzu okumayı ihmal etmeyiniz…

2022’nin son çeyreğinden beri arkadaşlıklarınızı çokça sorguluyorsunuz. İkilemde kaldığınız durumlar olmuştur. Belki bazı sosyal bağlantılarınızı bitiriyorsunuz. Bu temizlik size ileriye dönük yeni hayat planları getirecektir. Zaman ilerledikçe yeni bir çevre ile yeni bakış açıları ve yeni umutlar geliştireceksiniz. Fikir ve bilgi alışverişi yaptığınız organizasyonlardan uzaklaşabilirsiniz. Hayattan keyif almakta zorlanıyor gibisiniz. Çocuklarınız varsa onlarla ilgili fazladan çabalamak gerekmiş olabilir. Neyse ki bu atmosfer 13 Ocak’tan sonra değişmeye başlıyor.

2020’den beri Satürn ile karşı karşıya kaldınız. Bu sizi çokça engellerle karşılaştırmıştır. Son 3 yıldır duvara toslamış gibi hissettiğiniz zamanlar olmuştur. İkili ilişkilerde yüzleşmeler olmuş olabilir. Kontrollü olmak ve sınırlarınızı çizmek durumunda kaldınız. Korkular gelişmiş olabilir. Belki sağlığınızla da uğraştınız. Yaşınız yetiyorsa 1991-1994 arasında yaşadıklarınızla paralel durumlar geliştiğini görebilirsiniz. Astrolojide ‘Büyük Öğretmen’ olarak adlandırdığımız Satürn size çok şey öğretmiştir bu son 3 yılda. Sorumluluklarınızı hakkıyla yerine getirdiyseniz önümüzdeki yıllarda ödülünü de alacaksınız. Zira Satürn Yükselen Aslanlar için haritanızda yukarı tırmanıyor.  Artık toplum hayatında görünürlüğünüzün arttığını fark ediyorsunuzdur. Kariyerde verimli yıllarınızdasınız.

7 Mart’ta SATÜRN BALIK Burcu’na giriş yapıyor…

2025 ortalarına kadar size maddi konularda disiplinli olmayı öğretecektir. Özellikle paylaşımlı kaynaklar üzerinde çalışmak durumundasınız. Miras yoluyla alacağınız kaynaklar olabilir. Üzerine düşebilirsiniz. Eşiniz/ortağınız varsa onun gelirini kısıtlayan şartlar oluşabilir. Dolayısıyla maddi konularda verimli olmaya çalışabilirsiniz. Yeteneklerinizi ortaya çıkartmak ve bunu gelire dönüştürmek gündeminizde olacağa benziyor. Ruh dünyanızda iz bırakmış olumsuzlukları baskılamamalısınız. Üzerine gidip eritmeye çalışın. Yorucu duyguları iyileştirmenin yolları vardır. Duygusal yüklerin üstüne örtü çekmeyin. Bunları aşmaya gayret edin. Satürn Balık’ta size hem duygusal hem maddi mirasınızın üzerinde çalışmayı öneriyor.

23 Mart’ta Plüton Kova Burcu’na giriş yapıyor…

Sizin karşıt burcunuzda hareket edecek olan Plüton güç testine gireceğinizi gösteriyor. 20 yıllık kocaman bir dönemden bahsediyoruz. Buradaki satırlara sığmayacak birçok detay var. Özet şekilde şunu bilmelisiniz ilişkiler size dönüştürücü etki yaratacaktır. Size ayna tutanlara arkanızı dönmeyin. Başkalarından görüp değiştireceğiniz çok şey var. En derinlere, karanlık yanlarınıza bakmayı keşfedeceksiniz. Benliğinizde, hayatı kucaklama şeklinizde her şey sil baştan yaratım sürecinde olacaktır.

 16 Mayıs’ta JÜPİTER BOĞA burcuna doğru ilerliyor…

Hayatta ana çizgiden sapmalar varsa Jüpiter size daha güvenli bir yol haritası çizmenize yardım edecektir. Bir şekilde yolu bulmaya çalışacaksınız. Toplum hayatınızda yükselme beklemelisiniz. Beklediğiniz bir ödül, terfi, başarı varsa 16 Mayıs’tan sonra bunu elde edebilirsiniz. Belki de şartları biraz zorlayacaksınız. Somut bir ilerleme olması gerekir. Çalışıyorsanız maaşınıza yansıyan bir durum olabilir mesela. Zaten tutulmalarla uzun zamandır toplumsal konumunuzla ilgili gündem yoğun olmalı.

Mars 20 Mayıs-10 Temmuz arasında hayatınızın temposunun birden yükseliyor. Zira Mars Aslan’da hareket edecek bu dönemde. Egonuz yükseliyor.

20 Mayıs ile 27 Mayıs arasına dikkat edin. İlişkilerinizde ve kariyerde sert güç savaşlarına girebilirsiniz. Mücadelenin dozu yükselebilir.  10 Haziran’a kadar yavaşlayarak devam eden sertlik epey yorucu olabilir. Hele Aslan’ın ilk günlerinde doğduysanız aman dikkat edin kendinize. İnatçılığı abartmayın.

