Astroloji Köşesi

Meral Pala ile Astroloji

2023’te AKREP

YÜKSELEN AKREP

Sıfırdan başlangıçlara hazır mısınız?

Not: Öz burcunuzu da okumayı ihmal etmeyiniz…

Mars sizi yöneten gezegen. Kasım 2022’den beri İkizler’de geri hareket halinde. Bilinçaltı hareketli. Derinlere gömdükleriniz ortaya çıkıyor belki? Aslında 2021 Kasım’dan beri tutulmalar sizi derinden dönüştürüyor. Üstelik son yıllarda Satürn ve Uranüs’ün sertlikleri şaşırtıyor olabilir. 2022’de tutulmalar etkili olmaya devam ediyor. Uyanışlarınız oluyordur. Yeter ki siz yorganı kafanıza çekmeyin. Aydınlandığınız konuları iyi değerlendirmeye bakmalısınız. 2022’nin son 3-4 ayı Mars geri hareketi zihinsel yorgunluk yaratmış olmalı. İyi haber 13 Ocak’ta Mars’ın düzelmesi. Bu size yavaş yavaş rahatlama duygusu verecektir. Ortak paylaşımlar, miras, varsa eşin-ortağın kaynakları üzerinde sıkışıklıklar çözülecektir.

2023’te emek vereceğiniz konular değişiyor

Satürn 7 Mart’ta Balık Burcu’na ilerliyor

Sizi yaratıcı kapasitenizi toparlamaya, somut şeyler ortaya çıkartmaya davet ediyor. Aslında keyif aldığınız konulara, hobilerinize iş olarak yaklaşabilirsiniz.   Çocuklu olanlar için somut adımlar atma zamanıdır. Aşk hayatında elle tutulur gelişmeler beklemelisiniz.

Plüton’un Kova’ya ilerleyişi kökten her şeyi sıfırlayıp yeniden doğuş teması getiriyor. Yer değişikliği ile beraber ana rotanız değişiyor. 20 yıl gibi uzun yıllara yayılan bir dönüşüm olarak düşünebilirsiniz. 2023 yılı bir milat. Önümüzdeki yıllarda tablo giderek açılacaktır. Hayata bakışınız, duruşunuz, duygusal bağlarınız, aile yapınız, kimliğiniz, ilişkileriniz her şeyi ‘sil baştan’ kurgulayabilirsiniz.

Jüpiter’in Koç’ta hareketiyle rutin hayatınızda hızlanma, yeni başlangıçlar, iş girişimleri, fırsatlar, atak hareketler olabilir. 16 Mayıs’a kadar aktif-dinamik bir rutin sizi bekliyor. Spora başlayabilirsiniz. Sağlığınızı koruyacak ve daha iyi bir noktaya getirecek adımlar atabilirsiniz.

Jüpiter Boğa’ya 16 Mayıs’ta geçiş yapıyor. Bu size ilişki ve ortaklıklarda ilerleme vadediyor. Bilgi ve tecrübe olarak gelişmiş kişiler karşınıza çıkabilir. Size maddi-manevi güven duygusu aşılayabilirler. Ancak 16-20 Mayıs aralığı tansiyon yüksek. Hatta 27 Mayıs’a dek sular durulmuyor. Aile ve ilişkiler sizi tartışmaya çekebilir. Duyarlı olmaya çalışın. Dikkat çekici gelişmeler var gibi. Statü, mesleki konular, ilişkiler, aile her şey birden değişime zorluyor sanki. Anlayışınız ve derin görüşünüzle olayları süzgeçten geçirip tempoya uyum sağlayabileceksiniz.

AY DÜĞÜMLERİ

Temmuz’da KOÇ-TERAZİ eksenine kayıyor. Yeteneklerinizi öne çıkartma ve ‘ben buradayım’ deme zamanı olacaktır. Liderlik, yaratıcılık ve cesaret becerisini kullanırken adaletli olmak önemli olacak. Ben-Biz temaları çelişiyor. Sizden denge yaratma becerisi bekleniyor.

 

2023’te Mars’ın hareketleri mücadele konularınızı anlatıyor

13 Ocak’ta Mars gerilemesi sona erince maddi konuları daha bir düzene koyabileceksiniz. Gerginlikleriniz hafifleyecektir.

