2014’te YAY Burcu

YAYÖz Burcunuzu ve Yükselen Burcunuzu beraber okumalısınız!

Anlayışı  öğreniyor…

2014’ün ilk ayında değerlerinizi, değer yargılarınızı mercek altına alıyorsunuz. Aslında 2013 sonlarından itibaren devam eden bir süreçten bahsetmek gerek. Hayattaki uzun vadeli planlarınızın, umutlarınızın ve sosyal çevrenizin değişmesi değerlerinizi de dönüştürüyor. Mars’ın Terazi’de hareketiyle Temmuz sonlarına dek idealleriniz konusunda mücadele vereceğinizi göz önüne alarak geleceğe dair beklentilerinizle birlikte değer verdiğiniz her şey değişime uğrayabilir. 17 Şubat’tan itibaren Ay düğümlerinin Koç-Terazi ekseninde harekete başlaması yeni sosyal çevrelerden gelen olumluluklar söz konusu olacaktır. Fakat bu pozitif gelişmeyi Ağustos’tan sonra daha güçlü hissedebilirsiniz. 15 Nisan 2014’te 25 derece Terazi’de Ay Tutulması ilişkilerin ve “ben-sen” ikilemlerinin yaşanacağı bir tutulma olacak, çocuklarla ilgili konularda sürpriz gelişmeler hazırlıklı olmalısınız. Bu arada öncü burçlarda gezegenlerin sert bir atmosfer yarattığı Nisan ayında yaratıcılığın, egonun sıra dışı yollardan tepkisel çıkışı değerleri ve maddi kaynakları içine alan hızlı ve beklenmedik dönüşüm zamanı olabilir. Özgürlük tutkusu her şeyin önüne geçebilir, sizi başkaldırıya zorlayabilir.

Neptün Balık burcunda ilerlerken, özellikle 25 Kasım ile 2 Aralık arasında doğmuş olan Yaylar için ruhsal açıdan kaotik olabilir. Bilinçaltına yönelik açılımlar olabilir, bir karmaşayla beraber elinizden kayıp giden şeyler olabilir. Bu dönemde maneviyatı daha çok kullanabilirsiniz. Anlayış ve merhamet sürecin ana teması olabilir. Fakat Neptün’ün sert açısı kendinizi feda etmeye de yönlendirebilir. Gerçekçi olmak, yere sağlam basmak durumundasınız. Sorumluluklardan kurtulma isteği oluşabilir. Satürn bilinçdışı korkularla baskı yaratıyor olabilir. Yönetici gezegeniniz Jüpiter’le birlikte ruhsal bir dönüşüm ve arınma gerçekleştirmeniz mümkün olabilir. Manevi gücünüzü değerlendirmeniz önemli olacaktır. Özellikle 26 Temmuz-13 Eylül arasında Mars Akrep’te ilerlerken bilinçaltı hareketli olacak ve psikolojik açıdan dikkat çekici bir dönem.

Bu arada Kasım 2013’ten itibaren Jüpiter’in gerilemesi 2014 Mart’ına dek ruhunuzun derinliklerine bakacağınızı anlatıyor. Bu gerileme sürecinde maddi dünyada ortaklaşa paylaşımlar konusunda bir uğraşı vermeniz gerekebilir. Jüpiter 16 Temmuz’dan itibaren yaklaşık 1 yıl boyunca Aslan Burcu’nda ilerleyecek. Bu dönem çok daha dışa dönük bir atmosferde hayatınızda ilerlemeler vadediyor. Uzak yolculuklar vasıtasıyla yeni kültürleri keşfetmek ufkunuzu açacak, hayat felsefenizi geliştirecek ve özgüveni ortaya çıkartacak gelişmeler bekleyebilirsiniz. Mars’ın da Yay’da ilerleyeceği dönemde 13 Eylül-26 Ekim aralığında Mars Yay’da iken, yeni başlangıçlar için çok daha hevesli ve atak davranabilirsiniz. Bu dönem özgürlük duygusu had safhada ortaya çıkacaktır. Bu arada Jüpiter’in 1 yıllık Aslan’da hareketiyle yeni bilgiler edinmeye, okumaya, öğrenmeye çok açık olacaksınız. Hukuki işlerinizde, mücadele gücünüzle başarı elde edebilirsiniz. Ancak 8 Aralık’tan itibaren Jüpiter’in gerileme hareketi hayatınızda bir yavaşlama zamanı olabilir. Hemen her konuda büyük adımlar atarak hızlı ilerlemeler kaydettiğiniz bir sürecin ardından bir süreliğine frene basmak durumunda olabilirsiniz.

Yılın diğer tutulmalarında tablo şöyle olabilir;

29 Nisan 2014’te 8 derece Boğa’da Güneş Tutulmasıyla, günlük yaşam koşullarını sağlam temellere oturtmak ve kök salmak önemli olacak. Bu dönemde hayati kararlar almaktan kaçınılmalı. Öfke kontrolü önemli gözüküyor.

8 Ekim 2014’te 15 derece Koç’ta Ay Tutulması, yaratıcılığın daha önce denenmemiş yollardan çıkışına zemin hazırlıyor. Risk almaya eğilimli olabilirsiniz. Ancak şartlar çetin olabilir.

24 Ekim 2014- 0 (sıfır)derece Akrep’te Güneş Tutulması, daha önce gizli kalmış yaratıcı ifadeyi ortaya çıkartacaktır. Güneş-Ay-Venüs Akrep’te kavuşumda, tutkulu fakat gizemli bir ruh haline işaret ediyor.

Yılın son haftasında büyük öğretmen Satürn’ün burcunuza geçişi hayatınızda somut şeyler inşa etmeye başlayacağınızı anlatıyor. Sorumluluklar almaya başlayabilirsiniz, yaşamınızdaki olaylarla bilgeliğinize yukarılara taşıyacak gelişmeler muhtemel gözüküyor.

Bütün hakları saklıdır. Kaynak göstermeden yayınlanamaz.
Meral PALA

CMA

 

E-posta: astrolojikosesi@hotmail.com