VENÜS GERİLEMESİ SİZİN BURCUNUZDA

24 Temmuz 2023’te 28 derece Aslan’da gerileme hareketi başlıyor.

5 Eylül 2023 tarihinde 12 derece Aslan’da gerileme sona eriyor. Gururunuzu törpüleyeceğiniz zamanlar bunlar. Değerlerinizi, ilişkilerinizi ve gelirinizi masaya yatırdığınız bir süreç olacağa benziyor. Özgüveni baskılayan şartlar oluşabilir. 20 Mayıs’ta başlayan enerji patlamasıyla yaşadıklarınızı düzenlemek durumunda kalabilirsiniz. Hayatta ana hedeflerinizin yeniden oluşum sürecini anlatıyor aslında.

2023’te TUTULMALAR

20 Nisan 2023’te 29 derece Koç Burcu’nda GÜNEŞ TUTULMASI

Jüpiter ile beraber oluşan bu tutulma iyimserlik aşılıyor. Geniş bakıyorsunuz. Bilginizi, tecrübenizi yükseltecek fırsatlar olabilir. Yabancılarla temaslarınız olabilir. Belki eğitimlere girebilirsiniz. Bilgi güçtür biliyorsunuz. Hukuki bir konu varsa sonuçtan mutlu olabilirsiniz.

5 Mayıs 2023’te 15 derece Akrep Burcu’nda AY TUTULMASI

Uranüs’le karşıt tutulma sürprizler taşıyor. Yuvanızda bir devrim yaratacak gelişmeler vadediyor. Çocukluk yıllarınıza ait anılara gidebilirsiniz. Derine gömdükleriniz aydınlanabilir. Biraz huzursuz da hissedebilirsiniz. Bir uyanış var. Birden evle ve kariyerle ilgili kararlara imza atabilirsiniz. Bitişler ve başlangıçlar var.

 

14 Ekim 2023’te 21 derece Terazi Burcu’nda GÜNEŞ TUTULMASI

Yakın çevreyle özellikle kardeşler, kuzenler veya kardeş gibi hissettiğiniz arkadaşlarınızla ilişkiler öne çıkacaktır. Denge sağlamaya, adil davranmaya çalışıyorsunuz. Sevginizi göstermekte biraz cimrilik yapıyorsunuz. Hızlı gelişen bir karmaşa olabilir. Aynı hızla çözülebilir. Duygulara kapılmadan mantıklı tutumlar göstereceksiniz muhtemelen.

28 Ekim’de 5 derece Boğa Burcu’nda AY TUTULMASI

Şanslı olduğunuzu düşünüyorsunuz. Güvenilir yanınızı sergiliyorsunuz. Bu dönemde mesleki alanda fırsatlar doğabilir. Maddi yönden iyi gelişmeler bekleyebilirsiniz. Derinde bir inat ve hırs var. Siz daha çok uyumlu, dostane, barışçıl yanlarınızla öne çıkmaya bakın.

AY DÜĞÜMLERİ

Temmuz’da Kuzey Ay Düğümü Koç’ta, Güney Ay Düğümü Terazi’de harekete başlıyor. Bir buçuk yıllık süreçte ufkunuz gelişiyor. Yurtdışı seyahatleriniz olabilir. Tecrübe kazandıracak deneyimler sizi bekliyor. Ancak pratik hayatın içinde kararsızlıklar olabilir. Çift yönlü düşünürken vakit kaybetmemeye dikkat etmelisiniz. Zihniniz aktif, eğitimler alabilirsiniz.

Bu arada ajandanıza not etmek isterseniz…

MERKÜR GERİ HAREKETLERİ’ni Not Etmek İsterseniz

29 Aralık 2022-18 Ocak 2023 arası OĞLAK’ta geri hareket halindeyken işyerinde bir takım anlaşmazlıklara karşı önlem alabilirsiniz.

21 Nisan 2023- 15 Mayıs 2023 arası BOĞA’da geriliyor. Mesleki alanda sorgulamalar olabilir. Otoritelerle anlaşmazlığa düşme ihtimali olabilir.

23 Ağustos-15 Eylül arası BAŞAK’ta geriliyor. Maddi konularda yavaş giden bir şeyler olabilir. Bu süreçte yatırım yapmayın mesela.

14 Aralık 2023- 3 Ocak 2024 arası Oğlak’ta gerileme başlıyor. Yay’da son buluyor. İşyerinde sorunlar sizi daha yaratıcı olmaya teşvik edecektir. Sağlığınıza dikkat edin.

*2023’ün ana konuları eğitim, yurtdışı tecrübesi ve kariyerde dönüm noktaları diyebiliriz. Göz önündesiniz. Başarılara odaklısınız. Hayatın duygu yönünü ihmal etmeyin.

2023 yılında rahat ve huzurlu olmanız dileğiyle…

%d