25 Mart 2023’ten itibaren Yengeç burcunda ilerlemeye başlıyor.  Hukuki konular varsa orada uğraşılarınız olabilir. Yurtdışı ile alakalı çabalar olabilir. Eğitim, yazı, çizi, yayıncılık işleri sizi meşgul edebilir. Duygularla harekete geçmemeye çalışın. Zira Mars Yengeç’te aklınızı çelebilir.

20 Mayıs’tan sonra Mars Aslan Burcu’nda ilerlerken motivasyon yükselecektir. Toplumsal alanda, mesleki konularda liderliğinizle fark edileceksiniz. Yaratıcı gücünüz ortaya çıkıyor. Ancak 20-27 Mayıs aralığında sert güç savaşlarına girebilirsiniz. Ağırbaşlılığınızla durumu kontrol altına alabilirsiniz.

10 Temmuz’dan itibaren Mars Başak’ta ince eleyip sık dokumaya başlarsınız. Özellikle arkadaşlıkları gözden geçireceksiniz. 18-22 Temmuz arasında yol ayrımlarına gelebilirsiniz. Bocalama olabilir. Hayatın gerçekleri önünüze geliyor.  22 Ağustos civarı odaklanmakta sıkıntı olabilir. Enerjiniz dağılabilir. Çözülmeler yaşayabilirsiniz.

27 Ağustos’tan sonra Mars Terazi Burcu’nda içsel denge arayışına girebilirsiniz. Kontrolsüz hissedebilirsiniz. İçinizdeki gücü keşfedin. Yaratıcı hayal gücünüzü kullanın. Rüyalarınızdan mesajlar alabilirsiniz.

12 Ekim’den itibaren Mars Akrep’te gücü tekrar elinize alıyorsunuz. Yeni hedefler, yeni stratejiler belirleyebilirsiniz. İlişkilerinizde kontrol sizde olacaktır.

24 Kasım’dan sonra Mars YAY Burcu’nda. 4 Ocak 2024 tarihine kadar Mars Yay’da hareketine devam ediyor. Bu dönemde gelir-gider ayarlamaları önemli olacaktır. 24-28 Kasım arası Mars Yay’da ve Satürn ile gerginliği var. Değişken şartlarda kısıtlanmalar olabilir. Acele etmemek iyi olur. 27-31 Aralık tarihleri arasında oldukça bulanık şartlar görüş mesafenizi daraltıyor.

TUTULMALAR

20 Nisan 2023’te 29 derece Koç Burcu’nda GÜNEŞ TUTULMASI

Jüpiter ile beraber oluşan bu tutulma yeteneklerinizi parlatmak için elverişli bir hava sunuyor. Yeni bir rutin yaşam düzeni, yeni bir iş düzeni kurabilirsiniz. Tutkunuz ortaya çıkıyor. Kuzey Düğüm tarafında oluşan tutulma yaratıcı kapasiteyi uyandırıyor. Verimlilik vadediyor.

5 Mayıs 2023’te 15 derece Akrep Burcu’nda AY TUTULMASI

Uranüs’le karşıt tutulma olurken ilişkilerle farkındalığınız yükseliyor. Bu tutulma sizi ilginç gelişmelerle ruhsal seviyede aydınlanma ve psikolojik bir mücadeleye çekiyor. Sabitleriniz kırılıyor. Sakin ve gerçekçi olmak önemli olacaktır. Tercihler yapmak durumundasınız. Korkunuzla yüzleşmek ve güvenli bir alan yaratmak kaçınılmaz gibi.

14 Ekim 2023’te 21 derece Terazi Burcu’nda GÜNEŞ TUTULMASI

Güney Ay düğümü ve Merkür’le birleşen tutulma ilişkileri, evlilik ve ortaklıkları dengelemeye davet ediyor. Başak’taki Venüs yönetiminde bu tutulmayla eleştirel tutumlara meyil olabilir. Şartları akışına bırakmak en ideal dengeyi getirecektir.

28 Ekim’de 5 derece Boğa Burcu’nda AY TUTULMASI

Jüpiter’le beraber Ay tutuluyor. İlişkilerinizde duygu-mantık ikilemi olabilir. Tercihinizi gerçekçi olmaktan yana kullanabilirsiniz. Hayatınızın sert virajlarına girebilirsiniz. Maddi konular öne çıkıyor gibi.

2023 yılı hayatınızı en iyi şekilde düzenleyeceğiniz, sağlıklı bir yıl olsun…

 

 

 

 

 

%d